• Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

     • 17 marca przypada Dzień św. Patryka – narodowe i religijne święto Irlandii celebrowane w rocznicę śmierci Patrona Zielonej Wyspy. Społeczność naszej szkoły uczciła je dwa dni wcześniej, tj. w piątek 15 marca.
      Uczniowie klas piątych przygotowali plakaty dotyczące szerokich informacji o kulturze, geografii i tradycji kraju. Oprócz tego zadbali o dekoracje i rekwizyty. Klasa 5E przygotowała słodkie wypieki do mini kawiarenki, by przy okazji wydarzenia, uzbierać pieniądze na wydatki związane z planowaną integracją klasy. Uczniowie klas IV-VI czytali ze zrozumieniem i aktywnie analizowali treść z plakatów przygotowanych przez rówieśników, by rozwiązać m.in. krzyżówkę.
      Dziękuję za proaktywność i zaangażowanie.

     • Mistrzynie i Mistrzowie dzielnicy w piłce siatkowej!

     • W dniu 22 marca  odbywały się dzielnicowe eliminacje w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Obydwie reprezentacje naszej szkoły wygrywają wszystkie swoje mecze i zostają Mistrzyniami i Mistrzami dzielnicy Ursus. Kolejne wyzwania przed nimi już niebawem w rozgrywkach warszawskich. Gratulujemy sukcesu!

     • Spotkanie z Legią Warszawa

     • W dniu 8 marca 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli największego klubu w Polsce Legii Warszawa. Na hali sportowej spotkaliśmy się z dwoma zawodnikami Legii Warszawa Dominikiem Hładunem i Wojciechem Urbańskim oraz piłkarkami Klaudią Bodecką i Patrycją Marciniak. Gości przywitała pani dyrektor Agnieszka Jasitczak-Wolska oraz z ramienia Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy burmistrz Bogdan Olesiński oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik. Podczas spotkania zaproszeni goście opowiedzieli o swojej przygodzie ze sportem, a także odpowiadali na zadawane przez naszych uczniów pytania. W trakcie spotkania mieliśmy także przyjemność wziąć udział w zajęciach przeprowadzonych przez sekcje koszykarską Legii Warszawa. Spotkanie zwieńczył quiz wiedzy na temat klubu ze stolicy. Oczywiście nie zabrakło również czasu na zrobienie wspólnych zdjęć i zebranie autografów. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy do odwiedzin w przyszłości.