• Zawody sportowe - piłka ręczna

     • W dniu 24 października odbyły się dzielnicowe eliminacje w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież  🏆

      Klasyfikacja dziewcząt  🤾🏼‍♀️
      🥇SP11 
      🥈SP382

      Klasyfikacja chłopców  🤾🏻‍♂️
      🥇SP11
      🥈SP381

      Wszystkim serdecznie gratulujemy !  👏🏻

     • Uroczystość pasowania na ucznia

     • 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. To szczególny dzień dla każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, w którym znalazły się wiersze i piosenki. Pasowania dokonała Pani Dyrektor, Agnieszka Jasitczak - Wolska. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będą pilnie się uczyć i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września cała Europa świętuje Dzień Języków. Jest do międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
      Uczniowie naszej szkoły jak zwykle nie zawiedli. Wiele klas aktywnie włączyło się w całe przedsięwzięcie, dzięki czemu mogliśmy pouczyć się słówek, poznać ciekawostki o różnych europejskich krajach, a nawet posmakować ich kuchni.

     • Finały LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych

     • W dniu 6 października 2023 r. odbyły się finały LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali:

      Sandra Rączkowska
      Pola Słupska
      Natalia Stawicka
      Agata Kamińska
      Szymon Piegat
      Filip Szymaniak
      Tomasz Pazdan

      Nasi dzielni reprezentanci dali z siebie wszystko, pokonując tremę i osiągając indywidualne rekordy życiowe. Na szczególne brawa zasługuje Filip Szymaniak, który zdobył 8 miejsce.
      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Dzielnicowe eliminacje w piłkę ręczną

     • 3 października 2023 roku odbyły się dzielnicowe eliminacje w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
      Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce.

      Nasi reprezentanci:

      Alicja Czaplicka
      Zofia Gawrońska
      Laura Gołębiowska
      Aleksandra Ledwoń
      Lena Mucharska
      Sandra Rączkowska
      Pola Słupska
      Natalia Stawicka
      Alicja Szczepłocka
      Maja Świderek

      Błażej Kośla
      Hubert Maciejewski
      Sylwester Nabiałczyk
      Tomasz Pazdan
      Mateusz Drab
      Ignacy Koszczuk
      Mikołaj Olbrych
      Jan Kornacki
      Piotr Krasiński
      Szymon Świstak
      Antoni Gajos
      Mateusz Kowalczyk
      Szymon Piegat
      Dawid Słapak
      Marcel Wasilewski
      Filip Szymański

      Serdecznie gratulujemy !!!
      I życzymy dalszych sukcesów.

     • Sztafetowe biegi przełajowe

     • 28 września 2023 roku odbyły się eliminacje dzielnicowe w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  

      Nasi uczniowie w roczniku 2011/2012 zajęli III miejsce - dziewczęta i II miejsce - chłopcy.

      Reprezentowali nas:

      Agata Kamińska
      Sandra Rączkowska
      Natalia Stawicka
      Pola Słupska
      Lena Broniszewska
      Alicja Powalska

      Tomasz Pazdan
      Szymon Świstak
      Mateusz Kowalczyk
      Marcel Wasilewski
      Dawid Słapak
      Patryk Łukasiewicz

      Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !!! 

     • Indywidualne biegi przełajowe

     • 25 września 2023 roku odbyły się eliminacje dzielnicowe w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczniowie rywalizowali ze sobą na dystansie 800 m i 1000 m. Gratulujemy wszystkim, którzy wystartowali !!!

      Na Mistrzostwa Warszawy zakwalifikowali się:

      Agata Kamińska
      Tomasz Pazdan
      Sandra Rączkowska
      Natalia Stawicka
      Pola Słupska
      Lena Broniszewska
      Filip Szymaniak
      Szymon Piegat

      Trzymamy kciuki !!! 

