• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

   Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
   Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

   Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • 2d - Dzień Ojca

   23 czerwca Tatusiowie mają swoje święto. Klasa 2d  z tej okazji przygotowała przepiękne laurki.

  • 2d - Zajęcia na świeżym powietrzu

   Uczniowie klasy 2d korzystają  z ładnej pogody. W środy zajęcia odbywają  się na świeżym  powietrzu. Aktywnie spędzamy wspólnie czas.

  • 3d - Wycieczka nad Zalew Zegrzyński

   2 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 3d była na wycieczce w Ośrodku Promenada nad Zalewem Zegrzyńskim. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji, m.in.: gra terenowa, strzelanie z łuków, bitwa o wodę, warsztaty robienia pizzy.
   Ten dzień spędziliśmy bardzo aktywnie, a dzięki wspólnym zabawom zintegrowaliśmy się jeszcze bardziej!

  • 3a - Mikroby

   Bakterie są tak małe, że w kropce kończącej to zdanie spokojnie zmieściłoby się ich tysiąc. To bardzo zróżnicowana grupa organizmów o szerokim wachlarzu cech, które umożliwiają im żywienie się niemal wszystkim i przetrwanie w niemal każdych warunkach. Niektóre bakterie potrafią żyć bez tlenu, inne przeżyją nawet gotowanie, a jeszcze inne lodowate wody Arktyki.
    
   O tym wszystkim dowiedzieliśmy się na dzisiejszych zajeciach. Już wiemy gdzie znajdują się bakterie, a także w jaki sposób się rozmnażają i jaką rolę pełnią w przyrodzie. 
   Dzień wcześniej malowaliśmy abstrakcje. Nasza Pani dołożyła kilka elementów i powstały bakterie. Od nas zależało czy źłe, czy te dobre. Opisaliśmy, każdy swoją, ćwicząc przy okazji prawidłowy zapis opisu :) 

  • 3a - Wielkanoc

   Wielkanoc to magiczny, niesamowity czas, którego nieodłącznym atrybutem są ozdoby wielkanocne. Symbolizują one naszą radość i podkreślają nastrój. To barwne święta, pełne kolorowych pisanek, żółciutkich kurczaczków, urokliwych stroików i wielkanocnych zajączków, które spoglądają na nas z wielu miejsc. Tuż przed świąteczną przerwą udało nam się uszyć piękne zające, ozdobić pisanki i wprowadzić świąteczny, radosny nastrój do naszej klasy :) wszystko to towarzyszyło nam podczas lekcji, kiedy omawialiśmy świąteczne zwyczaje. 

  • 3a - Wiosenne przebudzenie

   Wiosna nieśmiało zagląda do naszych okien. Pogoda kapryśna, ale w naszej klasie prace wiosenne trwają. Na dzisiejszej lekcji posadziliśmy koperek. Teraz czekamy co z niego wyrośnie. Każdy dzień opisujemy w dzienniczku obserwacji :) Dodatkowo, nasza Pani znalazła dziwny okaz w ziemii. Twierdzi, że to jaszczurka. Miała na twarzy dziwny uśmiech jak to mówiła, więc chyba sobie z nas zażartowała.

  • 3c - Zielony marzec w klasie

    


   Po długiej zimie nadeszła wiosna. Postanowiliśmy świętować jej początek zdrowymi, wiosennymi, zielonymi kanapkami. Z wielką ochotą przystąpiliśmy do pracy. Przygotowaliśmy produkty, które mają dać nam siłę do długich zabaw na ciepłym, świeżym powietrzu i energię do nauki. Dowiedzieliśmy się, jakie wartości odżywcze zawierają poszczególne produkty, z których stworzyliśmy małe dzieła sztuki. Kanapka przypominająca kawałek tortu lub złożona z więcej niż dwóch, tradycyjnych warstw? Dlaczego nie? To była świetna i pyszna zabawa.

