• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

   Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
   Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

   Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych

   23 czerwca uczniowie klasy 3a i 3f pięknym wakacyjnym przedstawieniem pożegnali swoich młodszych kolegów z oddziałów przedszkolnych. W przedstawieniu nie zabrakło wierszy, piosenek a nawet układu tanecznego.

  • Poloneza czas zacząć!


   22 czerwca uczniowie klas ósmych spotkali się na balu. Nie zabrakło tradycyjnego poloneza, pożegnań z wychowawcami oraz cudownej zabawy. Tym wyjątkowym akcentem kończą edukację w naszej szkole.

  • Red Riding Hood

   22 czerwca klasa 5d z Panią Anią Domżalską zaprosiła najmłodszych uczniów na szczególne przedstawienie. Treść była dobrze znana wszystkim dzieciom, to baśń Czerwony Kapturek. Tym razem jednak została przedstawiona po angielsku. Okazało się jednak, że dzieci bez trudu rozumiały co się dzieje na scenie, a po przedstawieniu same zaprezentowały swoje umiejętności językowe.

  • Brązowy medal Mistrzostw Mazowsza w minisiatkówce plażowej

   W dniu 22 czerwca w kompleksie basenów w Strzeniówce odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w minisiatkówce plażowej. Nasze dziewczyny z klasy sportowej Lena Zawada 5s i Karolina Kozioł 6s wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Mazowsza w minisiatkówce plażowej.  Gratulacje dla zawodniczek i trenerki Anna Olszówki.

  • Dzień Sportu

   W tym roku połączyliśmy Dzień Dziecka z Dniem Sportu. W rozgrywkach wzięły udział wszystkie klasy. Dzieci rywalizowały w wyścigach rzędów, grze w zbijaka oraz w "siatce koncentracji". Tego dnia nie mogło również zabraknąć słodkiej waty cukrowej i pysznego popcornu.

  • Dzień Dziecka W Muzeum Narodowym

   Dzieci uczestniczące w pozalekcyjnych zzajęciach z plastyki w dniu swojego święta  wzięły udział  w ciekawej lekcji muzealnej związanej ze sztuką. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiej waty cukrowej i pysznego popcornu. 

  • Wicemistrzynie Mazowsza w minisiatkówce

   28 maja 2022r. dziewczęta z klas sportowych naszej szkoły i jednocześnie zawodniczki klubu siatkarskiego Iskra Warszawa uczestniczyły w Mistrzostwach Mazowsza w minipiłce siatkowej.
   Zawodniczki trenerki Anny Olszówki zagrały fantastyczne zawody, czego efektem jest tytuł wicemistrza Mazowsza w minipiłce siatkowej w kategorii trójek dziewcząt.

   Ten sukces stał się również przepustką dla dwóch najlepszych drużyn z Mazowsza do ogólnopolskiego turnieju finałowego.

   Gratulujemy naszym uczennicom tak ogromnego sukcesu, który jest zwieńczeniem ich pracy zarówno podczas zajęć wychowania fizycznego w klasach sportowych, jak również wielu godzin spędzonych na treningach
   w klubie.

   Zwycięski skład to: Julia Kamińska – klasa 5s, Lena Zawada – klasa 5s, Natasza Szarowicz - klasa 5s, Karolina Kozioł – klasa 6s.

  • Świetlicowa akcja "Czytania na miarę własnych możliwości"