     • Nasza szkoła na Pikniku Naukowym w Parku Czechowickim

     • W sobotę 23 września nasza szkoła zprezentowała się na dzielnicowym Pikniku Naukowym. Nauczyciele, uczniowie i rodzice włączyli się w przygotowanie szergu atrakcji dla odwiedzających nasze stanowisko. Dzieci wspólnie z nauczycielami napełniały kolorowe woreczki pachnącyni ziołami i suszonymi kwiatami, brały udział w warsztatach artystycznych, uczestniczyły w pokazach doświadczeń chemicznych. W nagrodę mogły poczęstować się owocami i słodkimi babeczkami.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym szkolnym przedsięwzięciu i zapraszamy za rok.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • 23 czerwca pożegnaliśmy naszych absolwentów, uczniów klas ósmych. Burmistrz dzielnicy Ursus, Pan Bogdan Olesiński wręczył nagrody Burmistrza dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, natomsiat Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak - Wolska przyznała Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 382 dwóm uczennicom za wyjątkowe sukcesy w konkursach. Przyznane zostały również tytuły Honorowego Absolewnta SP382. Opuszczający naszą szkołę uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów klas siódmych, chóru szkolnego i zespołu taneczno - akrobatycznego Attraxion.

      Uczniów klas 4 - 6 pożegnała w uroczystym przemówieniem Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak - Wolska wraz z zastępcą Burmistrza Dzielnicy Ursus, Panem Wiesławem Krzemieniem. Podczas uroczystości zostały wręczone staruetki Prymusa Szkoły dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce oraz nagrody za osiągnięcia sportowe. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy 5e i 6s wraz ze chórem i szkolnym zespołem taneczno - akrobatycznym Attraxion. 

      Uczniowie klas trzecich z okazji zakończenia roku szkolnego zaprezentowali program artystyczny, który wprowadził nas w wakacyjną atmosferę.

     • Bal klas 8

     • 15 czerwca uczniowie klas ósmych spotkali się na balu. Nie zabrakło tradycyjnego poloneza, pożegnań z wychowawcami oraz cudownej zabawy. Tym wyjątkowym akcentem uczniowie siedmiu klas ósmych kończą edukację w naszej szkole.

     • Poświęcenie sztandaru szkoły

     •  1 czerwca br. Szkoła Podstawowa nr 382 uroczyście obchodziła historyczny moment w swych dziejach – poświęcenie sztandaru szkoły. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z Dniem Dziecka, gdyż to właśnie pod patronatem Warszawskich Dzieci figuruje nazwa Szkoły Podstawowej nr 382.

      Z racji rangi wydarzenia uroczystości miały iście wzniosły charakter. Część pierwsza celebracji odbyła się w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Ursusie, gdzie nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły. Mszę świętą celebrowali ks. Biskup Rafał Markowski oraz ks. Proboszcz Zbigniew Sajnóg. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Ursus, Pan Bogdan Olesiński oraz zastępca Burmistrza, Pan Kazimierz Sternik.

      Całość uroczystości dopełnił program artystyczny przygotowany przez uczniów. Nie zabrakło pięknych słów, wzruszeń i niezapomnianych momentów.

      Po części kościelnej pochód społeczności szkolnej wraz z gośćmi udał się do szkoły, gdzie miało miejsce uroczyste przyjęcie sztandaru przez społeczność szkolną. Występy uczniów zostały zwieńczone pięknymi i wzruszającymi przemowami zaproszonych na tę okoliczność Gości.

      Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak – Wolska otworzyła właśnie nowy rozdział historii Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci.

     • Laboratoria Przyszłości

     • W ramach Laboratoriów Przyszłości młodzi pasjonaci elektroniki z naszej szkoły realizowali projekty z wykorzystaniem mikrokontrolera Arduino.
      Uczniowie poznali podstawowe pojęcia i prawa rządzące światem elektroniki, wykorzystując do tego celu gotowe, zintegrowane środowisko programistyczne, elementy elektroniczne, diody LED, silniki krokowe, sensory, czujniki odległości i wiele innych.
      Podczas zajęć powstały ciekawe projekty, a uczniowie zyskali mozliwość szlifowania swoich algorytmicznych umiejętności. 

     • Sukces naszej szkoły. Bezterminowy Certyfikat "Wars i Sawa"

     • Pragniemy poinformować, że 23 września 2022 roku, podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik, nasza szkoła otrzymała bezterminowy Certyfikat WARS i SAWA w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

      Certyfikat WARS i SAWA jest przyznawany warszawskim szkołom, które osiągnęły pożądany standard opieki nad uczniami uzdolnionymi. Placówki z certyfikatem, tworzą warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych, a do tego roku wśród nich bezterminowo jest nasza szkoła.