• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

   Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
   Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

   Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • 7g - Dzień Dziecka

   Dzień Dziecka to chyba najbardziej radosne święto w roku. A jeśli oprócz radości są jeszcze pyszności i upominki, to czego chcieć więcej.
   To był wspaniały dzień i już czekamy na taki kolejny!

  • 7m - Dzień Dziecka

   Dzień Dziecka w klasie 7M był jednocześnie dniem sportu. Po wygranej w rywalizacjach między klasami na osłodę była wata cukrowa, popcorn oraz pizza. Mimo "mokrej pogody" dzień ten był udany.

  • 7g warsztaty muzyczno-kosmiczne

   Dnia 1 czerwca wybraliśmy się na XII  edycję Akcji Labirynt.
   Program edukacyjny i artystyczny Akcja Labirynt łączy potencjał młodych artystów różnych dziedzin z aktywnym udziałem uczniów i nauczycieli. Organizowany od 2010 roku przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich we współpracy z Sinfonią Varsovią, łączy się co roku z tematem przewodnim międzynarodowego festiwalu „La Folle Journée”, a zwłaszcza jego polską edycją odbywającą się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

   W tym roku zaproszeni przez nas artyści obmyślili działania, w których można było sprawdzić, jak sztuka może poruszać nasze myśli, uczucia i wyobraźnię, jak może sprawić, że świat wokół będzie bardziej przyjazny.

   JĘZYK ŚWIATA

   Wszystkie społeczności na świecie mają swoją muzykę, którą można razem śpiewać, grać i zatańczyć. Możemy wypowiedzieć się muzycznie lub posłuchać tego, co inni nam przekazują poprzez muzykę. Czujemy, że każdy z nas jest inny, ma inne zdolności i predyspozycje, zamiłowania, ale wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni: jak instrumenty w zespole, jak dźwięki w piosence i słowa w zdaniu. Warsztat Gwidona Cybulskiego to muzyczna podróż po dalekich lądach z pomocą fascynujących, egzotycznych instrumentów.

   KOSMICZNE POŁĄCZENIE

   Performerki Ewa i Jola zabierają uczestników w nieziemską podróż do świata gestów i  kosmicznej iluminacji. Zabawy taneczne i teatralne, połączone z animacją odblaskowych rekwizytów, służą szukaniu ruchów i  gestów  odpowiadających na pytanie “Co nas łączy?”. Uczestnicy  ruszają się, bawią się światłem i jego odbiciem, a w efekcie stworzą świetliste fotografie, będące obrazami wspólnych refleksji.
    

  • 7g pamięta o Dniu Mamy

   26 maja, jedno z ważniejszych świąt w roku. Święto z którego nigdy się nie wyrasta, piękne i wzruszające. Postanowiliśmy przygotować dla naszych mam kartki, takie od serca a w nich życzenia, osobiste z ogromem miłości.
   Czego jeszcze życzyć można mamie?
    Życzymy także...
   - zdrowia, szczęścia i pomyślności,
   - wytrwałości i siły,
   - miłości,
   - energii,
   - zadowolenia z życia,
   - braku zmartwień i trosk,
   - wielu powodów do radości,
   - wspaniałych ludzi wokół,
   - satysfakcji,
   - spokoju i odrobiny wytchnienia,
   - samych radosnych chwil,
   - uśmiechu na twarzy,
   - dobrego samopoczucia,
   - pogody ducha,
   - samych miłych dni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 7g w kinie

   Rada Rodziców ogłosiła w naszej szkole konkurs na najładniejszą i najciekawszą gazetkę o wiośnie. Nasza była w 100% wykonana własnoręcznie i włożyliśmy w nią wiele pracy i zaangażowania. Nie od dziś wiadomo,że trud zawsze się opłaci. Tak było i tym razem. Wygraliśmy!!
   Dzięki temu fundusze z nagrody pozwoliły nam wybrać się całą klasą na fantastyczne spotkanie podczas którego rozwiązywaliśmy quiz przyrodniczy z nagrodami i obejrzeliśmy fantastyczny film.

  • 7g - zakładki do książek

   Zastanawiamy się, czy w dobie aparatów cyfrowych ktoś jeszcze pamięta o starych aparatach na kliszę? Dziś pokażemy, jak zrobić zakładkę ze starej kliszy fotografucznej. 

   Najpierw trzeba kliszę namoczyć i zdrapać to, co się na niej znajduje. Następnie składamy tak, żeby dokładnie nakładały się na siebie przestrzenie perforacji. 
   Zszywamy przy pomocy kordonka ściegiem na okrętkę. Wypełnić możemy wykonaną pracą plastyczną, bądź wycinankami. My wypełniliśmy drobno pociętą wełną. 
   Na koniec wykonaliśmy z wełny kolorowe bąbelki i gotowe.
   Piękne, prawda? 

  • 7g - Istrumenty z recyklingu

   Bardzo waszym celem edukacji ekologicznej jest ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody. Różne formy edukacji ekologicznej realizujemy nie tylko na zajęciach przyrody czy geografii, ale również i muzyki. 