   20 maja 2022r. w naszej szkolnej świetlicy dla klas I odbyła się Akcja Pięknego Czytania na Miarę Możliwości. Celem jej było podsumowanie pracy w ramach tygodniowego tematu, a w szczególności podzielenie się własnymi umiejętnościami czytania oraz zainspirowanie innych do czytania książek. We wspólnym czytaniu wzięli udział wszyscy chętni uczniowie klas I oraz nauczyciele świetlicy, którzy przynieśli swoje książki. Jedni przeczytali wiersze, inni fragmenty większe lub mniejsze książek dla dzieci, byli również uczniowie, którzy czytali całe długie rozdziały. Poza polską lekturą mieliśmy okazję wysłuchać bajki w języku białoruskim. 
   Niestety zabrakło na naszym spotkaniu naszej zaprzyjaźnionej klasy 8j, która w II semestrze w ramach projektu wolontariatu regularnie towarzyszy nam w zajęciach i warsztatach. Rozumiemy jednak, iż ze względu na egzamin ósmoklasisty muszą skupić się oni na nauce. Za to  miło było nam gościć panią dyrektor Małgorzatę Dębowską, która będąc jednocześnie nauczycielem języka polskiego dała nam piękne świadectwo codziennego czytania książek w wersji tradycyjnej. Podczas pogadanki okazało się, że dzieci również doceniają wartość czytanie książek, a wersja papierowa szczególnie pobudza u nich wyobraźnię oraz zmysł wzroku, dotyku, a nawet węchu. Na zakończenie naszego czytelniczego spotkania, wszyscy uczniowie obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami.

  • Szkolny koncert "Bukiet dźwięków"

   14 maja 2022r. dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz ogromnej pracy i zaangażowaniu uczniów mogliśmy spotkać się na koncercie „Bukiet dźwięków” w naszej hali sportowej.
   Wystąpili:
   Chór Tra Le Nuvole – nauczyciel prowadzący: p. Dorota Bartnik
   Zespół Taneczny Attraxion – nauczyciel prowadzący: p. Alicja Żołądkiewicz
   Szkolne Koło Teatralne – nauczyciel prowadzący: p. Monika Bil
   Michał Włoszczuk, Piotr Sawicki, Wiktor Rudolf – fortepian
   Alicja Brzoskwinia, Szymon Górecki - wokal
   Izabela Zalewska – gość specjalny laureatka programu Szansa na Sukces i 57. KFPP Opole 2020
   To niezwykły czas ubogacania się sztuką. Z pewnością na długo zostanie w naszych głowach i sercach.

  • Plener malarski

   W  środę 11 maja w Parku  Achera  odbyły się warsztaty malarskie. W ramach zajęć pozalekcyjnych, chętni uczniowie mogli rozwijać swoje pasje plastyczne pod okiem profesjonalistów. Plener  był okazją do wspólnego spędzenia czasu w otoczeniu przyrody i wzbudził duże zainteresowanie uczestników oraz spacerowiczów. Efekty  naszego spotkania możecie podziwiać na zdjęciu. 

  • XVIII Przegląd Świetlic Szkolnych

   10 maja 2022 roku w OK Arsus odbył się XVIII Przegląd Świetlic Szkolnych naszej dzielnicy. Tematem przewodnim były wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Nasza szkoła zdecydowała się przedstawić wiersz Jana Brzechwy
   "Na straganie". Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy 1e i 1d.  Bawiliśmy się wspaniale!

    

  • Święto Konstytucji 3 Maja

   Wolontariusze z klasy 8a poprowadzili zajęcia dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z grup świetlicowych klasy 1a i 1b. Była lekcja historii, zagadki, filmy i jak zawsze miła atmosfera. Gratulujemy ciekawego pomysłu na przybliżenie uczniom wydarzeń z historii naszego państwa.

  • Dzień zdrowia

   28 kwietnia dzieci z oddzialu przedszkolnego 0c zaprezentowały inscenizację z okazji Dnia Zdrowia. Mali aktorzy wierszami i piosenkami zachęcali społeczność szkolną do zdrowego odżywiania się i aktywnego trybu życia.

  • Szkolny zespół taneczny "Attraxion" na Asteriadzie

   21.04.2022r. uczennice ze szkolnego Zespołu Tanecznego ,,Attraxion” wzięły udział w XX Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA.
   Od 20 lat jest to jedno z większych mazowieckich przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia. Uczniowie z wielu szkół oraz placówek pozaszkolnych konkurują w kategoriach tanecznych: tańca nowoczesnego oraz widowiska ruchowo – tanecznego. Uczennice naszej szkoły pięknie zaprezentowały choreografię ,,Star Girls” w kategorii dziecięcej tańca nowoczesnego. 
   Dziewczynom gratulujemy występu.

  • Akcja "Żonkile"

   W tym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły kolejny raz włączyli się w obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim.