  • 3d - Innowacja "Ożywiamy książki"


   Klasa 3d w ostatnim czasie zrealizowała kolejny moduł innowacji "Ożywiamy książki".
   Zadaniem uczniów było wykonanie fotografii przedstawiającej siebie na okładce prezentowanej wcześniej książki.
   Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością podczas przygotowywania zdjęć!
   Bezkonkurencyjne okazało się zdjęcie do książki "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".
   Kolejnym etapem będzie wspólne czytanie i omówienie zwycięskiej lektury :)

  • 3a - Tłusty Czwartek

    

   24.02 w naszej klasie odbchodziliśmy Tłusty Czwartek. Tradycji stało się zadość. Każdy z nas zjadł conajmniej jednego pączka. Tego dnia byliśmy też myślami z naszymi sąsiadami, z Ukrainą. W bezpiecznej przestrzeni naszej klasy długo rozmawialiśmy z naszą Panią o tym, co się dzieje za granicą Naszego Państwa. Wiedza zawsze uspokaja. I tak było tym razem. Wiemy, że Polska jest w sojuszu wojskowym z największymi armiami świata. W tym sojuszu, kraje umówiły się, że nie wolno zaatakować żadnego z nich, bo wtedy odpowie cały sojusz. To sprawia, że jesteśmy bezpieczni. 
   Również przekonanie, że możemy zrobić choćby coś symbolicznego, daje ulgę. Dlatego przed klasą, na naszej tablicy, zawiesiliśmy serce, w niebiesko - żółtych barwach. Cieszymy się z solidarności z Ukrainą, które płyną ze świata. I każdy z nas, chociażby myślami jest z Nimi. 

  • 3a - Dzień Kota

   Pręgowane, marmurkowe, łaciate, białe, rude, czarne, szare, szylkretowe, rasowe i dachowe – wszystkie koty na świecie obchodziły po raz kolejny w dniu 17 lutego swoje międzynarodowe święto - Światowy Dzień Kota. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, których nie zabrakło w naszej klasie :) na zakończenie zajęć wykonaliśmy kocie maskotki. Już nikt nie zarzuci nam, że nie potrafimy zacerować dziury w skarpetce. Umiejętność szycia mamy prawie opanowaną. A to wszytko dzięki kotom... :) 

  • 3a - Walentynki

   Walentynki stały się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Dziś klasa 3a była dla siebie szczególnie miła :) napisali dla siebie kartki, które trafiły do walentynkowej poczty. Nawet nie wiedzieli, że ćwiczą zapomnianą już formę komunikacji, pisanie listów :) Była to wspaniała okazja do integracji grupy.

  • 3d - Bal karnawałowy

   W ostatni piątek przed feriami w klasie 3d odbył się bal karnawałowy :)
   Uczniowie przebrali się w przepiękne stroje baśnowych postaci. Było dużo zabawy, śmiechu, smakołyków i tańca!
   Wszyscy świetnie się bawili!

  • 3a - Zimowe prace

   Zimowe miesiące sprzyjają w tworzeniu pięknych prac plastycznych, na wyjątkowe okazje :) Klasa 3a z wielką radością robiła ozdoby bożonarodzeniowe oraz prezenty dla babci i dziadka :) przy okazji, wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, radości i pociechy z wnucząt.

  • 3d - Spotkanie świąteczne

   12 stycznia w klasie 3d odbył się świąteczno-noworoczny poczęstunek. Dzieci wspólnie kolędowały, grały na cymbałkach. W prezencie otrzymały książki o naszej noblistce Marii Skłodowskiej-Curie. To był bardzo miły czas, zbliżający naszą klasę jeszcze bardziej.

  • 3a - Grudzień w klasie

   Grudzień to miesiąc wyczekiwany chyba przez wszystkie dzieci. W klasie 3a nie zabrakło miłych chwil i atrakcji. Miło było uczyć się, gdy za oknem srebrzył się biały śnieg a w kąciku sali stała lśniąca choinka. Dzieci odwiedziły Krainę Elfów, spotkały się z Mikołajem, a podczas wspólnej klasowej Wigilii, rozdały sobie prezenty, złożyły świąteczne życzenia i cichutko zanuciły  kolędy.

