• Akcja "Zima w Mieście" - zapisy

     • Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.

      Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Zima w Mieście" 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl,  rozpoczną się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.

      Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      Feryjne Placówki Edukacyjne

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00 - 8:00 do 16:00 - 17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawska Akcja „Zima w Mieście" 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiN.

      Zapraszamy!

     • Jak pachną święta?

     • Wydawałoby się, że to proste pytanie. Święta przecież pachną choinką, cynamonem, świątecznym ciastem. Czy na pewno? A może teobrominą, eugenolem i aldehydem cynamonowym? Żeby to sprawdzić, warto obejrzeć gazetkę pod pracownią chemiczną i samemu się przekonać.

     • Mikołajki na sportowo! Szkolny Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki.

     • W dniu 7 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki. W rywalizacji brały udział klasy 4 w kategorii dwójek i klasy 5 w kategorii trójek. Wszyscy walczyli  do ostatniego punktu, ale zwycięstwo należało do najlepszych.

      Klasyfikacja - chłopcy klasa 4:
      I miejsce - Piotr Krasiński i Bruno Bernacik 4c, II miejsce - Szymon Piegat, Maciej Kapusta, Maciej Hejduk 4s, III miejsce - Mateusz Kowalczyk i Dawid Słapak 4s.
      Klasyfikacja - dziewczęta klasa 4: 
      zwyciężczynie - Pola Słupska i Natalia Stawicka 4s
      Klasyfikacja - chłopcy klasa 5:
      zwycięzcy - Piotr Łaszczych, Konrad Kostrzewa, Jakub Kruszewski 5s 

      Natomiast 8 grudnia rywalizowały ze sobą klasy starsze. Swój udział w turnieju zgłosiło bardzo dużo uczniów, dlatego rywalizację zaczęliśmy od gier w swoich grupach, a zakończyliśmy meczami finałowymi. Najwięcej emocji dostarczyły mecze o miejsca 1- 4.
      Klasyfikacja - chłopcy:
      I miejsce - klasa 8g, II miejsce - klasa 8f, III miejsce - klasa 8m.
      Klasyfikacja - dziewczęta:
      I miejsce - klasa 7s, II miejsce - klasa 5s, III miejsce - klasa 7s.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy sukcesów i czekamy z niecierpliwością na kolejny turniej.
      Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i sfinansowanie medali i upominków świątecznych.

     • Mikołajkowy Kiermasz Słodkości

     • W dniach 06 - 07.12.2021r. odbył się Mikołajkowy Kiermasz Słodkości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepyszne ciasta, pierniczki, ciasteczka i inne słodkości, za co bardzo dziękujemy. Świąteczne zakupy robili uczniowie klas starszych oraz nasi młodsi koledzy pod opieką swoich wychowawców. Udało się wszystko sprzedać i dzięki hojności rodziców, zebraliśmy łącznie 2332zł! Za tę kwotę zostaną zakupione ławki/stoliki dla uczniów na korytarz w starej części szkoły. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych Świąt.

      Samorząd Uczniowski

     • Mikołajki

     • 6 grudnia uczniów naszej szkoły witał wyjątkowy gość, św. Mikołaj. Już w szatni częstował cukierkami. Po wejściu do szkoły było coraz ciekawiej. Na uczniów czekały choinki na korytarzach, wspaniałe świąteczne dekoracje, kiermasz słodkości zorganizowany przez Samorząd Szkolny oraz słodkie prezenty od Rady Rodziców. Również podczas lekcji panowała wyjątkowa atmosfera, nie zabrakło ciekawostek o Mikołaju, świętach w różnych krajach oraz strojów przypominających, że czekamy na prawdziwą zimę i Święta.

     • Sukcesy sportowe naszych uczniów

     • 23 listopada w Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się dzielnicowe eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci i młodzież. W obu kategoriach nasi uczniowie odnieśli sukcesy: dziewczęta i chłopcy w kategorii dzieci zajęli 1 miejsce, chłopcy w kategorii młodzież zajęli 4 miejsce.