   Tematem przewodnim tegorocznej edycji była miłość.  Na znak, że #ŁączyNasPamięć, wszyscy przypięliśmy sobie zółte żonkile będące symbolem akcji, a  wykonane własnoręcznie przez uczniów klasy 5a i 4f.
       
   Uczniowie uczestniczyli w tym dniu w specjalnych prelekcjach, pokazach filmowych i lekcjach prowadzonych przez swoich nauczycieli z wykorzystaniem bogatych materiałów przygotowanych przez Muzeum Polin. Mieli również okazję podziwiać mural upamiętniający osoby, których historie na różne sposoby łączą się z tegorocznym hasłem kampanii: Alinę Margolis-Edelman, Annę Braude-Heller,  Stefanię Wilczyńską, Polę Lifszyc, Marysię Ajzensztadt, Cywię Lubetkin i Icchaka Cukiermana, Irenę Sendler i Adama Celnikiera, Gelę Seksztajn i Izraela Lichtensztajna, Stanisława Chmielewskiego oraz Władysława Bergmana.

   Tegoroczna akcja Żonkile ma podwójny wymiar - odbywa się bowiem w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.

   Koordynatorki akcji
   Justyna Szamlewska-Korecka
   Magdalena Polak

  • Dzień Ziemi

   Koniec kwietnia to czas, kiedy obchodzimy w szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas Ic i Id przygotowali przedstawienie uświadamiające wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

  • Szkolne koło teatralne świętuje Międzynarodowy Dzień Teatru 

   Teatr to takie magiczne miejsce. Tam wszystko przestaje być prawdziwe, a zarazem staje się jeszcze bardziej prawdziwym.

   Dzięki naszym cotygodniowym spotkaniom z teatrem uczymy się wielu nowych rzeczy:

   ♥ rozwijamy umiejętności literackie,
   ♥ budujemy umiejętność skupienia uwagi,
   ♥ teatr wprowadza nas w świat sztuki,
   ♥ rozwija kompetencje społeczne,
   ♥ uczy krytycznego myślenia,
   ♥ rozwija kreatywność,
   ♥ pozwala lepiej zrozumieć siebie,
   ♥ pomaga oswoić problemy,
   ♥ tworzy wspólnotę doświadczenia,

  • Możemy czytać w języku angielskim

   Czy wiecie, że w naszej szkolnej bibliotece dostępne są już książki w języku angielskim?
   Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – począwszy od klas I – III na klasach najstarszych kończąc.
   Wśród nowych pozycji nie brakuje tytułów, które wpisują się w klasykę literatury światowej. Możemy wypożyczyć Harry’ego Pottera, Anię z Zielonego Wzgórza, Tajemniczy ogród, opowieść o Avengersach, dzieła Szekspira, Jane Austen czy Andersena.
   Są również książki mniej znane, które warto odkryć np. Małe Kobietki, W poszukiwaniu zaginionego przyjaciela, Piotruś i wilk czy Chłopiec z czerwonym balonikiem.

   W czwartek 7 kwietnia uczniowie kl. 8g promowali te wspaniałe książki i zachęcali do wypożyczania.

  • Dzieci - Dzieciom - powitanie najmłodszych uczniów z Ukrainy

   Szkolne koło teatralne uczniów klas młodszych przygotowało na powitanie koleżanek i kolegów z Ukrainy inscenizacje wierszy Juliana Tuwima ("Abecadło", " Okulary", "Spóźniony słowik") oraz Jana Brzechwy ("Jak rozmawiać trzeba z psem").
   Witamy Was serdecznie w naszym gronie.

  • Pierwsze miejsce w Mistrzostwach dzielnicy Ursus

   22 marca odbyły się zawody w ramach LV Warszawskiej Olimpiady mini siatkówki dziewcząt. Drużyna naszej szkoły zaprezentowała wysoki poziom umiejętności siatkarskich i zdobyła pierwsze miejsce.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek.

