Klasy siódme
2021/2022
Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.
7g warsztaty muzyczno-kosmiczne
Dnia 1 czerwca wybraliśmy się na XII edycję Akcji Labirynt.
Program edukacyjny i artystyczny Akcja Labirynt łączy potencjał młodych artystów różnych dziedzin z aktywnym udziałem uczniów i nauczycieli. Organizowany od 2010 roku przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich we współpracy z Sinfonią Varsovią, łączy się co roku z tematem przewodnim międzynarodowego festiwalu „La Folle Journée”, a zwłaszcza jego polską edycją odbywającą się w Teatrze Wielkim w Warszawie.W tym roku zaproszeni przez nas artyści obmyślili działania, w których można było sprawdzić, jak sztuka może poruszać nasze myśli, uczucia i wyobraźnię, jak może sprawić, że świat wokół będzie bardziej przyjazny.
JĘZYK ŚWIATA
Wszystkie społeczności na świecie mają swoją muzykę, którą można razem śpiewać, grać i zatańczyć. Możemy wypowiedzieć się muzycznie lub posłuchać tego, co inni nam przekazują poprzez muzykę. Czujemy, że każdy z nas jest inny, ma inne zdolności i predyspozycje, zamiłowania, ale wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni: jak instrumenty w zespole, jak dźwięki w piosence i słowa w zdaniu. Warsztat Gwidona Cybulskiego to muzyczna podróż po dalekich lądach z pomocą fascynujących, egzotycznych instrumentów.
KOSMICZNE POŁĄCZENIE
Performerki Ewa i Jola zabierają uczestników w nieziemską podróż do świata gestów i kosmicznej iluminacji. Zabawy taneczne i teatralne, połączone z animacją odblaskowych rekwizytów, służą szukaniu ruchów i gestów odpowiadających na pytanie “Co nas łączy?”. Uczestnicy ruszają się, bawią się światłem i jego odbiciem, a w efekcie stworzą świetliste fotografie, będące obrazami wspólnych refleksji.
7g pamięta o Dniu Mamy
26 maja, jedno z ważniejszych świąt w roku. Święto z którego nigdy się nie wyrasta, piękne i wzruszające. Postanowiliśmy przygotować dla naszych mam kartki, takie od serca a w nich życzenia, osobiste z ogromem miłości.
Czego jeszcze życzyć można mamie?
Życzymy także...
- zdrowia, szczęścia i pomyślności,
- wytrwałości i siły,
- miłości,
- energii,
- zadowolenia z życia,
- braku zmartwień i trosk,
- wielu powodów do radości,
- wspaniałych ludzi wokół,
- satysfakcji,
- spokoju i odrobiny wytchnienia,
- samych radosnych chwil,
- uśmiechu na twarzy,
- dobrego samopoczucia,
- pogody ducha,
- samych miłych dni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!7g w kinie
Rada Rodziców ogłosiła w naszej szkole konkurs na najładniejszą i najciekawszą gazetkę o wiośnie. Nasza była w 100% wykonana własnoręcznie i włożyliśmy w nią wiele pracy i zaangażowania. Nie od dziś wiadomo,że trud zawsze się opłaci. Tak było i tym razem. Wygraliśmy!!
Dzięki temu fundusze z nagrody pozwoliły nam wybrać się całą klasą na fantastyczne spotkanie podczas którego rozwiązywaliśmy quiz przyrodniczy z nagrodami i obejrzeliśmy fantastyczny film.7g - zakładki do książek
Zastanawiamy się, czy w dobie aparatów cyfrowych ktoś jeszcze pamięta o starych aparatach na kliszę? Dziś pokażemy, jak zrobić zakładkę ze starej kliszy fotografucznej.
Najpierw trzeba kliszę namoczyć i zdrapać to, co się na niej znajduje. Następnie składamy tak, żeby dokładnie nakładały się na siebie przestrzenie perforacji.
Zszywamy przy pomocy kordonka ściegiem na okrętkę. Wypełnić możemy wykonaną pracą plastyczną, bądź wycinankami. My wypełniliśmy drobno pociętą wełną.
Na koniec wykonaliśmy z wełny kolorowe bąbelki i gotowe.