  • 3d - Mikołajki

   Mikołajki to szczególny dzień :) W klasie 3d obchodziliśmy go bardzo intensywnie!
   Na początku odwiedziliśmy szkolny kiermasz na którym każdy kupił sobie coś pysznego!
   Następnie w klasie każdy wylosował jedną osobę do której napisał świąteczną kartkę z życzeniami :) Jeszcze w tym tygodniu wspólnie wyślemy wypisane przez nas kartki, żeby dotarły do wszystkich domów przed świętami:)
   Później odwiedził nas Mikołaj, który wszystkim wręczył słodkie upominki. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały Mikołajowi kilka kolęd:)
   Na koniec dnia wszyscy wykonaliśmy świąteczną pracę plastyczną i zrealizowaliśmy kolejny temat z projektu Uniwersytetu Dzieci - Moje mocne i słabe strony. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że każdy z nas jest inny, ale także wyjątkowy :) Mamy różne talenty i wszyscy jesteśmy sobie bardzo potrzebni, tworzymy wyjątkową całość!
   Ten dzień był bardzo intensywny, ale każdemu przyniósł wiele radości :)

  • 3d - Coraz bliżej święta...


   Święta coraz bliżej, a my nie możemy się ich doczekać! Dlatego w klasie 3 d postanowiliśmy już ubrać choinkę, żeby 6.12 Mikołaj chciał odwiedzić nas w naszej sali. Wszystkim sprawiło to ogromną radość! Choć nasza choinka jest niewielka, to dla nas najpiękniejsza :)

  • 3a - Święto Niepodległości

   11 listopada obchodzimy Dzień Niepodległości . Dziś ze wzruszeniem wspominamy tamte wydarzenia i doceniamy pracę, którą wykonali nasi przodkowie na rzecz ojczyzny. W ramach obchodów Święta Niepodległości, klasa 3a oddała hołd bohaterom tamtych czasów poprzez inscenizację. Przeniosła nas do czasów niewoli Polski i przedstawiła najważniejsze fakty historyczne z tamtych lat. Popatrzcie sami...

  • 3d - Innowacja "Ożywiamy książki"

   W klasie 3d w roku szkolnym 2021/2022 realizujemy innowację programowo-metodyczną "Ożywiamy książki". Głównym celem innowacji jest zaszczepienie nawyków czytelniczych i rozwijanie zamiłowania do literatury i sztuki. 
   Innowacja przebiega w trzech etapach. W pierwszym uczniowie wybierają i prezentują przed klasą swoją ulubioną książkę. Drugi etap to klasowy konkurs na najlepszą okładkę książki - uczniowie wykonują zdjęcia, które mogłyby zostać okładką prezentowanej przez siebie wcześniej książki - wygrywa zdjęcie, które otrzyma najwięcej głosów. Trzeci etap to wspólne omówienie wygranej książki.
   Pierwszą część innowacji mamy już za sobą :) Wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje ulubione książki. Przed nami konkurs na najlepsze zdjęcie! Już nie możemy się doczekać! :)

  • 3f - Pomysłowe śniadanie

   Klasa 3f stara się pamiętać o zasadach zdrowego odżywiania na każdym kroku. Na początku października wszyscy uczniowie podjęli wyzwanie - stworzenie zachęcającego śniadania dla niejadków, które miało przypominać wybranego zwierzaka. Ta praca domowa sprawiła nam wiele radości i każdy był dumny ze swojego efektu pracy. Na zdjęciach można zauważyć jak kreatywne i różnorodne były pomysły dzieci. 