  • Interaktywnie Zintegrowani

   W lutym 2022 w ramach projektu Interaktywnie Zintegrowani  wspófinansowanego ze środków Unii  Europejskiej uczniowie  z klas czwartych oraz trzeciej wzięli udział w przedstawieniu językowym TRUE BLUE BRITS Queen's Birthday Party - REHEARSAL Urodziny Królowej – próba.  Przedstawieniu poprowadzili goście z Wielkiej Brytanii.
   Podczas interaktywnego  przedstawienia nasi uczniowie zostali zaproszeni  przez brytyjski dwór królewski na  próbę obchodów setnych urodzin królowej  Elżbiety.  To spotkanie było wspaniałą okazją do przećwiczenia zwrotów grzecznościowych, oficjalnych powitań godnych głowy państwa, zachowań  przy stole savoir vivre czasie lunchu podwieczorku i kolacji.  Uczniowie przygotowywali wspólnie z prowadzącym  przedstawienie program taneczny, gdyż królowa, niezależnie od swego wieku zapragnęła zorganizować dyskotekę.
   Celem przedstawienia TRUE BLUE BRITS Queen's Birthday Party - REHEARSAL było podniesienie kompetencji językowych ucznia:  poszerzenie słownictwa z j. angielskiego, poprawę wymowy, kształtowanie ciekawości wobec innych kultur, wzmacnianie wiary we własne możliwości językowe, rozwój zdolności i zaspokajanie potrzeb twórczych przez poznawanie różnorodnych form ekspresji, kształtowanie zmysłów. 
   Uczniowie powrócili do szkoły pełni entuzjazmu i zapału do pogłębiania  swoich umiejętności językowych.

    

  • Mikołajki na sportowo! Szkolny Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki.

   W dniu 7 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki. W rywalizacji brały udział klasy 4 w kategorii dwójek i klasy 5 w kategorii trójek. Wszyscy walczyli  do ostatniego punktu, ale zwycięstwo należało do najlepszych.

   Klasyfikacja - chłopcy klasa 4:
   I miejsce - Piotr Krasiński i Bruno Bernacik 4c, II miejsce - Szymon Piegat, Maciej Kapusta, Maciej Hejduk 4s, III miejsce - Mateusz Kowalczyk i Dawid Słapak 4s.
   Klasyfikacja - dziewczęta klasa 4: 
   zwyciężczynie - Pola Słupska i Natalia Stawicka 4s
   Klasyfikacja - chłopcy klasa 5:
   zwycięzcy - Piotr Łaszczych, Konrad Kostrzewa, Jakub Kruszewski 5s 

   Natomiast 8 grudnia rywalizowały ze sobą klasy starsze. Swój udział w turnieju zgłosiło bardzo dużo uczniów, dlatego rywalizację zaczęliśmy od gier w swoich grupach, a zakończyliśmy meczami finałowymi. Najwięcej emocji dostarczyły mecze o miejsca 1- 4.
   Klasyfikacja - chłopcy:
   I miejsce - klasa 8g, II miejsce - klasa 8f, III miejsce - klasa 8m.
   Klasyfikacja - dziewczęta:
   I miejsce - klasa 7s, II miejsce - klasa 5s, III miejsce - klasa 7s.

   Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy sukcesów i czekamy z niecierpliwością na kolejny turniej.
   Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i sfinansowanie medali i upominków świątecznych.

  • Program edukacyjny "PoczytajMy"

   W okresie między listopadem 2021 r. a styczniem 2022 r. uczniowie klas 4f i 5a uczestniczyli w programie edukacyjnym wspierającym czytelnictwo „Poczytaj My”. 
   W szkole powstał uczniowski klub czytelniczy zachęcający dzieci i młodzież do czytania. Uczestnicy klubu przygotowywali spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek oraz przeprowadzili akcję czytelniczą w szkole. 
   Wspólne czytanie książek było szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat czytelniczy. Po lekturze wspólnie dyskutowaliśmy, rysowaliśmy, rozwiązywaliśmy krzyżówki, bawiliśmy się w projektantów. 
   W czasie akcji czytelniczej młodzież w nietuzinkowy sposób pokazywała swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie i obcowanie z literaturą. Zaprojektowaliśmy okładki do ulubionych książek, zachęcając tym samym kolegów i koleżanki do sięgnięcia po nie. 
   Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Miejmy nadzieję, że udało nam się zwiększyć świadomość czytelniczą i zachęcić wszystkich do częstszego sięgania po dzieła twórców krajowych i zagranicznych.

