• Piknik szkolny

     • W piękną, słoneczną sobotę 25 maja spotkaliśmy się na pikniku szkolnym. W radosnej atmosferze, z dala od szkolnego zgiełku, mogliśmy miło spędzić zas z kolegami i koleżankami, rodziną i nauczycielami na świeżym powietrzu. Czekała na nas moc atrakcji: występy taneczne, popisy wokalne, sportowe, stoiska kreatywne i naukowe, rowerowy tor przeszkód, spotkania ze Strażą Pożaną i inne. Oczywiście nie zabrakło czegoś dla pokrzepienia ciała. Rodzice przygotowali stoiska ze zdrowym śniadankiem, słodkości, koiełbaski z grilla, soki owocowe i in. Jednym słowem każdy znalazł coś dla siebie. 

      Bardzo miło było nam gościć członków nowo wybranego Zarządu Dzielnicy Ursus: Pana Burmistrza Bogdana Olesińskiego oraz jego zastępczynie, Panie Annę Lewandowską i Anetę Wachnicką.

      Każdy miał szansę wrócić do domu z nagrodami z loterii fantowej i innych konkursów, własnoręcznie ozdobionymi torbami czy samodzielnie wykonaną biżuterią.

      Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy i zapraszamy za rok.

       

     • XXVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt

     • W dniu 24 maja 2024 r., w Mińsku Mazowieckim, podczas XXVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt, w kategorii młodzież, uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci, wywalczyły brązowy medal. 🥉
      Gratulujemy fantastycznego sukcesu !

      Zwycięski skład:
      Drzyzga Joanna
      Jońska Patrycja
      Kamińska Julia
      Kozioł Karolina
      Piechota Hanna
      Szarowicz Natasza
      Witczak Natalia
      Wikalińska Wiktoria
      Wróbel Julia
      Zyśk Olimpia

     • Zespół Taneczny Attraxion

     • W dniu 4 marca 2024 r. reprezentacyjny Zespół Taneczny Attraxion wziął udział w XXII Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA. Natomiast w dniu 19 kwietnia 2024 r. zespół wziął udział w Amatorskim Konkursie Tańca „Ochota na taniec”. Dziewczęta pokonując tremę, pięknie zaprezentowały się na scenach przed dużą publicznością. Otrzymały dyplomy oraz gromkie brawa.

     • Dzielnicowe eliminacje WOM w minipiłce nożnej

     • W piątek, 26 kwietnia, na obiektach OSiR Ursus odbyły się dzielnicowe eliminacje chłopców w minipiłkę nożną, w kategorii dzieci, w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 🏆. W kategorii chłopców zgłosiło się 7 szkół.
      Po bardzo emocjonującym meczu finałowym, w którym zmierzyliśmy się z SP381, zajęliśmy 2 miejsce.
      Wszystkim składamy serdeczne gratulacje ! 👏🏻

     • Forum Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursus

     • 18 kwietnia odbyło się Forum Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursus, w którym udział wzięli także przedstawiciele naszej szkoły. Była to wspaniała okazja do integracji i pozyskania wiedzy w wielu ważnych dla młodych osób dziedzinach. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności oraz nowe rozwiązania zostaną wdrożone w środowisku szkolnym.

     • MISTRZYNIE WARSZAWY !!!

     • Miło jest nam poinformować o sukcesie uczennic z klas sportowych, które wywalczyły złoty medal LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej w kategorii młodzież („6-kach”).

      Skład zespołu:
      Drzyzga Joanna 7s
      Jońska Patrycja 7s
      Kamińska Julia 7s
      Piechota Hania 7s
      Szarowicz Natasza 7s
      Wikalińska Wiktoria 7s
      Witczak Natalia 7s
      Wróbel Julia 7s
      Zyśk Olimpia 7s
      Kozioł Karolina 8s

      Serdecznie gratulujemy !!!

     • Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

     • 17 marca przypada Dzień św. Patryka – narodowe i religijne święto Irlandii celebrowane w rocznicę śmierci Patrona Zielonej Wyspy. Społeczność naszej szkoły uczciła je dwa dni wcześniej, tj. w piątek 15 marca.
      Uczniowie klas piątych przygotowali plakaty dotyczące szerokich informacji o kulturze, geografii i tradycji kraju. Oprócz tego zadbali o dekoracje i rekwizyty. Klasa 5E przygotowała słodkie wypieki do mini kawiarenki, by przy okazji wydarzenia, uzbierać pieniądze na wydatki związane z planowaną integracją klasy. Uczniowie klas IV-VI czytali ze zrozumieniem i aktywnie analizowali treść z plakatów przygotowanych przez rówieśników, by rozwiązać m.in. krzyżówkę.
      Dziękuję za proaktywność i zaangażowanie.

