• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

   Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
   Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

   Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • 2a - W Teatrze Lalka

   2 czerwca z okazji Dnia Dziecka byliśmy w Teatrze Lalka na spektaklu " Dzieci z Bullerbyn ". Spektakl bardzo nam się podobał.

  • 2d - Dzień Dziecka

    

   1 czerwca w naszej szkole i klasie świętowaliśmy Dzień Dziecka.
   Było fantastycznie!

  • 2a - Dzień Dziecka

   1 czerwca obchodziliśmy nasze święto oraz Dzień Sportu. W szkole czekały na nas prezenty i wiele miłych niespodzianek. To był dzień pełen wrażeń.

  • 2c w Teatrze Lalka

   Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do Teatru Lalka na spektakl "Dzieci z Bullerbyn". Przenieśliśmy się w świat przygód bohaterów lektury. To spotkanie ze sztuką z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. 

  • 2c - Dzień Dziecka

   1 czerwca był dla nas wyjątkowym dniem:
   - braliśmy udział w zawodach szkolnych,
   - zdobyliśmy medale, 
   - poznaliśmy MASKOTKĘ SZKOLNĄ,
   - zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia,
   - jedliśmy popcorn i kolorową watę cukrową,
   - graliśmy w swoje ulubione gry edukacyjne,
   - otrzymaliśmy upominki.

   To był dla nas cudownie spędzony czas!

  • 2c Festiwal książki

   W ramach dzielenia się dobrymi praktykami zorganizowaliśmy w naszej klasie FESTIWAL KSIĄŻKI.
   Każdy przygotował w formie prezentacji recenzję  książki edukacyjnej,  którą przeczytał w ostatnim czasie i która  wywarła na nim ogromne wrażenie. W ten sposób mogliśmy wzajemnie dzielić się ciekawą literaturą i zaprezentować efekty swojej pracy metodą projektu.

  • 2c - Edukacja muzyczna

   Lubimy zdobywać nowe umiejętności.

   Tym razem uczymy się gry na instrumencie. To dla nas bardzo interesujące zajęcia. Zdradzimy także, że sumienna i wytrwała praca przynosi efekty :)

  • 2c - Dzień Matki, Dzień Ojca

    

   Kochane Mamy - życzymy Wam wszystkiego, co dobre i piękne!

   Drodzy Tatusiowie - życzymy Wam spełnienia marzeń i zdrowia nade wszystko! 

  • 2d - Święto Mamy

   Uczniowie klasy 2d przygotowali własnoręcznie prezenty dla swoich wspaniałych, kochanych Mam. Uczyli z filcu przepiękne podróżne poduszeczki oraz przygotowali  kupony  dla mam.
    Niech dzień Mamy trwa cały rok.

  • 2a i 2c - Wycieczka do Grzybowa

    

   20 maja klasa 2a i 2c były na wycieczce w Grzybowie. Spędziliśmy wspaniały dzień, pełen przygód. Uczyliśmy się piec bułeczki, poznawaliśmy życie zwierząt na wsi. Uczestniczyliśmy w  warsztatach plastycznych oraz zajęciach z przyrody. Mamy wspaniałe wspomnienia!!

  • 2d W Centrum Pieniądza NBP

   10 maja z całą klasą wybraliśmy się na fantastyczną wycieczkę do Centrum Narodowego Pieniądza.
   Na wycieczce poznaliśmy pięć bardzo różnych opowieści o pieniądzach: skąd się wzięły, jak wyglądały dawniej, jakie wizerunki znajdują się na współczesnych polskich banknotach obiegowych oraz czy monety zawsze są okrągłe. Odwiedziliśmy skarbiec, gabinet numizmatyka. Było bardzo ciekawie.

  • 2d - Kącik przyrodniczy

   Klasa 2 d w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej posiali nasiona kopru. Drugoklasiści założyli swój klasowy “zielony kącik”. Podczas bezpośredniej obserwacji uczniowie mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Co więcej, dzieci uczą się cierpliwości, systematyczności i odpowiedzialności.
    

  • 2c - Lapbook o lecie

   Przygotowując się powoli do pierwszego dnia kalendarzowego lata oraz wyczekiwanych wakacji J, klasa 2C rozpoczęła pracę nad kolejnym lapbookiem. Tym razem skupimy się na treściach związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Utrwalimy numery alarmowe oraz porozmawiamy w jakich sytuacjach wolno ich używać. Poznamy także różne rodzaje zbóż i przyjrzymy się pracy rolnika o tej porze roku. Będziemy także wyszukiwać przysłowia o lecie oraz odwiedzimy letnią łąkę, aby porozmawiać o jej mieszkańcach.