   Koordynatorki akcji:
   Justyna Szamlewska – Korecka 
   Magdalena Polak

  • Jak pachną Święta?

   Wydawałoby się, że to proste pytanie. Święta przecież pachną choinką, cynamonem, świątecznym ciastem. Czy na pewno? A może teobrominą, eugenolem i aldehydem cynamonowym? Żeby to sprawdzić, warto obejrzeć gazetkę pod pracownią chemiczną i samemu się przekonać.

  • Mikołajkowy Kiermasz Słodkości

   W dniach 06-07.12.2021r. odbył się Mikołajkowy Kiermasz Słodkości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepyszne ciasta, pierniczki, ciasteczka i inne słodkości, za co bardzo dziękujemy. Świąteczne zakupy robili uczniowie klas starszych oraz nasi młodsi koledzy pod opieką swoich wychowawców. Udało się wszystko sprzedać i dzięki hojności rodziców, zebraliśmy łącznie 2332zł! Za tę kwotę zostaną zakupione ławki/stoliki dla uczniów na korytarz w starej części szkoły. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych Świąt.

   Samorząd Uczniowski
    

    

    

  • Mikołajki

   6 grudnia uczniów naszej szkoły witał wyjątkowy gość, św. Mikołaj. Już w szatni częstował cukierkami. Po wejściu do szkoły było coraz ciekawiej. Na uczniów czekały choinki na korytarzach, wspaniałe świąteczne dekoracje, kiermasz słodkości zorganizowany przez Samorząd Szkolny oraz słodkie prezenty od Rady Rodziców. Również podczas lekcji panowała wyjątkowa atmosfera, nie zabrakło ciekawostek o Mikołaju, świętach w różnych krajach oraz strojów przypominających, że czekamy na prawdziwą zimę i Święta.

  • Sukcesy sportowe naszych uczniów

   23 listopada w Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się dzielnicowe eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci i młodzież. W obu kategoriach nasi uczniowie odnieśli sukcesy: dziewczęta i chłopcy w kategorii dzieci zajęli 1 miejsce, chłopcy w kategorii młodzież zajęli 4 miejsce.

   Z kolei w dniu 28 i 29 października w Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się dzielnicowe eliminacje w ramach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach drużynowych. 
   IV miejsce przypadło naszej szkole w kategorii dzieci oraz II miejsce w kategorii młodzieży . 
   Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

  • Gwiazdkowe Marzenie

   Święta tuż, tuż, zatem czas na napisanie listu do Świętego Mikołaja. Uczniowie klasy 1a w towarzystwie zacnych gości, Burmistrza Dzielnicy Ursus Pana Bogdana Olesińskiego oraz zastępców Burmistrza Panów Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika, napisali i wysłali swoje listy. Liczymy, że świąteczne marzenia dzieci się spełnią, bo ta gwiazdka ma być radosna. Uczniowie podzielili się swoimi świątecznymi marzeniami w ramach akcji "Gwiazdkowe Marzenie". Teraz przygotowani czekamy na święta i prawdziwie zimową aurę.
    

  • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

   Szkoła Podstawowa nr 382 im. Warszawskich Dzieci bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data- rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. 
       W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkich dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.  
       Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 
       W obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa nr 382, która zorganizowała „niebieski dzień” podczas którego każdy uczeń i pracownik szkoły miał na sobie choć jeden niebieski element ubioru. 

   Koordynator projektu Marzena Mrózek

  • "Od zabawy do sportu"

   16-go listopada, kolejny raz  nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek rekreacyjno - sportowych organizowanych przez Urząd Miasta.
   "Od zabawy do sportu" to zawody, w których rywalizują drużyny 12 osobowe, po dwóch chłopców i dwie dziewczynki z klas 2-4. 
   Nasi uczniowie pod opieką Pana Damiana Sobańskiego zajęli II miejsce. 
   Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

  • Ratowanie łączy!