      Z kolei w dniu 28 i 29 października w Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się dzielnicowe eliminacje w ramach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach drużynowych. 
      IV miejsce przypadło naszej szkole w kategorii dzieci oraz II miejsce w kategorii młodzieży . 
      Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

     • "Gwiazdkowe Marzenie"

     • Święta tuż, tuż, zatem czas na napisanie listu do Świętego Mikołaja. Uczniowie klasy 1a w towarzystwie zacnych gości, Burmistrza Dzielnicy Ursus Pana Bogdana Olesińskiego oraz zastępców Burmistrza Panów Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika, napisali i wysłali swoje listy. Liczymy, że świąteczne marzenia dzieci się spełnią, bo ta gwiazdka ma być radosna. Uczniowie podzielili się swoimi świątecznymi marzeniami w ramach akcji "Gwiazdkowe Marzenie". Teraz przygotowani czekamy na święta i prawdziwie zimową aurę.

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

     • PRAWA DZIECKA - Twoje Prawa!

      Szkoła Podstawowa nr 382 im. Warszawskich Dzieci bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data- rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. 
          W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkich dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.  
          Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 
          W obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa nr 382, która zorganizowała „niebieski dzień” podczas którego każdy uczeń i pracownik szkoły miał na sobie choć jeden niebieski element ubioru. 

      Koordynator projektu Marzena Mrózek

     • "Od zabawy do sportu"

     • 16-go listopada, kolejny raz  nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek rekreacyjno - sportowych organizowanych przez Urząd Miasta.
      "Od zabawy do sportu" to zawody, w których rywalizują drużyny 12 osobowe, po dwóch chłopców i dwie dziewczynki z klas 2-4. 
      Nasi uczniowie pod opieką Pana Damiana Sobańskiego zajęli II miejsce. 
      Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

     • Ratowanie łączy!

     • W dniu 18.10.2021r. nasza szkoła wzięła udział w międzydzielnicowej akcji edukacyjnej „Ratowanie łączy”. Organizatorem  były 2 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie oraz Szkoła Podstawowa nr 277 im. Elizy Orzeszkowej w Warszawie.

      Łącznie w przedsięwzięciu po obu stronach Wisły wzięło udział 14 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym do pokazu masażu serca na fantomach zgłoszono 132 uczniów.

      Akcja „Ratowanie łączy” ma na celu promowanie umiejętności ratowniczych uczniów oraz edukację całej społeczności szkolnej. 
      Na szczególne podziękowania zasługują uczniowie:
      1. Nadia Hewelt kl. 8b
      2. Natalia Gardocka kl. 8J
      3. Piotr Indra kl. 8m
      4. Krzysztof Jurkowski kl. 8m
      Opiekun uczniów: Pani Alicja Żołądkiewicz

     • Konkurs "Jesienne stworki i potworki z owoców i warzyw"


     • W dn. 11.10. 2021r. - 12.10.2021r. w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Jesienne stworki, potworki z warzyw i owoców”. Konkurs adresowany był do rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych.  Zarówno rodzice jak i uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Uczestnicy konkursu wyczarowali przepiękne stworki, zwierzęta i rośliny z warzyw i owoców, wykazali się przy tym ogromną inwencją twórczą, pomysłowością i oryginalnością. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, musiała wybrać  te najpiękniejsze.
      Wyniki konkursu w zakładce: UCZNIOWIE - OSIĄGNIĘCIA.
      Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

     • Warsztaty szkolne Pho3nix Kids Poland


     • W dniu 15 października odwiedziła naszą szkołę Fundacja Pho3nix . Zorganizowane zostały warsztaty sportowe. Każdy składał się z części inspiracyjnej – spotkanie ze sportowcem z Pho3nix Athletes Program, oraz części praktycznej – sportowe próby na przygotowanych stacjach.
      Po krótkiej rozgrzewce, każdy uczestnik warsztatów  mógł sprawdzić swoje predyspozycje sportowe na specjalnie przygotowanych stacjach i zapisać wyniki na otrzymanej wcześniej akredytacji.
      Na warsztatach uczniowie poznali osobiście postać sportowca - Sylwii Kocerki (Lewandowskiej).

