• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

    Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
    Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

    Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • Wieczornica patriotyczna "Uwierz Polsko"

   17 - go listopada spotkaliśmy się przy dźwiękach gitary i blasku symbolicznego ogniska, na szkolnej wieczornicy patriotycznej "Uwierz Polsko".
   Uczniowie klas 1 -3, świetlicy szkolnej oraz szkolny chór Tra Le Nuvole z akompaniamentem Pana Grzegorza Sykulskiego, zaprezentowali wiązankę pieśni patriotycznych. Również publiczność włączyła się we wspólne śpiewanie.
   Wieczór uświetnił występ Zespołu wokalnego "Leszczyna" działającego w Klubie Seniora DK Kolorowa.
   Występ był możliwy dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców oraz społeczności szkolnej.
   Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

  • Obchody Święta Niepodległości w Dzielnicy Ursus

   Odzyskanie niepodległości to wyjątkowy czas w historii naszego państwa i narodu. Dlatego nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły na dzielnicowych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości pod pomnikiem przy ul. Cierlickiej.

  • Koncert "Jednym głosem dla Polski"

   Nasz szkolny chór Tra Le Nuvole prowadzony przez Panią Dorotę Bartnik, wziął udział w przepięknym koncercie patriotycznym "Jednym głosem dla Polski".
   Wydarzenie odbyło się w  Studio Koncertowym Polskiego Radia. Podczas koncertu zaśpiewały wszystkie chóry, które należą do ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna "Śpiewająca Polska" - region mazowiecki.
   Uczniom gratulujemy udanego występu.

  • Święto Niepodległości

   W przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły przygotowali dwie uroczystości, które przypomniały nam tak ważne dla każdego Polaka wydarzenia. Uroczyste apele dla klas młodszych i starszych przybliżyły nam wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez naszą Ojczyznę upragnionej wolności. Podczas urczystości wysłuchaliśmy wierszy i pieśni patriotycznych, które wprawiły nas w podniosły nastrój.

  • Turniej szachowy

   25 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w dzielnicowych eliminacjach LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach w kategorii młodzież. Zajęliśmy II miejsce w dzielnicy Ursus.

   Gratulujemy.

  • Apel z okazji Święta Edukacji Narodowej

   13 października uczniowie klasy 4c zaprezentowali program z okazji Święta Edukacji Narodowej. Było trochę śmiesznie, trochę poważnie, ale co najważniejsze byliśmy w tym dniu razem.

  • Uroczystość pasowania na ucznia

   13 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. To szczególny dzień dla każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, w którym znalazly się wiersze i piosenki. Gośćmi na uroczystości byli Pan Burmistrz Wiesław Krzemień oraz Pani Wanda Kopcińska - przewodnicząca Komisji Oświaty.

   Pasowania dokonała Pani Dyrektor, Agnieszka Jasitczak - Wolska. Pierwszoklasiści złozyli ślubowanie, że będą pilnie się uczyć i rzetalnie wypełniać swoje obowiązki. 

   Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

  • Sukces drużyny dziewcząt z SP382 na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

   6 października odbyły się eliminacje LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w minipiłkę ręczną dziewcząt w kategorii dzieci. Nasze uczennice zdobyły wicemistrzostwo dzielnicy Ursus. Gratulujemy sukcesu.
    

  • Już jesień!

   Jesień na dobre zagościła w naszej szkole. Spotykamy ją w postaci pięknych, kolorowych dekoracji korytarzy i sal, podczas jesiennych konkursów oraz wycieczek plenerowych.

   Nasi najmłodi uczniowie z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w szkolnym konkursie "Stworki i potworki z owoców i warzyw". Dzieci wyczarowały przepiękne stworki, zwierzęta, wykazały się przy tym ogromną inwencją twórczą, pomysłowością i oryginalnością. Prace można było podziwiać na wystawie w holu szkoły.

   Jednym słowem "Jesieni czas...".

  • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

   30 września w szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Ideą tego dnia jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. 
   Dlatego u nas odbyły się zajęcia ruchowe, w tym wyścigi rzędów które miały na celu kształtować sprawność
   ruchową całego ciała, rozwijać sprawność motoryczną w zakresie szybkości, skoczności, zwinności i zręczności oraz  kształtować inwencję twórczą i wzmacniać napięcia mięśniowe.
   Uczniowie tego dnia także sprawdzili się w siatkówce i piłce nożnej.
   Ogromnych emocji dostarczyła również gra w tzw. "zbijaka", dzięki której uczniowie utrwalai zasady fair play w minigrach. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w zabawę, kibicowały sobie wzajemnie.  
   Europejski Dzień Szkolnego Sportu w naszej szkole przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

  • Dzień Języków Obcych w naszej szkole

   26 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 5 i 6 przygotowali stoiska reprezentujące kraj, który uprzednio wylosowali. Kreatywność oraz zaangażowanie uczniów zaskoczyła nas wszystkich.  Na każdym stoisku obowiązkowo znajdowała się flaga reprezentowanego kraju, dodatkowo dzieci przygotowały plakaty, quizy, pamiątki a nawet jedzenie! Osoby zarządzające stoiskiem były ubrane w barwy danego kraju. Pozostali uczniowie naszej szkoły chętnie zaglądali na stoiska, zapoznawali się z ciekawostkami, częstowali się smakołykami. Niektóre „kraje” postanowiły zachęcić przechodniów do zgłębienia wiedzy na temat swojego kraju, oferując słodycze i poczęstunek. Tym samym pojawił się duch zdrowej rywalizacji. Uczniowie klas 5 i 6 wywiązali się ze swojego zadania fenomenalnie, pokazali że potrafią się zintegrować i pracować zespołowo. Wszystkie stoiska były wspaniałe oraz wyjątkowo interesujące. Zapraszamy zatem do udziału w kolejnych projektach!
    

  • Sukces naszej szkoły! Bezterminowy Certyfikat "Wars i Sawa"

   Pragniemy poinformować, że 23 września 2022 roku, podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik, nasza szkoła otrzymała bezterminowy Certyfikat WARS i SAWA w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

   Certyfikat WARS i SAWA jest przyznawany warszawskim szkołom, które osiągnęły pożądany standard opieki nad uczniami uzdolnionymi. Placówki z certyfikatem, tworzą warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych, a do tego roku wśród nich bezterminowo jest nasza szkoła.

    

    

  • Sprzątanie Świata

   16 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, uczestniczyli w 29 ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Temat tegorocznej akcji to „Wszystkie śmieci są nasze!” Szkoła w związku z akcją współpracowała z „Fundacją Nasza Ziemia”.
   Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, wyruszyły w teren.
   Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o środowisko, o czystość otoczenia oraz to, jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

  • Piknik oświatowy

   7 września spotkaliśmy się na pikniku oświatowym w Parku Czechowickim. Wydarzenie okazało się wyjątkowe. Na stoisku naszej szkoły dzieci z Ursusa mogły wykonać eko-sowę, zasadzić bluszcz w pomysłowych dniczkach z plastikowych butelek, poczęstować się owocami i słodkościami przygotowanymi przez naszych uczniów i ich rodziców, przejść ścieżką sensoryczną, spróbować swoich sił w konkursach, wykonać podkładki z ekologicznych materiałów.
   Wydarzenie uświetnił również występ uczniów z naszej szkoły. Zaprezentwał się chór Tra Le Nuvole pod kierunkiem Pani Doroty Bartnik, zespół taneczny Attraxion przygotowany przez Panią Alicję Żołądkiewicz, grupa teatralna klasy 3c pod kierunkiem Pani Moniki Bil - Dynek. Piosenkę z repertuaru Czesława Niemena zaprezentował Szymon Górecki. Za uczniów trzymała kciuki nasza szkolna maskotka.

   Wszystkim występującym uczniom gratulujemy. Jesteście wspaniali.

   Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku oraz szkolnym wolontariuszom, którzy dyżurowali na naszym stoisku.

    

  • Światowy Dzień Fair Play

   7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.
   Z tej okazji uczniowie naszej  szkoły już drugi  raz wzięli  udział w akcji  w ramach zajęć wychowania fizycznego #BiegFairPlayPKOl w dniach 7-14 września. Młodzi zawodnicy pokonywali dystans 400m. 

  • Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych

   6 września uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Młodzieżowym Festiwalu Sportów Plażowych w kategorii piłka siatkowa. Dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom zdobywająć drugie i trzecie miejsce.

   Medale zawodniczkom wręczył utytułowany Mistrz Świat Paweł Zagumny.

   Gratulujemy sukcesu.

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

   1 - go września rozpoczęcliśmy nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie wracają wypoczęci i pełni zapału do pracy. Szczególnie miło witamy w murach naszej szkoły nowych uczniów oddziałów przedszkolnych, oddziału przygotowawczego i pierwszoklasistów.