   W dniu 18.10.2021r. nasza szkoła wzięła udział w międzydzielnicowej akcji edukacyjnej „Ratowanie łączy”. Organizatorem  były 2 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie oraz Szkoła Podstawowa nr 277 im. Elizy Orzeszkowej w Warszawie.

   Łącznie w przedsięwzięciu po obu stronach Wisły wzięło udział 14 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym do pokazu masażu serca na fantomach zgłoszono 132 uczniów.

   Akcja „Ratowanie łączy” ma na celu promowanie umiejętności ratowniczych uczniów oraz edukację całej społeczności szkolnej. 
   Na szczególne podziękowania zasługują uczniowie:
   1. Nadia Hewelt kl. 8b
   2. Natalia Gardocka kl. 8J
   3. Piotr Indra kl. 8m
   4. Krzysztof Jurkowski kl. 8m
   Opiekun uczniów: Pani Alicja Żołądkiewicz

  • Konkurs "Jesienne stworki i potworki z warzyw i owoców"

   W dn. 11.10. 2021r. - 12.10.2021r. w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Jesienne stworki, potworki z warzyw i owoców”. Konkurs adresowany był do rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych.  Zarówno rodzice jak i uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Uczestnicy konkursu wyczarowali przepiękne stworki, zwierzęta i rośliny z warzyw i owoców, wykazali się przy tym ogromną inwencją twórczą, pomysłowością i oryginalnością. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, musiała wybrać  te najpiękniejsze.
   Wyniki konkursu w zakładce: UCZNIOWIE - OSIĄGNIĘCIA.
   Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

  • Warszawska Olimpiada Młodzieży

   W dniu 13.10.2021r. w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Keniga 20 odbyły się dzielnicowe eliminacje LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci.
   Dziewczęta zajęły 2 miejsce, chłopcy 3 miejsce.
   Gratulujemy!

  • Warsztaty szkolne Pho3nix Kids Poland

   W dniu 15 października  odwiedziła naszą szkołę Fundacja Pho3nix . Zorganizowane zostały warsztaty sportowe. Każdy składał się z części inspiracyjnej – spotkanie ze sportowcem z Pho3nix Athletes Program, oraz części praktycznej – sportowe próby na przygotowanych stacjach.
   Po krótkiej rozgrzewce, każdy uczestnik warsztatów  mógł sprawdzić swoje predyspozycje sportowe na specjalnie przygotowanych stacjach i zapisać wyniki na otrzymanej wcześniej akredytacji.
   Na warsztatach uczniowie poznali osobiście postać sportowca - Sylwii Kocerki (Lewandowskiej).

  • Święto Komisji Edukacji Narodowej

    

   14 października uczniowie klas trzecich i piątych zaprezentowali programy artystyczne poświęcone Świętu Komisji Edukacji Narodowej. Nie zabrakło pięknych wierszy, piosenek, skeczy i życzeń dla nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej.  

  • Pasowanie na ucznia

   14 października uczniowie pięciu klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak - Wolska. Uczniowie zaprezentowali wraz ze swoimi wychowawcami wspaniały program artystyczny, a na widowni zasiedli dumni rodzice Pierwszoklasistów.

   Bardzo cieszymy się, że grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 382 powiększyło się i witamy w społeczności szkolnej.

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   Dnia 1 października po raz kolejny odbył się w naszej szkole Światowy Dzień  Tabliczki Mnożenia.
   Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  Na lekcjach matematyki były więc konkursy, zagadki, quizy, zagadki. Każdy miał okazje zdobyć tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia!
   Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią przygotowali prezentację, którą na lekcjach matematyki mogli obejrzeć uczniowie klas 4- 8.

   Zespół nauczycieli matematyki

   Fraszka o tabliczce mnożenia
   O droga tabliczko mnożenia
   Jak jesteś potrzebna nikt nie docenia
   Ja ważność twą widzę i opisuję
   Bo każdego dnia używam Cię i potrzebuję
   Tylko ty droga ma tabliczko łatwiej wchodź do głowy
   Bym mógł Cię pamiętać całą, a nie do połowy!

