• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• 23 czerwca pożegnaliśmy naszych absolwentów, uczniów klas ósmych. Burmistrz dzielnicy Ursus, Pan Bogdan Olesiński wręczył nagrody Burmistrza dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, natomsiat Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak - Wolska przyznała Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 382 dwóm uczennicom za wyjątkowe sukcesy w konkursach. Przyznane zostały również tytuły Honorowego Absolewnta SP382. Opuszczający naszą szkołę uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów klas siódmych, chóru szkolnego i zespołu taneczno - akrobatycznego Attraxion.

Uczniów klas 4 - 6 pożegnała w uroczystym przemówieniem Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak - Wolska wraz z zastępcą Burmistrza Dzielnicy Ursus, Panem Wiesławem Krzemieniem. Podczas uroczystości zostały wręczone staruetki Prymusa Szkoły dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce oraz nagrody za osiągnięcia sportowe. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy 5e i 6s wraz ze chórem i szkolnym zespołem taneczno - akrobatycznym Attraxion.

Uczniowie klas trzecich z okazji zakończenia roku szkolnego zaprezentowali program artystyczny, który wprowadził nas w wakacyjną atmosferę.

• Bal klas 8

• 15 czerwca uczniowie klas ósmych spotkali się na balu. Nie zabrakło tradycyjnego poloneza, pożegnań z wychowawcami oraz cudownej zabawy. Tym wyjątkowym akcentem uczniowie siedmiu klas ósmych kończą edukację w naszej szkole.

• Poświęcenie sztandaru szkoły

•  1 czerwca br. Szkoła Podstawowa nr 382 uroczyście obchodziła historyczny moment w swych dziejach – poświęcenie sztandaru szkoły. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z Dniem Dziecka, gdyż to właśnie pod patronatem Warszawskich Dzieci figuruje nazwa Szkoły Podstawowej nr 382.

Z racji rangi wydarzenia uroczystości miały iście wzniosły charakter. Część pierwsza celebracji odbyła się w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Ursusie, gdzie nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły. Mszę świętą celebrowali ks. Biskup Rafał Markowski oraz ks. Proboszcz Zbigniew Sajnóg. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Ursus, Pan Bogdan Olesiński oraz zastępca Burmistrza, Pan Kazimierz Sternik.

Całość uroczystości dopełnił program artystyczny przygotowany przez uczniów. Nie zabrakło pięknych słów, wzruszeń i niezapomnianych momentów.

Po części kościelnej pochód społeczności szkolnej wraz z gośćmi udał się do szkoły, gdzie miało miejsce uroczyste przyjęcie sztandaru przez społeczność szkolną. Występy uczniów zostały zwieńczone pięknymi i wzruszającymi przemowami zaproszonych na tę okoliczność Gości.

Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak – Wolska otworzyła właśnie nowy rozdział historii Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci.

• Laboratoria Przyszłości

• W ramach Laboratoriów Przyszłości młodzi pasjonaci elektroniki z naszej szkoły realizowali projekty z wykorzystaniem mikrokontrolera Arduino.
            Uczniowie poznali podstawowe pojęcia i prawa rządzące światem elektroniki, wykorzystując do tego celu gotowe, zintegrowane środowisko programistyczne, elementy elektroniczne, diody LED, silniki krokowe, sensory, czujniki odległości i wiele innych.
            Podczas zajęć powstały ciekawe projekty, a uczniowie zyskali mozliwość szlifowania swoich algorytmicznych umiejętności.

• Sukces naszej szkoły. Bezterminowy Certyfikat "Wars i Sawa"

• Pragniemy poinformować, że 23 września 2022 roku, podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik, nasza szkoła otrzymała bezterminowy Certyfikat WARS i SAWA w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

Certyfikat WARS i SAWA jest przyznawany warszawskim szkołom, które osiągnęły pożądany standard opieki nad uczniami uzdolnionymi. Placówki z certyfikatem, tworzą warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych, a do tego roku wśród nich bezterminowo jest nasza szkoła.