• Wieczornica patriotyczna "Uwierz Polsko"

     • 17 listopada 2022 r. nasza społeczność szkolna spotkała się na wyjątkowym wydarzeniu - WIECZORNICY PATRIOTYCZNEJ.
      To wspólne patriotyczne muzykowanie odbyło się pod hasłem "Uwierz Polsko".
      Symboliczne ognisko, dźwięki gitary, akompaniament fortepianu wraz ze wspólnym śpiewem przeplatanym tekstami poetyckimi sprawił, że nasza hala sportowa stała się miejscem wielopokoleniowej lekcji historii.
      Swoją obecnością zaszczycił nas Zespół wokalny "Leszczyna" Klubu Seniora Domu Kultury Kolorowa.
      Na fortepianie chórowi Tra Le Nuvole akompaniował Grzegorz Sykulski, w ramach warsztatów zorganizowanych przez ogólnopolski program Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.
      Na gitarze przygrywali między innymi rodzice naszych uczniów.
      Po oficjalnej części uroczystości nasi goście zostali zaproszeni na międzypokoleniowe spotkanie przy herbatce i słodkościach. Pomoc w poczęstunku zapewniła młodzież ze szkolnego wolontariatu.

     • Obchody Święta Niepodległości w dzielnicy Ursus

     • Odzyskanie niepodległości to wyjątkowy czas w historii naszego państwa i narodu. Dlatego nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły na dzielnicowych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości pod pomnikiem przy ul. Cierlickiej.

     • Koncert "Jednym głosem dla Polski" w Studio Polskiego Radia

     • Nasz szkolny chór Tra Le Nuvole prowadzony przez Panią Dorotę Bartnik, wziął udział w przepięknym koncercie patriotycznym "Jednym głosem dla Polski".
      Wydarzenie odbyło się w  Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Podczas koncertu zaśpiewały wszystkie chóry, które należą do ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna "Śpiewająca Polska" - region mazowiecki.
      Uczniom gratulujemy udanego występu.

     • Święto Niepodległości

     • W przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły przygotowali dwie uroczystości, które przypomniały nam tak ważne dla każdego Polaka wydarzenia. Uroczyste apele dla klas młodszych i starszych przybliżyły nam wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez naszą Ojczyznę upragnionej wolności. Podczas urczystości wysłuchaliśmy wierszy i pieśni patriotycznych, które wprawiły nas w podniosły nastrój.

     • Z wizytą w Hobbitonie

     • W październiku, w ramach lekcji języka polskiego, uczniowie klas 6a i 6s wybrali się z wizytą do Shire. Po zakamarkach urokliwej krainy oprowadzał ich sam Bilbo Baggins, który ubarwiał wycieczkę opowieściami ze świata magii i czarów.
      Uczniowie, w towarzystwie swego przewodnika i jego serdecznych przyjaciół - Krasnoludów, przemierzyli cały Hobbiton, a to, co widzieli, zachwyciło ich tak bardzo, że i z Wami chcieli się tym podzielić.
      Jesteście ciekawi, jak wygląda słynny Dom pod Pagórkiem? Zajrzyjcie do galerii.

     • Turniej szachowy

     • 25 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w dzielnicowych eliminacjach LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach w kategorii młodzież. Zajęliśmy II miejsce w dzielnicy Ursus.

      Gratulujemy.

     • Apel z okazji Święta Edukacji Narodowej

     • 13 października uczniowie klasy 4c zaprezentowali program z okazji Święta Edukacji Narodowej. Było trochę śmiesznie, trochę poważnie, ale co najważniejsze byliśmy w tym dniu razem.

     • Uroczystość pasowania na ucznia

     • 13 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. To szczególny dzień dla każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, w którym znalazly się wiersze i piosenki. Gośćmi na uroczystości byli Pan Burmistrz Wiesław Krzemień oraz Pani Wanda Kopcińska - przewodnicząca Komisji Oświaty.

      Pasowania dokonała Pani Dyrektor, Agnieszka Jasitczak - Wolska. Pierwszoklasiści złozyli ślubowanie, że będą pilnie się uczyć i rzetalnie wypełniać swoje obowiązki. 

      Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

     • Już jesień!

     • Jesień na dobre zagościła w naszej szkole. Spotykamy ją w postaci pięknych, kolorowych dekoracji korytarzy i sal, podczas jesiennych konkursów oraz wycieczek plenerowych.

      Nasi najmłodi uczniowie z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w szkolnym konkursie "Stworki i potworki z owoców i warzyw". Dzieci wyczarowały przepiękne stworki, zwierzęta, wykazały się przy tym ogromną inwencją twórczą, pomysłowością i oryginalnością. Prace można było podziwiać na wystawie w holu szkoły.

      Jednym słowem "Jesieni czas...".

       

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego w klasach młodszych

     • 30 września w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

      W naszej szkole klasy 0-3 dołączyły do świętowania tego wyjątkowego dnia poprzez udział uczniów w aktywnościach sportowych zorganizowanych w gronie swoich klas zarówno na powietrzu, jak i na sali gimnastycznej.