    Pragniemy przedstawić recyklingowe instrumenty muzyczne. Uczniowie kl. 7g wykazali się niesamowitą inwencją twórczą i ogromną wyobraźnią wykorzystując materiały z recyklingu tj.: butelki,  sznurek, kartki papieru, pudełka po chusteczkach oraz dowolne przedmioty codziennego użytku.

  • 7g - warsztaty z ratownictwa przedmedycznego

   W dniu 24 stycznia 2022 odbyły się w naszej klasie warsztaty z ratownictwa przedmedycznego. Nie były to nasze pierwsze zajęcia, co nie uniknęło uwadze Pana ze Straży Miejskiej, który pochwalił nasze działania.
   Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, resuscytację krążeniowo-oddechową i korzystanie z defibrylatora AED.
   Wiemy, jak ważne jest ludzkie życie i jak ważna jest umiejętna pomoc.
   Panu prowadzącemu warsztaty bardzo serdecznie dziękujemy!

  • 7g - Wigilia klasowa

   Magiczny czas nadchodzi. Choć w tym roku znów będzie nietypowy, czasami bez bliskich w obawie o ich zdrowie, to nie możemy się go doczekać.
   Namiastką rodzinnego spotkania było teoretyczne spotkanie wigilijne naszej klasy. Były życzenia, kolędy, miła atmosfera i zaczęło pachnieć świętami.

  • 7m - Wigilia

   W tym roku szkolnym udało nam się spotkać przy stole wigilijnym i złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia. Ten jakże przyjemny czas, przy suto zastawionym stole, pięknie udekorowanej sali oraz dźwiękach świątecznej muzyki długo pozostanie w naszej pamięci.

  • 7g - Lekcja w kinie

   Uczniowie naszej klasy wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacji medialnej "Lekcja w kinie" organizowanej przez Celem Edukacji Filmowej z Wołomina. 
   Projekt dotyczył Internetu, poruszania się po nim i przede wszystkim bezpieczeństwa użytkownika.
   Podczas nauczania zdalnego to idealnie trafiony temat.

  • 7g - Mikołajki

   Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało i mroźno i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego  Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów?  
   W tym roku w klasie  7G odbyły się  klasowe mikołajki. Każdy z uczniów  otrzymał  prezent "niespodziankę".  Wszyscy byli zadowoleni  i szczęśliwi.  To był dla nas miły i pełen niespodzianek dzień!

    

  • 7m - Mikołajki

   W tym roku szkolnym Mikołaj dotarł również do klasy 7M. Wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty, które zresztą wszystkim się podobały. Zresztą spójrzcie sami.
   Zapraszam. 

  • 7g - Wolontariusze

   W szkole, tuż przez świętami, Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz smakołyków. Do pomocy włączyli się również wolontariusze z klasy 7G.
   Pomimo obostrzeń, trochę już zaczęliśmy czuć magię świąt, do których coraz bliżej!

  • 7b - Warsztaty kulinarne

   W październikowy piątek 15.10 wybraliśmy się na warsztaty kulinarne.
   To nasza pierwsza wycieczka od dłuższego czas, więc bardzo wyczekana.
   Menu wybraliśmy wcześniej i na miejscu w studiu warsztatów kulinarnych ubrani w fartuchy, wyposażeni w wagi kuchenne, wałki, moździerze przestąpiliśmy do pracy.
   Były burgery mięsne i vege na własnoręcznie przygotowanych bułkach.  Na deser brownie nie mogliśmy się doczekać, kiedy pachniał z piecyka.
   Współpraca była idealna, stąd i posiłki pyszne.
   Polecamy, 
   Bon Appétit

  • 7b - Dzień Nauczyciela

   Dzień Nauczyciela – Dzień Edukacji Narodowej; obchodzimy go co roku 14 października. W naszej klasie postanowiliśmy podziękować nauczycielom za naukę, wsparcie, pomoc i codzienny trud. Każdy z nauczycieli otrzymał drobny słodki upominek. Naszej wychowawczyni podziękowaliśmy dodatkowo śpiewając dla niej piosenkę pt. „Czternastego października”. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy radość nauczycielom i wywołaliśmy uśmiech na ich twarzach.
    

   Klasa 7b

   • 7b - Dzień Chłopaka

    Dzień Chłopaka to dzień obchodzony 30 września, jest on poświęcony osobom płci męskiej. W naszej klasie obchodziliśmy go dość ciekawie i nietypowo. Wszystkie dziewczyny ubrały się w koszule i założyły krawaty a następnie rozdałyśmy chłopakom prezenty – pudełeczka ze słodyczami. Przez większość lekcji poświęconej temu puszczaliśmy różne piosenki, bawiliśmy się i śpiewaliśmy. Tańczyłyśmy nawet “Belgijkę”! Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane dzięki pomocy wszystkich dziewczyn oraz naszej Pani wychowawczyni. Myślę, że całej klasie bardzo się podobało i w przyszłym roku zorganizujemy coś równie ciekawego.

    Dziewczęta z kl. 7b