  • Europejski Dzień Języków

   Już od 20 lat w całej Europie jest obchodzony Dzień Języków. Nasza szkoła co roku bierze udział w tym wydarzeniu. 28 września na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie dowiedzieli się, skąd dokładnie pochodzą języki europejskie oraz gdzie są używane. Uczestniczyli też w różnych grach i zabawach językowych. Było rozpoznawanie języków w piosenkach, próby pisania cyrylicą a także gra z kodami QR. W kodach ukryte były odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy o różnych krajach europejskich. Poprzez udział w EDJ uświadomiliśmy sobie również, że język polski nie jest jedynym językiem ojczystym, w którym mówią uczniowie naszej szkoły.

  • Pierwszy dzień jesieni w klasach 1 - 3

   23 września przywitaliśmy kalendarzową jesień. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali piękne jesienne dekoracje w swoich klasach. Oprócz tego chętne dzieci przyniosły jesienne dary takie jak: liście, kasztany czy jarzębinę. Było mnóstwo zabaw i śmiechu. Ponadto, w pierwszy dzień jesieni nasi uczniowie ubrali się w barwy tej kolorowej pory roku. Oby złota polska jesień towarzyszyła nam jak najdłużej!

    

  • Biegi przełajowe

   Dużym sukcesem zakończył się udział reprezentacji uczniów naszej szkoły w indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu dzielnicowym. W dniu 28 września w Eko Parku przy ulicy Gierdziejewskiego rywalizowało kilkanaście szkół. Nasza reprezentowana była przez 45 uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Największy sukces odnieśli: Pola Żuk zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii - 2009, tuż za nią uplasowała się Hanna Pruszyńska zajmując 2 miejsce. Natomiast w kategorii rocznik 2008, 2 miejsce zdobyła Hanna Błuś i 3 miejsce Anna Nabiałczyk. W kategorii chłopców trzecie miejsce zdobył Antek Kapusta rocznik 2009. Do kolejnego etapu, czyli rywalizacji na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży zakwalifikowali się uczniowie zajmujący miejsca 1-7.Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Akcja "Sprzątanie Świata"

   W trzeci weekend września przypada 28 akcja "Sprzątania Świata". Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci przystąpiły ochoczo do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata - Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji przypada w dniach 17-19 września 2021r. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. W akcji brały udział m.in. klasy 6s, 7b, 7d, 8g oraz oddziały przedszkolne - 0a, 0b i 0c. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, z wielkim zaangażowaniem oczyszczały wybrany obszar z odpadków i śmieci. Tym samym udowodniły, że każdy z nas może się przyczynić do ratowania naszej planety. Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy dać dobry przykład innym. Oby więcej takich inicjatyw!

  • 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

   17 września 2021 r. przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie odbyła się uroczystość upamiętniająca 82 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W uroczystościach wzięła udział delegacja uczniów wraz ze sztandarem, która reprezentowała społeczność naszej szkoły. Obchody zorganizowało m.st. Warszawa wraz z Fundacją Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

  • Wystawa "Błogosławieni"

   12 września 2021r. Kościół w Polsce wzbogacił się o nowych błogosławionych - kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Czacką. Z tej okazji w szkole została zorganizowana wystawa prac przygotowanych przez dzieci. Przed nami duże wyzwanie i zadanie ,,by od siebie wymagać najwięcej" i ,,byśmy nie doświadczyli największego z nieszczęść ludzkości jakim jest pycha".

  • Światowy Dzień Fair Paly

   7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu codziennym.
   Z tej okazji uczniowie naszej  szkoły  wzięli  udziału w akcji  w ramach zajęć wychowania fizycznego w dniach 7-10 września, uczniowie pokonywali dystans 400m. 

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

   1 września 2021r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie po przerwie wakacyjnej wreszcie spotkali się ze swoimi nauczycielami, kolegami i koleżankami. W naszym gronie powitaliśmy nowych uczniów z trzech zerówek oraz pięciu klas trzecich. Mamy nadzieję, że tan rok szkolny będzie wiązał się z radością ze zdobywania wiedzy oraz będzie rokiem odkrywania nowych talentów i wielu uczniowskich sukcesów, czego wszystkimserdecznie życzymy.