     • Mistrzynie i Mistrzowie dzielnicy w piłce siatkowej!

     • W dniu 22 marca  odbywały się dzielnicowe eliminacje w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Obydwie reprezentacje naszej szkoły wygrywają wszystkie swoje mecze i zostają Mistrzyniami i Mistrzami dzielnicy Ursus. Kolejne wyzwania przed nimi już niebawem w rozgrywkach warszawskich. Gratulujemy sukcesu!

     • Spotkanie z Legią Warszawa

     • W dniu 8 marca 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli największego klubu w Polsce Legii Warszawa. Na hali sportowej spotkaliśmy się z dwoma zawodnikami Legii Warszawa Dominikiem Hładunem i Wojciechem Urbańskim oraz piłkarkami Klaudią Bodecką i Patrycją Marciniak. Gości przywitała pani dyrektor Agnieszka Jasitczak-Wolska oraz z ramienia Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy burmistrz Bogdan Olesiński oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik. Podczas spotkania zaproszeni goście opowiedzieli o swojej przygodzie ze sportem, a także odpowiadali na zadawane przez naszych uczniów pytania. W trakcie spotkania mieliśmy także przyjemność wziąć udział w zajęciach przeprowadzonych przez sekcje koszykarską Legii Warszawa. Spotkanie zwieńczył quiz wiedzy na temat klubu ze stolicy. Oczywiście nie zabrakło również czasu na zrobienie wspólnych zdjęć i zebranie autografów. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy do odwiedzin w przyszłości.

     • IV SZKOLNY KONKURS „MAM TALENT” 2024

     • Cudowną, utalentowaną młodzież zapraszamy do udziału w niesamowicie pasjonującym wydarzeniu!

      Karta zgłoszenia do IV Szkolnego Konkursu „MAM TALENT 2024” do pobrania ze strony szkoły lub
      klasy 0-3 od wychowawców oraz
      klasy 4-8 od Pani Moniki Janowskiej - sala nr 12.

      Czekamy na Was!

     • Kiermasz Świąteczny

     • W dniu 7 grudnia 2023, tuż po Koncercie Wigilijnym, odbył się kiermasz świąteczny. Wszystkie ozdoby świąteczne zostały wykonane przez rodziców z dziećmi oraz grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup profesjonalnych mikrofonów do szkoły oraz na cele charytatywne: budowę szkoły w Kamerunie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

     • Koncert Świąteczny

     • „NIECH NIE ZABRAKNIE MIŁOŚCI” – takie życzenia od naszych uczniów i nauczycieli usłyszeliśmy podczas czwartkowego szkolnego Koncertu Wigilijnego. Śpiewająco, muzycznie i aktorsko podkreśliliśmy wartość wspólnego, rodzinnego kolędowania i przygotowań do świąt. Coroczny koncert, przepełniony dziecięcą radością, z pewnością był pięknym preludium do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po koncercie mogliśmy poszukać inspiracji na świąteczne prezenty podczas Kiermaszu Świątecznego. Jak co roku, można było na nim kupić wiele ręcznie robionych upominków. Przepyszne ciasta i zapach pierniczków sprawił, że w naszej szkole zapanowała iście świąteczna atmosfera.  
      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten cudowny wieczór: dzieciom i ich rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Dzielenie się życzliwością, miłością oraz radością sprawiło, że to wyjątkowe spotkanie, długo pozostanie w naszych sercach.

     • Zawody sportowe - piłka ręczna

     • W dniu 24 października odbyły się dzielnicowe eliminacje w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież  🏆

      Klasyfikacja dziewcząt  🤾🏼‍♀️
      🥇SP11 
      🥈SP382

      Klasyfikacja chłopców  🤾🏻‍♂️
      🥇SP11
      🥈SP381

      Wszystkim serdecznie gratulujemy !  👏🏻

     • Uroczystość pasowania na ucznia

     • 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. To szczególny dzień dla każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, w którym znalazły się wiersze i piosenki. Pasowania dokonała Pani Dyrektor, Agnieszka Jasitczak - Wolska. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będą pilnie się uczyć i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.