  • 2c - Słoik naszych potrzeb

   Tym razem postanowiliśmy porozmawiać o naszych potrzebach i emocjach. Każdy nazywając to, co jest dla niego ważne dosypywał pokolorowaną przez siebie sól. Dzięki temu otrzymaliśmy wspaniałe klasowe dzieło, które codziennie przypomina nam, jak właściwie dbać o relacje w grupie rówieśniczej.

  • 2c - Matematyka

   Uczniowie klasy 2C bardzo lubią w ciekawy sposób uczyć się nowych rzeczy i utrwalać poznany już materiał. Tym razem dzięki grze edukacyjnej doskonaliliśmy umiejętności rachunkowe. Z zaangażowaniem mnożyliśmy i dzieliliśmy 
   w poznanym zakresie.

  • 2c - „Kwiaty za elektrograty”

   Nasza klasa postanowiła wziąć udział w akcji „Kwiaty za elektrograty”. Sumiennie zbieraliśmy niepotrzebne 
   i zalegające w domach elektrograty. Cel był dla nas ważny. Chcieliśmy wymienić zbyteczne rzeczy na wspaniałe roślinki, które posadziliśmy w naszym szkolnym ogródku. Z dumą obserwujemy, jak nasze kwiatki rosną  Cieszymy się ogromnie, że wokół naszej szkoły zrobiło się wiosennie i kolorowo.

  • 2d - Wielkanocne zwyczaje

   Praca w grupach wychodzi nam coraz lepiej. Tym razem naszym zadaniem było przygotować prezentację -   tradycje wielkanocne  w innych krajach. Różne wielkanocne zwyczaje na świecie nieraz mogą wprawić nas w zdumienie. Każdy kraj ma swoją historię i inną kulturę, a to przekłada się na inne obchody Świąt Wielkanocnych. Dzięki wspólnej  pracy mogliśmy je bardziej poznać a nawet posmakowa.

  • 2c i 3c - Wycieczka "CUDA i WIANKI"

   11 kwietnia klasa 2d i 3c odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne w Kicinach.Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, odkrywanie sekretów wsi oraz przybliżenie idei zdrowego trybu życia. Podczas wizyty w Mini ZOO karmiliśmy konie, kuce i kozy. Dużą atrakcją były niezwykle łagodne alpaki pozwalające się głaskać, dotykać i karmić.Uczestniczyliśmy też w zajęciach plastycznych, podczas których każdy wykonał przepiękną pisankę. Braliśmy udział w grze terenowej i piekliśmy podpłomyki.
   Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
   Naładowani pozytywną energią i pełni wrażeń wróciliśmy do Warszawy.

  • 2d - Matematyka

   Na naszych zajęciach jest bardzo ciekawie , tym razem poznaliśmy JAJO KOLUMBA, które składa się z 9 elementów, a z nich możemy ułożyć bardzo interesujące wzory, bardzo lubimy takie lekcje matematyki.

  • 2d - Konkurs dekoracja wiosenna

   W naszej szkole został ogłoszony konkurs na wiosenną dekorację , z zaangażowaniem przystąpiliśmy do niego. Własnoręcznie przygotowaliśmy elementy min. ptaszki, motyle, marchewki z filcu i kolorowe kwiaty. Niestety nie udało się wygrać ale to nic nie szkodzi i tak naszym zdaniem nasza dekoracja jest najładniejsza. Wygranym gratulujemy!

  • 2d - Edukacja techniczna

   Bardzo lubimy prace plastyczne, techniczne, tym razem na naszych ciekawych zajęciach szyliśmy z filcu.

  • 2d - Ruch to zdrowie - praca metodą projektu

   Nasza klasa bardzo lubi pracę metodą projektu. Tym razem sami z małą pomocą pani, przygotowaliśmy przedstawienie pt. RUCH TO ZDROWIE. Bawiliśmy się przy tym fantastycznie.

  •  2d - Muzyka

   Klasa 2 d rozpoczęła fantastyczną przygodę z instrumentami. Bardzo lubimy  takie lekcje muzyki.