Piękne, prawda?7g - Istrumenty z recyklingu
Bardzo waszym celem edukacji ekologicznej jest ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody. Różne formy edukacji ekologicznej realizujemy nie tylko na zajęciach przyrody czy geografii, ale również i muzyki.
Pragniemy przedstawić recyklingowe instrumenty muzyczne. Uczniowie kl. 7g wykazali się niesamowitą inwencją twórczą i ogromną wyobraźnią wykorzystując materiały z recyklingu tj.: butelki, sznurek, kartki papieru, pudełka po chusteczkach oraz dowolne przedmioty codziennego użytku.
7g - warsztaty z ratownictwa przedmedycznego
W dniu 24 stycznia 2022 odbyły się w naszej klasie warsztaty z ratownictwa przedmedycznego. Nie były to nasze pierwsze zajęcia, co nie uniknęło uwadze Pana ze Straży Miejskiej, który pochwalił nasze działania.
Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, resuscytację krążeniowo-oddechową i korzystanie z defibrylatora AED.
Wiemy, jak ważne jest ludzkie życie i jak ważna jest umiejętna pomoc.
Panu prowadzącemu warsztaty bardzo serdecznie dziękujemy!7g - Wigilia klasowa
Magiczny czas nadchodzi. Choć w tym roku znów będzie nietypowy, czasami bez bliskich w obawie o ich zdrowie, to nie możemy się go doczekać.
Namiastką rodzinnego spotkania było teoretyczne spotkanie wigilijne naszej klasy. Były życzenia, kolędy, miła atmosfera i zaczęło pachnieć świętami.7g - Lekcja w kinie
Uczniowie naszej klasy wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacji medialnej "Lekcja w kinie" organizowanej przez Celem Edukacji Filmowej z Wołomina.
Projekt dotyczył Internetu, poruszania się po nim i przede wszystkim bezpieczeństwa użytkownika.
Podczas nauczania zdalnego to idealnie trafiony temat.7g - Mikołajki
Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało i mroźno i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów?
W tym roku w klasie 7G odbyły się klasowe mikołajki. Każdy z uczniów otrzymał prezent "niespodziankę". Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. To był dla nas miły i pełen niespodzianek dzień!
7b - Warsztaty kulinarne
W październikowy piątek 15.10 wybraliśmy się na warsztaty kulinarne.
To nasza pierwsza wycieczka od dłuższego czas, więc bardzo wyczekana.
Menu wybraliśmy wcześniej i na miejscu w studiu warsztatów kulinarnych ubrani w fartuchy, wyposażeni w wagi kuchenne, wałki, moździerze przestąpiliśmy do pracy.
Były burgery mięsne i vege na własnoręcznie przygotowanych bułkach. Na deser brownie nie mogliśmy się doczekać, kiedy pachniał z piecyka.
Współpraca była idealna, stąd i posiłki pyszne.
Polecamy,
Bon Appétit7b - Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela – Dzień Edukacji Narodowej; obchodzimy go co roku 14 października. W naszej klasie postanowiliśmy podziękować nauczycielom za naukę, wsparcie, pomoc i codzienny trud. Każdy z nauczycieli otrzymał drobny słodki upominek. Naszej wychowawczyni podziękowaliśmy dodatkowo śpiewając dla niej piosenkę pt. „Czternastego października”. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy radość nauczycielom i wywołaliśmy uśmiech na ich twarzach.
Klasa 7b
7b - Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka to dzień obchodzony 30 września, jest on poświęcony osobom płci męskiej. W naszej klasie obchodziliśmy go dość ciekawie i nietypowo. Wszystkie dziewczyny ubrały się w koszule i założyły krawaty a następnie rozdałyśmy chłopakom prezenty – pudełeczka ze słodyczami. Przez większość lekcji poświęconej temu puszczaliśmy różne piosenki, bawiliśmy się i śpiewaliśmy. Tańczyłyśmy nawet “Belgijkę”! Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane dzięki pomocy wszystkich dziewczyn oraz naszej Pani wychowawczyni. Myślę, że całej klasie bardzo się podobało i w przyszłym roku zorganizujemy coś równie ciekawego.
Dziewczęta z kl. 7b