• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

   Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
   Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

   Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • 0a - Piknik rodzinny

   08 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie z okazji Dnia Rodziny. 
   W ich repertuarze znalazły się wiersze i piosenki, a dopełnieniem uroczystości był pokaz tańca.
   Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom upominkach, podziękowaniach, a przede wszystkim w gorących uściskach.

  • 0a – wycieczka do Ochotniczej  Straży Pożarnej

   W dniu 26 maja 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie.  W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci poznały specyfikę pracy strażaków, dowiedziały się, że jest to trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna praca. Przypomniały sobie w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną i utrwaliły numer alarmowy. Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci miały okazję z bliska obejrzeć wóz oraz sprzęt strażacki. Atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Bardzo dziękujemy pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej za pouczającą i niezapomnianą lekcję. 

  • 0a - Wycieczka "Cuda i wianki"

   25 maja dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a były na wycieczce w Gospodarstwie Edukacyjnym - Cuda i Wianki. Podczas pobytu uczestnicy odkrywali życie na wsi.

   Podczas wycieczki odbyły się:

   - warsztaty ludowe - każde dziecko stworzy swoją własną pamiątkę
   -  warsztaty od ziarenka do bochenka. Skąd się bierze mąka?
   - rozpoznawanie ziaren żyta, pszenicy , pieczenie podpłomyków na blasze kuchni kaflowej- degustacja.
   -  zajęcia w zagrodzie ze zwierzętami. Alpakoterapia, hipoterapia, dogoterapia, rodoterapia, felinoterapia z wykwalifikowaną kadrą instruktorską - karmienie, głaskanie , przytulanie zwierząt, spacer z  alpakami, koziołkiem
    - przejażdżka bryczką przez lasy i łąki mazowieckie oraz gra terenowa dostosowana do wieku uczestników.

  • 0c - Warsztaty wielkanocne

   Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, w dniu 08.04.2022 w grupie 0 c odbyły się warsztaty świąteczne dla dzieci z grupy i ich rodziców. Celem spotkania było tworzenie okazji do poznawania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz zacieśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi i rodzicami. Program warsztatów obejmował zdobienie i malowanie jajek styropianowych, tworzenie kartek świątecznych i palm wielkanocnych. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały z różnorodnych materiałów plastycznych piękne wielkanocne dekoracje, które prezentujemy na zdjęciach.

    

  • 0c - Z wizytą w bibliotece szkolnej

   W lutym dzieci z grupy 0C odwiedziły  bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się dział książek dla młodszych dzieci. Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pan bibliotekarz opowiedział, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem i jak ważne jest, aby dbać o książki.  Nasza wizyta w bibliotece upłynęła w bardzo radosnej atmosferze. Bezpośredni kontakt z książką, rozbudził u dzieci wyobraźnię i poszerzył ich wiedzę. Dzieci, żegnając się podziękowały panu bibliotekarzowi za zaproszenie oraz obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną. 

  • 0a - Powitanie Wiosny

   Z okazji Dnia Wiosny dzieci z oddziału przedszkolnego 0a przygotowały przedstawienie. Podczas występu dzieci zaprezentowały wiosenne piosenki oraz wierszyki.
   Serdecznie dziękujemy Dzieciom za trud jaki włożyły w przygotowanie tego występu oraz Rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów.

  • 0a - "Kubusiowi przyjaciele natury"

   Dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a zdobyły certyfikat udziału w ogólnopolskim  programie edukacyjnym o tematyce ekologicznej "Kubusiowi przyjaciele natury". 
   W ramach programu dzieci uczyły się jak dbać o rośliny i zwierzęta, czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię i wodę, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, jak żyć z zgodzie z naturą.
   Dodatkowo podczas zajęć dzieci bardzo dobrze się bawiły, uczyły współdziałania w grupie, kształtowały sprawność manualną oraz kształtowały umiejętność formułowania pytań i odpowiedzi.

  • 0a - Patyczaki i ślimaki

   Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a, dzięki życzliwości jednego z naszych wychowanków i jego rodziców, gościły w swojej grupie w ramach zajęć patyczaki oraz ślimaki giganty. Spotkanie z owadami i mięczakami sprawiło dzieciom wiele radości. Dzieci chętnie przyglądały im się z bliska, ale także dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących ich pochodzenia, naturalnego środowiska i trybu życia.

  • 0c - Bal karnawałowy


   14 lutego w oddziale przedszkolnym 0c odbył się bal karnawałowy. Dzieci brały udzial w zabawach karnawalowych, konkursach i mialy zorganizowany slodki poczęstunek :)

  • 0a - Walentynki

   W dniu 14. 02. 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a wspólnie spędziły dzień w walentynkowym nastroju. Wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Ten szczególny dzień stał się doskonałą okazją do rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym życiu codziennym. Dzieci dowiedziały się, że walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale również święto przyjaźni, życzliwości, sympatii i szacunku okazywanego drugiemu człowiekowi.