  • 2c sadzi bratki

   Tak bardzo spodobało nam się sadzenie roślin, że postanowiliśmy założyć bratkowy ogródek przed szkołą :)
   Kolorowe kwiatki będą nas widać radośnie każdego dnia.

  • 2c przygotowuje wiosenną gazetkę


   Bardzo lubimy pracę metodą projektu.
   Nasze zadanie zaczęliśmy od burzy mózgów, jak chcielibyśmy, aby nasze wspólne dzieło wyglądało. Propozycji było naprawdę dużo.Zastanawialiśmy się, jakie ważne informacje chcemy umieścić i z czego wykonamy poszczególne elementy. Następnie podzieliliśmy się pracą i sukcesywnie uzupełnialiśmy naszą wiosenną gazetkę.
   Efekt końcowy sprawił nam dużo radości.

  • 2c sadzi rośliny

   W związku z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny, który przypada 21 marca, postanowiliśmy posadzić w naszej klasie rośliny.
   Były to między innymi: palma AREKA, bluszcz pospolity, paprotka, starzec azjatycki.
   Z ogromnym zaangażowaniem zdobywaliśmy wiadomości o wymaganiach hodowlanych naszych kwiatów, aby móc dbać o nie jak najlepiej.

  • 2c - Kukiełki

   Podczas ostatnich lekcji rozmawialiśmy o teatrze. Poznaliśmy różne zawody związane z pracą w tymże miejscu. Dowiedzieliśmy się, jakie są kolejne etapy powstawania spektaklu i jakie ważne miejsca znajdują się w teatrze. Odwiedziliśmy także w formie online pracownię lalek. Na koniec wykonaliśmy kukiełki, według wcześniej przygotowanego przez siebie projektu. Bardzo ciekawym zadaniem było dla nas także tworzenie opisu przygotowanej postaci. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac.

  • 2d - Dzień Kobiet

   Nasza klasa lubi wspólnie świętować np. urodziny, imieniny itp. Tym razem świętowaliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu damska część klasy mogła poczuć się wyjątkowo, chłopcy złożyli przepiękne życzenia, obdarowali fantastycznymi prezentami koleżanki z klasy, lubimy prezenty dzięki którym aktywnie możemy całą klasą spędzać czas.

  • 2c - Dzień Kobiet

   Chłopcy z klasy 2C składają wszystkim Paniom z okazji obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia. Wszystkiego, co dobre i piękne!

  • 2c - Wiosna tuż, tuż...


   Klasa 2C wie, że kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. W związku z tym uczniowie zaczęli przygotowania do wiosennego LAPBOOKA, w którym będę systematycznie umieszczać i dzięki temu utrwalać materiał z zakresu edukacji przyrodniczej.
   W naszej pracy będziemy również zwracać uwagę na kształtowanie postaw ekologicznych, które są tak ważne dla naszego środowiska.

  • 2c utrwala zasady bezpiecznego poruszania się po drogach

   Do naszej klasy przybył Strażnik Miejski. Podczas spotkania rozmawialiśmy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach.
   Rozwiązywaliśmy zagadki i utrwalaliliśmy znaki drogowe. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

  • 2c - "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

   Spotkanie z lekturą to dla nas zawsze wyjątkowa przygoda.
   Uczymy się nowych rzeczy i zdobywamy nowe umiejętności. Dziś chcemy się pochwalić wykonanymi pracami technicznymi. Bohaterowie książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" naprawdę zawitali do naszej klasy.
   Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych dzieł.

  • 2b - Drzewo genealogiczne

   W klasie 2B dzieci wykonały piękne drzewa genealogiczne swoich rodzin. Przedstawiały również historię swojego rodu, opowiadały o ciekawych historiach z życia rodziny. 

  • 2d - Bal karnawałowy

   W ostatnim tygodniu karnawału klasa 2 d zorganizowała Klasowy Bal Karnawałowy. W tym dniu nie zabrakło słodkich pączków,  różnych gier , tanecznych zabaw. Było wspaniale.

  • 2b - Bal karnawałowy

   20 stycznia 2022 roku odbył się bal karnawałowy w klasie 2B. Dzieci wystąpiły w przepięknych strojach i bawiły się świetnie.

  • 2d - Walentynki


   14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. W tym dniu w naszej klasie działała poczta walentynkowa. Uczennice i uczniowie mogli za jej pośrednictwem przekazać dowody sympatii koleżankom i kolegom z klasy.