      Już nie możemy się doczekać przyszłego roku i nowych wyzwań sportowych.
      Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

     • 30 września w szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Ideą tego dnia jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. 
      Dlatego u nas odbyły się zajęcia ruchowe, w tym wyścigi rzędów które miały na celu kształtować sprawność ruchową całego ciała, rozwijać sprawność motoryczną w zakresie szybkości, skoczności, zwinności i zręczności oraz  kształtować inwencję twórczą i wzmacniać napięcia mięśniowe.
      Uczniowie tego dnia także sprawdzili się w siatkówce i piłce nożnej.
      Ogromnych emocji dostarczyła również gra w tzw. "zbijaka", dzięki której uczniowie utrwalai zasady fair play w minigrach. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w zabawę, kibicowały sobie wzajemnie.  
      Europejski Dzień Szkolnego Sportu w naszej szkole przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

     • Dzień Języków Obcych w naszej szkole

     • 26 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 5 i 6 przygotowali stoiska reprezentujące kraj, który uprzednio wylosowali. Kreatywność oraz zaangażowanie uczniów zaskoczyła nas wszystkich.  Na każdym stoisku obowiązkowo znajdowała się flaga reprezentowanego kraju, dodatkowo dzieci przygotowały plakaty, quizy, pamiątki a nawet jedzenie! Osoby zarządzające stoiskiem były ubrane w barwy danego kraju. Pozostali uczniowie naszej szkoły chętnie zaglądali na stoiska, zapoznawali się z ciekawostkami, częstowali się smakołykami. Niektóre „kraje” postanowiły zachęcić przechodniów do zgłębienia wiedzy na temat swojego kraju, oferując słodycze i poczęstunek. Tym samym pojawił się duch zdrowej rywalizacji. Uczniowie klas 5 i 6 wywiązali się ze swojego zadania fenomenalnie, pokazali że potrafią się zintegrować i pracować zespołowo. Wszystkie stoiska były wspaniałe oraz wyjątkowo interesujące. Zapraszamy zatem do udziału w kolejnych projektach!

     • Sukces naszej szkoły. Bezterminowy Certyfikat "Wars i Sawa"

     • Pragniemy poinformować, że 23 września 2022 roku, podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik, nasza szkoła otrzymała bezterminowy Certyfikat WARS i SAWA w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

      Certyfikat WARS i SAWA jest przyznawany warszawskim szkołom, które osiągnęły pożądany standard opieki nad uczniami uzdolnionymi. Placówki z certyfikatem, tworzą warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych, a do tego roku wśród nich bezterminowo jest nasza szkoła.

     • Piknik oświatowy

     • 7 września spotkaliśmy się na pikniku oświatowym w Parku Czechowickim. Wydarzenie okazało się wyjątkowe. Na stoisku naszej szkoły dzieci z Ursusa mogły wykonać eko-sowę, zasadzić bluszcz w pomysłowych dniczkach z plastikowych butelek, poczęstować się owocami i słodkościami przygotowanymi przez naszych uczniów i ich rodziców, przejść ścieżką sensoryczną, spróbować swoich sił w konkursach, wykonać podkładki z ekologicznych materiałów.
      Wydarzenie uświetnił również występ uczniów z naszej szkoły. Zaprezentwał się chór Tra Le Nuvole pod kierunkiem Pani Doroty Bartnik, zespół taneczny Attraxion przygotowany przez Panią Alicję Żołądkiewicz, grupa teatralna klasy 3c pod kierunkiem Pani Moniki Bil - Dynek. Piosenkę z repertuaru Czesława Niemena zaprezentował Szymon Górecki. Za uczniów trzymała kciuki nasza szkolna maskotka.

      Wszystkim występującym uczniom gratulujemy. Jesteście wspaniali.

      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku oraz szkolnym wolontariuszom, którzy dyżurowali na naszym stoisku.
       

     • Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych

     • 6 września uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Młodzieżowym Festiwalu Sportów Plażowych w kategorii piłka siatkowa. Dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom zdobywająć drugie i trzecie miejsce.

      Medale zawodniczkom wręczył utytułowany Mistrz Świat Paweł Zagumny.

      Gratulujemy sukcesu.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • 1 - go września rozpoczęcliśmy nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie wracają wypoczęci i pełni zapału do pracy. Szczególnie miło witamy w murach naszej szkoły nowych uczniów oddziałów przedszkolnych, oddziału przygotowawczego i pierwszoklasistów.

      Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i wymarzonych ocen.

     • Little Red Riding Hood

     • 22 czerwca klasa 5d z Panią Anią Domżalską zaprosiła najmłodszych uczniów na szczególne przedstawienie. Treść była dobrze znana wszystkim dzieciom, to baśń Czerwony Kapturek. Tym razem jednak została przedstawiona po angielsku. Okazało się jednak, że dzieci bez trudu rozumiały co się dzieje na scenie, a po przedstawieniu same zaprezentowały swoje umiejętności językowe.