     • Warszawska Olimpiada Młodzieży


     • W dniu 13.10.2021r. w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Keniga 20 odbyły się dzielnicowe eliminacje LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci.
      Dziewczęta zajęły 2 miejsce, chłopcy 3 miejsce.
      Gratulujemy!

     • Pasowanie na ucznia

     • 14 października uczniowie pięciu klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak - Wolska. Uczniowie zaprezentowali wraz ze swoimi wychowawcami wspaniały program artystyczny, a na widowni zasiedli dumni rodzice Pierwszoklasistów.

      Bardzo cieszymy się, że grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 382 powiększyło się i witamy w społeczności szkolnej.

     • Święto Komisji Edukacji Narodowej

     • 14 października uczniowie klas trzecich i piątych zaprezentowali programy artystyczne poświęcone Świętu Komisji Edukacji Narodowej. Nie zabrakło pięknych wierszy, piosenek, skeczy i życzeń dla nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Dnia 1 października po raz kolejny odbył się w naszej szkole Światowy Dzień  Tabliczki Mnożenia.
      Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  Na lekcjach matematyki były więc konkursy, zagadki, quizy, zagadki. Każdy miał okazje zdobyć tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia!
      Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią przygotowali prezentację, którą na lekcjach matematyki mogli obejrzeć uczniowie klas 4- 8.

      Fraszka o tabliczce mnożenia
      O droga tabliczko mnożenia
      Jak jesteś potrzebna nikt nie docenia
      Ja ważność twą widzę i opisuję
      Bo każdego dnia używam Cię i potrzebuję
      Tylko ty droga ma tabliczko łatwiej wchodź do głowy
      Bym mógł Cię pamiętać całą, a nie do połowy!

     • Europejski Dzień Języków


     • Już od 20 lat w całej Europie jest obchodzony Dzień Języków. Nasza szkoła co roku bierze udział w tym wydarzeniu. 28 września na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie dowiedzieli się, skąd dokładnie pochodzą języki europejskie oraz gdzie są używane. Uczestniczyli też w różnych grach i zabawach językowych. Było rozpoznawanie języków w piosenkach, próby pisania cyrylicą a także gra z kodami QR. W kodach ukryte były odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy o różnych krajach europejskich. Poprzez udział w EDJ uświadomiliśmy sobie również, że język polski nie jest jedynym językiem ojczystym, w którym mówią uczniowie naszej szkoły.

     • Pierwszy dzień jesieni w klasach 1 - 3

     • 23 września przywitaliśmy kalendarzową jesień. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali piękne jesienne dekoracje w swoich klasach. Oprócz tego chętne dzieci przyniosły jesienne dary takie jak: liście, kasztany czy jarzębinę. Było mnóstwo zabaw i śmiechu. Ponadto, w pierwszy dzień jesieni nasi uczniowie ubrali się w barwy tej kolorowej pory roku. Oby złota polska jesień towarzyszyła nam jak najdłużej!

     • Biegi przełajowe

     • Dużym sukcesem zakończył się udział reprezentacji uczniów naszej szkoły w indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu dzielnicowym. W dniu 28 września w Eko Parku przy ulicy Gierdziejewskiego rywalizowało kilkanaście szkół. Nasza reprezentowana była przez 45 uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Największy sukces odnieśli: Pola Żuk zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii - 2009, tuż za nią uplasowała się Hanna Pruszyńska zajmując 2 miejsce. Natomiast w kategorii rocznik 2008, 2 miejsce zdobyła Hanna Błuś i 3 miejsce Anna Nabiałczyk. W kategorii chłopców trzecie miejsce zdobył Antek Kapusta rocznik 2009. Do kolejnego etapu, czyli rywalizacji na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży zakwalifikowali się uczniowie zajmujący miejsca 1-7.Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!