  • 2c - Spotkanie karnawałowe

   Podczas karnawałowego spotkania noworocznego do naszej klasy przybyli niezwykli goście. Były to postacie ze znanych książek i bajek. Dokonywaliśmy ich opisu, a zadaniem koleżanek i kolegów było odgadnięcie w jakiego bohatera się wcieliliśmy.
   Przygotowaliśmy także karnawałowe pierniczki. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac.

  • 2c - życzenia dla Babci i Dziadka

   21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni.
   Nasze kochane Babcie i kochani Dziadkowie obchodzą swoje Święto.
   Z tej okazji życzymy Wam wszystkiego, co dobre i piękne! Dziękujemy, że jesteście w naszym życiu! 

  • 2d - Dzień Babci i Dziadka

   Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klasy 2 d  przygotowali upominki dla swoich ukochanych dziadków.

  • 2d - Centrum Narodowe Pieniądza NBP

   11 stycznia  uczniowie klasy 2 d udali się na lekcję muzealną do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka w Warszawie. Badaliśmy autentyczność banknotów. Byliśmy w imitacji skarbca, gdzie znajdowały się skrytki na wartościowe przedmioty. Każdy uczestnik mógł chociaż przez chwilę stać się milionerem i podnieść sztabkę złota o wartości ponad 2 mln złotych ważącą 12,5 kg. Było to bardzo ciekawe i emocjonujące doświadczenie. Poznaliśmy proces produkcji pieniędzy. Pełni wrażeń i nowej ciekawej wiedzy wróciliśmy do szkoły. Było wspaniale!

  • 2d - Powrót do szkoły

   10 stycznia z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do Naszej ukochanej  szkoły. Tan dzień był pełen wrażeń. Osobiście złożyliśmy sobie noworoczne życzenia, obdarowaliśmy się prezentami, spędziliśmy miło czas na wspólnych grach i zabawach. Było fantastycznie!

  • 2c - Karmniki dla ptaków

   Uczniowie klasy 2C w czasie nauki zdalnej, przy okazji omawiania tematu dotyczącego przygotowań zwierząt do zimy, postanowili pod nadzorem rodziców przygotować karmniki dla ptaków. Chcieli pomóc zwierzętom przetrwać trudny dla nich, zimowy czas. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac :)

  • 2d - Na poczcie

   15 grudnia 2021r. uczniowie klasy 2d na zajęciach edukacji polonistycznej i plastycznej samodzielnie wykonali ciekawe kartki świąteczno-noworoczne dla swoich najbliższych. Nauczyli się również redagować życzenia, poprawnie adresować koperty i przyklejać znaczki. Następnie wybrali się na pocztę, aby je wysłać i poznać specyfikę pracy urzędu pocztowego. Z relacji uczniów wynika, że życzenia były miłą niespodzianką, która sprawiła najbliższym  wiele radości.

  • 2c - Ozdoby choinkowe

   Uczniowie klasy 2C sumiennie przygotowywali się do świątecznego czasu. Z tej okazji wykonali z papieru kolorowego ozdoby, którymi przystroili szkolną choinkę. Towarzyszyła nam ona podczas spotkania wigilijnego online. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych prac.

  • 2c - Mikołajki

   6 grudnia był dla nas wyjątkowym dniem - pełnym ciekawych zadań i niespodzianek. Rozpoczęliśmy go od poznania budowy listu i napisania kilku słów do Mikołaja. Niezwykłe było to,że mogliśmy przeczytać nasze prace właśnie temu szczególnemu Gościowi, ponieważ zawitał w naszej klasie. To wyjątkowe spotkanie, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

  • 2c - Zimowy lapbook

   Wraz z początkiem kalendarzowej zimy, tzn. 22 grudnia, zaczęliśmy przygotowywanie naszych zimowych lapbooków. Bardzo lubimy taką formę porządkowania naszej wiedzy i chętnie wypełniamy notatkami kolejne przestrzenie naszego lapbooka.

  • 2c - Najeżony jeż

   Uczniowie klasy 2C bardzo lubią zdobywać wiadomości z zakresu przyrody. Tym razem naszą uwagę skupiliśmy na przygotowaniach zwierząt  do zimy. Uwieńczeniem omawianych treści była praca plastyczna, którą chcielibyśmy się pochwalić.