  • 3d - Wycieczka do Teatru Capitol

   26.10 klasa 3 d pojechała do Teatru Capitol na spektakl pt. "Doktor Dollitle i jego zwierzęta". Termin wycieczki idealnie pokrył się z czasem omawiania tej lektury na lekcjach, dlatego mieliśmy okazję odnieść nasze wrażenia do treści książki. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, zwłaszcza małpka Czi-Czi :) 

  • 3f - Praca z lekturą "Dzieci z Bulerbyn"

   Uczniowie klasy 3f co miesiąc podejmują się czytania nowej lektury i omawiania jej treści w szkole podczas zajęć. Przez wakacje również pamiętaliśmy o systematycznym czytaniu i podróżowaliśmy podczas wakacji z lekturą „Dzieci z Bullerbyn”. Ta lektura bardzo spodobała się uczniom z klasy 3f. Było w niej dużo przygód i ciekawych treści, ale najbardziej dzieciom z klasy 3f spodobali się bohaterowie książki. Dlaczego? Bo były to dzieci :) Tak bardzo ich polubiliśmy, że postanowiliśmy wykonać plakaty poświęcone właśnie im. Dzieci były bardzo staranne i mialy wiele kreatywnych pomysłów, co można zobaczyć na zdjęciach.

  • 3a - Dzień Dyni

   Na zakończenie tygodnia i podsumowanie zajęć o dyni, powstały piękne lampiony :) pomimo, że praca była indywidualna, widać było współpracę całej klasy. Bo tak to już jest, że zawsze ktoś ma fajniejsze dodatki, przybory, materiały.

  • 3a - Święto Komisji Edukacji Narodowej

   "Radość jest najprostszą formą wdzięczności".
   Mamy nadzieję, że nasza niespodzianka w postaci inscenizacji z okazji Święta Edukacji Narodowej sprawiła, że na twarzach wszystkich Nauczycieli i pracowników Naszej szkoły, zagościł uśmiech :) życzymy wszystkim, aby ten uśmiech towarzyszył nam przez cały rok.

  • 3d - Projekt o Parkach Narodowych

   Uczniowie klasy 3 D wykonali pierwszy w tym roku szkolnym klasowy projekt dotyczący parków narodowych. Na początku samodzielnie podzielili się na grupy, a następnie w szkole, a także w domach, wyszukiwali informacje i ciekawostki, przygotowywali plakaty i prezentacje multimedialne dotyczące wybranego parku narodowego: Bieszczadzkiego, Słowińskiego, Roztoczańskiego, Tatrzańskiego i Białowieskiego. Ostatnim elementem projektu było zaprezentowanie swoich materiałów przed resztą klasy! Wszystkie grupy naprawdę mocno się napracowały i pięknie przedstawiły swoje projekty!
    

    

   • 3d - Polskie krajobrazy

    W klasie 3 D bardzo lubimy pracować w grupach. Tym razem wykonywaliśmy plakaty dotyczące polskich krajobrazów: wyżynnego, nizinnego, górskiego i nadmorskiego. Omówiliśmy charakterystyczne elementy wybranych krajobrazów i uporządkowaliśmy przyniesione zdjęcia. Wszyscy doszliśmy do jednego wniosku: Piękna nasza Polska cała! 

  • 3a - Wrzesień w naszej klasie

   We wrześniu przypomnieliśmy sobie wiadomości z klasy drugiej. Uporządkowaliśmy wiedzę, stworzyliśmy kodeks klasowy. Oprócz nauki świętowaliśmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Kropki, Dzień Chłopaka, przywitaliśmy jesień. Ten czas sprzyjał integracji. Wiemy, że nie warto patrzeć tylko na czubek własnego nosa ;) dlatego zawsze gramy do jednej bramki. W końcu jesteśmy klasową drużyną :) w październiku szykujemy niespodziankę dla wszystkich Nauczycieli z okazji Święta Edukacji Narodowej. Ale nic więcej nie zdradzimy, ciiiii.... :) 

  • 3a - Początek roku szkolnego

   Wrzesień to wspomnienia i powroty. Rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny. Ostatni w edukacji wczesnoszkolnej. Nasza Pani nauczyła nas jak można zachować wakacyjne wspomnienia i wracać do nich przez cały czas. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego :) Oby do wakacji ;)