  • 0a - Bal karnawałowy

   Dn. 28.01.2022 r. w oddziale przedszkolnym 0a odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Było to niezwykłe wydarzenie, które dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.
   Dzieci wspaniale się bawiły uczestnicząc w pląsach i zabawach. 

  • Konkurs mikołajkowy w oddziałach przedszkolnych

   W grupach przedszkolnych odbył sie konkurs na najpiękniejszą postać Mikołaja. Praca miala być wykonana dowolną techniką.
   I miejsce zdobyla Amelia Kuba z 0c oraz Aleksander Fidor z 0b, II miejsce zdobyła Natalia Plich z 0a, III miejsce Natalia Mistecka z 0a.

  • 0c - Mikołajki

   W klasie 0c odbyły się mikołajki. Dzieci ubraly sie na czerwono, zrobiły piekne prace plastyczne. Uczyliśmy się piosenki o Mikołaju i bawiliśmy w radosnej atmosferze :)

  • 0a - Mikołajki

   6 grudnia - jak dobrze każdy wie, Święty Mikołaj chodzi po świecie i tego też dnia przyszedł do oddziału przedszkolnego 0 a. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę oraz recytowały wiersz. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny!
    

  • 0b - Zabawy matematyczne

   Matematyka może być dla dziecka wspaniałą przygodą i ciekawą formą odkrywania świata. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b chętnie biorą udział w grach i zabawach matematycznych podczas których dodają na konkretach, utrwalają kolejność liczb oraz poznają figury geometryczne. 

  • 0c - Dzień Pluszowego Misia

   25 listopada w 0c obchodzilismy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły na zajęcia ze swoim ulubionym misiem. Były zabawy, tańce, wykonalismy tez prace plastyczna.

  • 0a - Dzień Pluszowego Misia

   25 listopada w oddziale przedszkolnym 0 a obchodziliśmy bardzo ważne święto - Dzień Pluszowego Misia.
   Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim ulubionym misiem. Przybyły różne misie małe i duże, białe i kolorowe, a każdy był wyjątkowy.
   Tego dnia dzieci poznały historię powstania pluszaków, ale również uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach. Dzieci uczestniczyły w zabawach przygotowanych z tej okazji. Były tańce, zagadki, opowiadania, foto-budka i wiele różnych prac plastycznych związanych z tym świętem.

  • 0b - Dzień Pluszowego Misia

   25 listopada w naszej szkole, jak co roku obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
   Tego dnia każde dziecko z klasy 0b przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem-misiem. 
   Dzieci  poznały historię powstania pluszowego misia, wykonały piękne misie z talerzyków papierowych. Nie brakowało również tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej.

  • 0c - obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

   Dnia 19.11 w oddziale przedszkolnym 0c rozmawialiśmy o prawach dziecka, o tym, że wszystkie dzieci na całym świecie mają równe prawa. Tego dnia dzieci ubrały się na niebiesko, aby uczcić podpisanie porozumienia - Konwencji o prawach dziecka.

  • 0c - Święto Niepodległości

  • 0b - Dzień Postaci z Bajek

   5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
   W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0b przebrały się za dowolną postać z bajek, wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek oraz rysowały swoją ulubioną postać z bajki.

  • 0a – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest to święto wszystkich bajkowych postaci  i dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Tego dnia dzieci z grupy 0a mogły przebrać się za ulubioną postać z bajki, śpiewały na powitanie piosenkę „Witajcie w naszej bajce”, opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Wzięły udział w licznych zabawach, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkowe postacie i przypominały tytuły bajek z których pochodzą.  Na chwilę zamieniły się w Kopciuszka, który oddzielał ziarno od grochu. Na koniec wykonały w grupach prace plastyczną.  Był to dzień pełen wrażeń. 
    

  • 0a - wycieczka do Wioski pod Kogutem

   Dnia 22 października 2021r. dzieci z grupy 0A odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne Wioska pod Kogutem. Miały okazję spędzić czas na łonie natury. Główną atrakcją było zwiedzanie Mini Zoo. Dzieci poznały również specyfikę pracy pszczelarza oraz miały okazję wziąć udział w warsztatach i poznać etapy wykonania świecy z wosku pszczelego. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej,  malowniczej przyrody.

  • 0b, 0c - Akcja "Sprzątanie Świata"

   Dnia 21.09.2021 dzieci z oddziału przedszkolnego 0b i 0c brały udział w akcji- Sprzątanie Świata.

    

   • 0a - Dzień Drzewa

    Z okazji "Dnia drzewa" w oddziale przedszkolnym 0a odbyły się zajęcia związaną z tematyką drzew. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie mają drzewa dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci wykonały karty pracy oraz liczne prace plastyczne przedstawiające drzewa.

  • 0a - Dzień Kropki

   15 września dzieci z  oddziału przedszkolnego 0 a obchodziły DZIEŃ KROPKI. Dzieci poznały historię Vashi , bohaterki "Kropki" P. Reynoldsa. Podczas zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne, karty pracy oraz zrobiły sobie zdjęcia w foto ramce w kropki .
   Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom za aktywny udział w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.