  • 2b - W Teatrze Capitol

   Dnia 1 grudnia klasa 2b była na wycieczce w Teatrze Capitol na spektaklu "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".  Po pięknym przedstawieniu odbyło się spotkanie z Mikołajem, który rozdawał wszystkim dzieciom cukierki. 

  • 2b - "Niesamowite przygody 10 skarpetek"

   Klasa 2b wykonała prace plastyczne w związku z przerabianą lekturą "Niesamowite przygody 10 skarpetek" . Dzieci ozdabiały skarpetki według własnego pomysłu. 

  • 2c - Przygotowania do obchodów Narodowego Święta Niepodległości

   Uczniowie klasy 2C wiedzą, że Narodowe Święto Niepodległości jest bardzo ważnym świętem państwowym.  W Polsce obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. 

  • 2c  - W Teatrze Capitol


    

   29 października 2021r. wybraliśmy się do Teatru Capitol na spektakl „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. 
   Najpierw jednak przeczytaliśmy lekturę i rozmawialiśmy o niej podczas zajęć lekcyjnych. Było to ciekawe podsumowanie spotkania z książką, która przedstawia prawdy o relacjach ludzi ze zwierzętami i o tym, jak powinniśmy odnosić się do wszystkich istot żywych wokół nas.
   Przedstawienie obejrzeliśmy z niezwykłym zainteresowaniem. Bardzo podobał się nam występ, żywo reagowaliśmy na sceniczny humor, wyklaskiwaliśmy rytm piosenek śpiewanych przez aktorów.
   Wyjazd do teatru wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji. 

  • 2a - W Teatrze Capitol

   29 października klasa 2 a była w teatrze Capitol na spektaklu '' Doktor Dolittle i jego zwierzęta ''. Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało i sprawiło wiele radości. Było również podsumowaniem omawianej na lekcjach lektury o wspaniałym doktorze i jego zwierzętach.

  • 2c - "Zielniki"

   Dzięki tej pracy dowiedzieliśmy się, czym jest „zielnik”. Opisywaliśmy wspólnie wygląd roślin, porównywaliśmy ich liście, kwiaty. Utrwalaliśmy także pojęcia: roślina zielna, krzew, drzewo. Uczyliśmy się korzystania z ilustrowanych przewodników i atlasów roślin. Podobało nam się rozpoznawanie kilku pospolitych drzew, krzewów i roślin zielnych na podstawie ich wyglądu, liści, kory, owoców. Dzięki temu zadaniu uświadamialiśmy sobie pozytywny wpływ ziół na wygląd zewnętrzny i zdrowie człowieka. Rozwijaliśmy także wyobraźnię oraz nabywaliśmy nowe doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

   Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii naszych prac.

  • 2c - pieśni patriotyczne oczami uczniów

   Przedstawiamy efekty pracy naszych małych rąk. Przygotowaliśmy obrazki do utworów: "Szara piechota" oraz "Rozkwitały pąki białych róż".

  • 2d - Piątki w naszej klasie

   Piątek to nasz ulubiony dzień w tygodniu. Tego dnia nie przynosimy podręczników, ćwiczeń książek do szkoły. Powtarzamy, utrwalamy poznany materiał z całego tygodnia, integrujemy się poprzez wspólnie spędzony czas.  Gramy w gry planszowe, przygotowujemy samodzielnie gry matematyczne, przyrodnicze, ortograficzne itp., wykonujemy ciekawe prace plastyczne oraz techniczne. Zachęcamy do skorzystania z naszego pomysłu.

  • 2c - Jesień

   Uczniowie z klasy 2C postanowili w ciekawy sposób utrwalić poznane podczas zajęć barwy - ciepłe i zimne. Wykonali w tym celu jesienne obrazki w programie Paint.  Każdy wykonawca pięknie określał, jakich kolorów użył do swojego dzieła. Podczas tego zadania wykorzystaliśmy wiedzę z zakresu edukacji plastycznej oraz informatycznej.

    

  • 2d - Praca metodą projektu

   Praca w grupach w klasie 2 d była dużym wyzwanie dla uczniów klasy. Wiemy, że taka praca ułatwia przyswajanie wiadomości, integruje zespół klasowy, dzięki niej informacje zgromadzone w trakcie pracy zostają utrwalone. Mimo napotkanych przeszkód udało nam się z sukcesem zrealizować projekt. 

