• Poświęcenie sztandaru szkoły

     •  1 czerwca br. Szkoła Podstawowa nr 382 uroczyście obchodziła historyczny moment w swych dziejach – poświęcenie sztandaru szkoły. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z Dniem Dziecka, gdyż to właśnie pod patronatem Warszawskich Dzieci figuruje nazwa Szkoły Podstawowej nr 382.

      Z racji rangi wydarzenia uroczystości miały iście wzniosły charakter. Część pierwsza celebracji odbyła się w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Ursusie, gdzie nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły. Mszę świętą celebrowali ks. Biskup Rafał Markowski oraz ks. Proboszcz Zbigniew Sajnóg. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Ursus, Pan Bogdan Olesiński oraz zastępca Burmistrza, Pan Kazimierz Sternik.

      Całość uroczystości dopełnił program artystyczny przygotowany przez uczniów. Nie zabrakło pięknych słów, wzruszeń i niezapomnianych momentów.

      Po części kościelnej pochód społeczności szkolnej wraz z gośćmi udał się do szkoły, gdzie miało miejsce uroczyste przyjęcie sztandaru przez społeczność szkolną. Występy uczniów zostały zwieńczone pięknymi i wzruszającymi przemowami zaproszonych na tę okoliczność Gości.

      Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak – Wolska otworzyła właśnie nowy rozdział historii Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci.

     • Dzień Dziecka na sportowo

     • 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na szkolnym boisku odbyły się "Wyścigi rzędów na wesoło".
      Klasy 4 oraz 6 miały możliwość wzięcia udziału w konkurencjach z piłkami, balonami, woreczkami gimnastycznymi oraz szarfami. Zabawy dostarczyły dzieciom wiele radości.  

      Dziękujemy wszystkim uczniom za świetną zabawę. 
      Mamy nadzieję, że za rok dopiszą nam równie wyśmienite humory i tak wspaniała pogoda jak dzisiaj.

     • Szkolny Turniej Szachowy

     • 18 maja w naszej szkole odbył się turniej szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 382. Turniej został zorganizowany w celu propagowania i rozwijania wiedzy i umiejętności szachowych. Do turnieju zgłosiło się 19 uczniów. Rozegrano 7 rund turnieju systemem szwajcarskim. Po 63 partiach wyłoniono zwycięzcę.
      Wyniki turnieju:
      I miejsce – Philip Booker
      II miejsce – Piotr Sawicki
      III miejsce – Antoni Lewandowski

      Zwycięzcom gratulujemy!

     • Szkolny Konkurs "Mam Talent" w klasach 0 - 3

     • 10 maja odbył się III Szkolny Konkurs Mam Talent klas 0 – 3 podczas, którego uczniowie zaprezentowali swoje hobby, pasje i uzdolnienia. Uczestnicy mogli liczyć na ogromne wsparcie i zaangażowanie wychowawców klas oraz rodziców. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy dali wspaniały popis umiejętności: tanecznych, wokalnych, plastycznych czy gry na instrumentach. Tego dnia każdy uczestnik miał swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy wykonawcy zaprezentowali się świetnie!

      Dziękujemy jury : Pani Dyrektor Agnieszce Jasitczak - Wolskiej, Pani Wicedyrektor Ewie Pietruszce, Pani Alicji Żołądkiewicz, Pani Monice Bil – Dynek oraz wspaniałej publiczności za obecność i niezapomnianą atmosferę.

      Tegoroczny Mam Talent udowodnił, że w naszej szkole jest wielu utalentowanych ludzi! Ujawnił też nowe talenty z czego jesteśmy bardzo dumni! Pamiętajcie: By stać się kimś w swoim fachu, trzeba mieć talent, determinację do ciężkiej pracy i odrobinę szaleństwa w duszy!

     • Lato w mieście

     • Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji "Lato w Mieście". Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

      Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

      Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji Lato w Mieście 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 - zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

      Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

      Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji Lato w Mieście 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

      Link do zapisów

     • Mam Talent w klasach 4 - 8

     • 9 maja odbył się III Szkolny Konkurs Mam Talent klas 4-8. Swe zdolności prezentowali najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły. 

      Prezentacje odbyły się przed cudowną publicznością społeczności szkolnej oraz  jury w składzie:
      Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak -Wolska
      Pani Anna Olszówka
      Pani Monika Bil - Dynek
      Pani Małgorzata Dębowska.

      Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, plastyczne, instrumentalne, sportowe, akrobatyczne, taneczne i aktorskie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem uzdolnień naszej młodzieży.

      Dziękujemy występującym za dostarczenie niezwykłych wrażeń!

      Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i pielęgnowania swoich pasji. Powinniście pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

      Zastanówcie się co jest Waszą siłą! Odkrywajcie swoje uśpione talenty i cieszcie się każdą chwilą.

     • Dzielnicowe obchody 3 Maja

     • 3 maja poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w obchodach 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zorganizowanych przez Zarząd i Wydział Kultury Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem przy ulicy Cierlickiej 11. Poczty sztandarowe oddały hołd, zapalono znicze i złożono kwiaty. 

     • Rowerowy Maj

     • Już w maju nasza szkoła będzie uczestniczyła w kampanii ROWEROWY MAJ.

      Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
      Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

      Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

      Więcej informacji: https://rowerowymaj.eu/

     • Święto Konstytucji 3 Maja

     • 27 maja uczniowie z klas 0c, 1d, 3a zaprezentowali program artystyczny z okazji majowych świąt. Dzieci wprowadziły nas w patriotyczny nastrój, przypominając wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i pięknie opowiadając o polskich symbolach narodowych. W podniosły i jednocześnie radosny nastrój wprowadziła nas wspólnie odśpiewana pieśń "Witaj majowa jutrzenko".

     • I etap szkolnego konkursu "Mam Talent" zakończony

     • Zakończył się pierwszy etap szkolnego konkursu "Mam Talent:. W Librusie dostępne są wyniki.
      Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, pomysły, stroje, choreografię oraz wspaniałą rówieśniczą współpracę.
      Gratulujemy i do zobaczenia 9 maja 2023 na kolejnym etapie III Szkolnego Konkursu Mam Talent. 

     • Dzień Ziemi

     • 21 kwietnia wraz z oddziałami przedszkolnymi obchodziliśmy Dzień Ziemi. Wraz z najmłodszymi uczniami naszej szkoły zatanawialiśmy się nad problemami ekologicznymi naszej planety i szukaliśmy sposobów, które pozwolą każdemu zadbać o nią.

     • Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Dzielnicy w Pływaniu

     • 13 i 14 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy w pływaniu.

      Okazało się, że wśród nas są prawdziwi mistrzowie.

      W kategorii młodzieżowej chłopcy zajęli I miejsce, dziewczynki drugie, natomiast w kategorii dziecięcej - dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, chłopcy na trzecim.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni.

     • Laboratoria Przyszłości

     • W ramach Laboratoriów Przyszłości młodzi pasjonaci elektroniki z naszej szkoły realizowali projekty z wykorzystaniem mikrokontrolera Arduino.
      Uczniowie poznali podstawowe pojęcia i prawa rządzące światem elektroniki, wykorzystując do tego celu gotowe, zintegrowane środowisko programistyczne, elementy elektroniczne, diody LED, silniki krokowe, sensory, czujniki odległości i wiele innych.
      Podczas zajęć powstały ciekawe projekty, a uczniowie zyskali mozliwość szlifowania swoich algorytmicznych umiejętności. 

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

      Nasza szkoła właczyła się w obchody tego dnia. Panie specjalistki z naszej szkoły przygotowały szerg gier i zabaw sensorycznych stymulujących zmysły i wspomagających prawidłowy rozwój.

      Wspólna zabawa dostrczyła nam wiele radości.

     • Polski na spokojnie 2.0

     • W naszej szkole realizujemy projekt "Polski na SPOKOJNIE 2.0" mający na celu wieloaspektowe wsparcie dzieci przybyłych z Ukrainy do Polski po 24.02.2022.

      Jest to kolejna edycja, dzięki której nasi ukraińscy uczniowie biorą udział w dodatkowych lekcjach języka polskiego jako obcego, zajęciach wyrównujących poziom języka oraz różnych wycieczkach. Dzieci pojechały m.in. do Kina, Papugarni Carmen oraz Smart Kids Planet. Mogliśmy również sfinansować warszaty pszczelarskie i mrówkarskie oraz Teatr kukiełkowy "Igraszka". 

      Dziękujemy Fundacja SOK/SOK Foundation oraz  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom za współpracę!

      Projekt realizowany jest przy wsparciu udzielonym przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy. Realizacja zadania publicznego jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu zapewnionemu przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.