• Festiwal Oświatowy Dzielnicy Ursus

   • W sobotę, 23 września, w Parku Czechowickim już po raz trzynasty odbył się Festiwal Oświatowy Dzielnicy Ursus. Uczniowie i nauczyciele z Ursusa prezentowali swoje szkoły i przedszkola. Dla uczestników przygotowali zabawy plastyczne i malarskie, kreatywne warsztaty z wykorzystaniem materiałów recyklingowych, a także gry ruchowe, muzyczne i quizy.

   • Akcja Sprzątanie Świata

   • W dniu 15 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, uczestniczyli w 30 ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Temat tegorocznej akcji to „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Szkoła w związku z akcją współpracowała z „Fundacją Nasza Ziemia”.
    Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, wyruszyły w teren. Sprzątaliśmy teren wokół szkoły, ulicę Walerego Sławka, ulicę Rakietników, ulicę Kościuszki, ulicę Dzieci Warszawy oraz Plac Tysiąclecia.
    Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były znakomite. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o środowisko, o czystość otoczenia oraz to, jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.
    Akcja odbyła przy pomocy Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

   • Bieg Fair Play

   • 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.
    Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, w dniach 7-15 września, w ramach zajęć wychowania fizycznego #BiegFairPlayPKOl wzięli udział w akcji i pokonywali dystans 400 m.

   • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024