• Piknik szkolny

• Za nami III Szkolny Piknik, który odbył się w sobotę 25 maja.

Pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu.

Przybyły do nas całe rodziny oraz członkowie nowo wybranego zarządu dzielnicy Ursus: Pan Bogdan Olesiński Burmistrz Dzielnicy Ursus i zastępczynie Burmistrza Panie Anna Lewandowska oraz Aneta Wachnicka oraz radni: Joanna Tokarska – Radna Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy i Robert Faliszewski – Radny Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

W programie były: prace plastyczne i techniczne, quizy i zagadki, tor rowerowy i serwis rowerowy.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wóz Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policji.

Na scenie wystąpiły największe talenty naszej szkoły - uczestnicy Mam Talent, chór szkolny, zespoły taneczne, judo Panda.

Wiele emocji wzbudzała Loteria Fantowa, na której można było wygrać cenne nagrody ufundowane przez:

• UKS 382
            • ISKRA UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY
            • KS URSUS
            • ROBOTECO
            • ERLY STAGE SZKOŁA JĘZYKOWA
            • ZUMBA STYL SYLWIA LEWANDOWICZ
            • UKS JUDO PANDA
            • ARTIM ARTUR ARBASZEWSKI
            • ANNA MOŻDŻYŃSKA
            • VENTURE CODE
            • UCZELNIA KORCZAKA
            • PETERSON AMSTERDAM
            • NETTO

„Piknik Rodzinny” nie mógł obyć się bez akcentu sportowego. Był nim mecz piłki siatkowej rodzice kontra nauczyciele. Zgodnie z oczekiwaniami rywalizacja dostarczyła wielu emocji.

Tradycją pikniku stało się wspólne biesiadowanie. Każdy z uczestników imprezy rodzinnej mógł dla ochłody napić się soku, wody albo gorącej kawy i herbaty, zjeść smaczne ciasto, zdrową kanapkę czy kiełbaskę z grilla. Wielką popularnością cieszyły się wata cukrowa i popcorn.

Dziękujemy przybyłym gościom, że zaszczycili nas swoja obecnością, Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania, wszystkim nauczycielom za ich kreatywność w przygotowaniu stoisk, dzieciom za ich aktywny udział, sponsorom, bez których nie odbyłaby się Loteria Fantowa.

Pozostały nam miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na przyszłoroczny piknik.

Do zobaczenia.

• XXVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt

• W dniu 24 maja 2024 r., w Mińsku Mazowieckim, podczas XXVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt, w kategorii młodzież, uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci, wywalczyły brązowy medal. 🥉
            Gratulujemy fantastycznego sukcesu !

Zwycięski skład:
            Drzyzga Joanna
            Jońska Patrycja
            Kamińska Julia
            Kozioł Karolina
            Piechota Hanna
            Szarowicz Natasza
            Witczak Natalia
            Wikalińska Wiktoria
            Wróbel Julia
            Zyśk Olimpia

• Zespół Taneczny Attraxion

• W dniu 4 marca 2024 r. reprezentacyjny Zespół Taneczny Attraxion wziął udział w XXII Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA. Natomiast w dniu 19 kwietnia 2024 r. zespół wziął udział w Amatorskim Konkursie Tańca „Ochota na taniec”. Dziewczęta pokonując tremę, pięknie zaprezentowały się na scenach przed dużą publicznością. Otrzymały dyplomy oraz gromkie brawa.

• Dzielnicowe eliminacje WOM w minipiłce nożnej

• W piątek, 26 kwietnia, na obiektach OSiR Ursus odbyły się dzielnicowe eliminacje chłopców w minipiłkę nożną, w kategorii dzieci, w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 🏆. W kategorii chłopców zgłosiło się 7 szkół.
            Po bardzo emocjonującym meczu finałowym, w którym zmierzyliśmy się z SP381, zajęliśmy 2 miejsce.
            Wszystkim składamy serdeczne gratulacje ! 👏🏻