Warsztaty tworzenia książek

"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji."
        "Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca."
        „Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.”

W marcu uczniowie klas 6e i 7c mieli okazję wziąć udział   w warsztatach tworzenia książek. Poprowadziły je siostry p. Patrycja  i p. Paulina, które na codzień przygotowują książki i pomocne dydaktyczne dla dzieci w swojej Pracowni Dobroci.  Dzieci miały za zadanie uszyć książkę a potem samemu wymyśleć o czym ona będzie. To była świetna zabawa i nauka dla wszystkich.  Kto wie , może ktoś będzie kiedyś tworzył wielkie dzieła literatury światowej:)

Plener malarski

Ciekawy, kreatywny czas, mnóstwo radości, cennych wskazówek dla młodych twórców:)

Warsztaty robienia biżuterii z modeliny

Ciekawy pomysł na prezent, oryginalna ozdoba dla mamy, przyjaciółki, siebie :) Spróbuj, to nie jest takie trudne:) Skorzystaliśmy z uprzejmości  i talentu p. Patrycji Manelskiej naszej polonistki:)

Muzeum Geologiczne

Muzeum Geologiczne to ciekawe miejsce pełne bogatych kolekcji skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości. Możesz tu znaleźć   szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura - dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie.

Sierpc, Serock

Do Sierpca zaglądamy, trochę zwiedzamy a trochę odpoczywamy,
        plaża, słońce, woda obok rynek i wystawa - super sprawa!

A na koniec Muzeum Wsi Mazowieckiej, Kasztelanka, Izba Pamięci i Tradycji Rybackich.
        – Sercock zaprasza wszystkich!

Tytus, Romek i A'Tomek - wystawa plenerowa

Tytus Romek i Atomek do Warszawy zawitali, byśmy w świat komiksu się wybrali.

Tytus, Romek i A’Tomek to bohaterowie komiksów, którzy skradli serca kilku pokoleniom Polaków. Właśnie mija 55 lat od ukazania się pierwszej książki o przygodach tej trójki. Z tej okazji na placu Konesera można oglądać od 5.10 do 14.11 bezpłatną, plenerową wystawę twórczości Papcia Chmiela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego.
        Wstęp wolny!