   • 2c - Dzień Edukacji Narodowej

     

    Dzień Edukacji Narodowej był dla nas wyjątkowy. Zorganizowaliśmy klasowy DZIEŃ TALENTÓW. Prezentowaliśmy swoje pasje i zainteresowania. Rozmawialiśmy także o pracy nauczyciela oraz o tym, co dobrego kojarzy nam się ze szkołą. Udało nam się również wykonać w tym dniu piękne obrazki naszej placówki.

  • 2d - Przedstawienie w Teatrze Lalka

   5 października klasa 2 d wybrała się na wycieczkę do teatru Lalka na przedstawienie pt. ,,Rycerz Gwiazdy Wigilijnej”. Przedstawienie niosło ze sobą bardzo ważne przesłanie w kwestii przyjaźni, relacji, dobroci międzyludzkiej.  Po przedstawieniu uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji teatralnej – mogli wejść na scenę oraz obejrzeć, jakie tajemnice kryją się za kulisami. Bardzo ciekawe okazały się dla wszystkich teatralne efekty specjalne.  Dowiedzieliśmy się na przykład, jak „zrobić”  burzę i wiatr, ale największą atrakcją okazał się sztuczny śnieg, który zasypał wszystkich na scenie. Uczniowie mogli wejść również do garderoby jednej z aktorek. Mogliśmy także podziwiać piękne lalki i rekwizyty, które są wykorzystywane podczas różnych spektakli.  Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

  • 2c - Dzień Chłopaka

   Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z klasy 2C składają wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia. 
   Wspaniałych chwil, wiele powodów do uśmiechu oraz zdrowia nade wszystko!

    

  • 2c - Edukacja przyrodnicza

   Uczniowie klasy 2C chcą pochwalić się efektami swojej sumiennej i systematycznej pracy. 
   Nasze lapbooki wzbogaciliśmy o kolejne treści z zakresu edukacji przyrodniczej. Bardzo lubimy taką formę nauki.

  • 2d - Dzień Chłopaka

   30 września w klasie 2 d obchodziliśmy Święto Chłopców. Celem głównym święta jest nawiązywanie serdecznego, bliskiego kontaktu okazywanie życzliwości oraz koleżeństwa. Koleżanki z klasy złożyły przepiękne życzenia oraz wręczyły prezenty. Ten dzień spędziliśmy w miłej atmosferze.

  • 2d - Specjalni goście w klasie

   28 września  naszą klasę odwiedził specjalny  gość Pan Policjant aspirant Tomasz Kwiatkowski oraz jego najwierniejsi przyjaciele psy Mia oraz Torres . Pan Tomasz opowiedział uczniom na czym polega jego praca, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadził pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Uczniowie z zachwytem przyglądali się umiejętnościom Mii oraz Torresa . Głównym celem takich spotkań jest jednak profilaktyka - poznanie zasad właściwego zachowania się w kontaktach z agresywnymi psami. Dzieci poznały bezpieczną postawę „żółwia”, którą należy przyjąć w razie ataku zwierzęcia. Zajęcia były bardzo ciekawe. Serdecznie dziękujemy!!

  • 2b - Powitanie jesieni

   Klasa 2B powitała jesień. W ramach tematów jesiennych dzieci wykonywały Cudaki z warzyw i owoców.

  • 2c - Jesień wita radośnie klasę


    

   23 września przywitaliśmy kalendarzową jesień.
   Postanowiliśmy z tej okazji rozpocząć pracę z lapbookiem poświęconym treściom przyrodniczym.
   Jesteśmy bardzo zaangażowani w przygotowanie naszych graficznych notatek oraz utrwalanie dzięki nim materiału z zajęć. 
   Już nie możemy się doczekać kolejnych lekcji :)

  • 2d - Prace plastyczne

   Za oknem kolorowo i wesoło, klasa 2 d zainspirowana wielobarwną aurą wykonała przepiękne prace plastyczne.

  • 2d - Zajęcia na basenie

   9 września klasa 2 d pierwszy raz wspólnie uczestniczyła w zajęciach na basenie. Wszystkie klasy drugie w ramach zajęć fizycznych uczestniczą  w takich zajęciach. O korzyściach wynikających z kontaktu z wodą nie trzeba nikogo przekonywać. Nabieramy odporności, ćwiczymy wszystkie mięśnie, pracujemy nad koordynacją ruchów i przede wszystkim świetnie się bawimy. Umiejętność pływania niewątpliwie przyda się w życiu. Zajęcia na basenie będą zawsze przez nas wyczekiwane.