• Wicemistrzynie Mazowsza w minisiatkówce

     • 28 maja 2022r. dziewczęta z klas sportowych naszej szkoły i jednocześnie zawodniczki klubu siatkarskiego Iskra Warszawa uczestniczyły w Mistrzostwach Mazowsza w minipiłce siatkowej.
      Zawodniczki trenerki Anny Olszówki zagrały fantastyczne zawody, czego efektem jest tytuł wicemistrza Mazowsza w minipiłce siatkowej w kategorii trójek dziewcząt.

      Ten sukces stał się również przepustką dla dwóch najlepszych drużyn z Mazowsza do ogólnopolskiego turnieju finałowego.

      Gratulujemy naszym uczennicom tak ogromnego sukcesu, który jest zwieńczeniem ich pracy zarówno podczas zajęć wychowania fizycznego w klasach sportowych, jak również wielu godzin spędzonych na treningach
      w klubie.

      Zwycięski skład to: Julia Kamińska – klasa 5s, Lena Zawada – klasa 5s, Natasza Szarowicz - klasa 5s, Karolina Kozioł – klasa 6s

     • Świetlicowa akcja "Pięknego czytania na miarę własnych możliwości"

     • 20 maja 2022r. w naszej szkolnej świetlicy dla klas I odbyła się Akcja Pięknego Czytania na Miarę Możliwości. Celem jej było podsumowanie pracy w ramach tygodniowego tematu, a w szczególności podzielenie się własnymi umiejętnościami czytania oraz zainspirowanie innych do czytania książek. We wspólnym czytaniu wzięli udział wszyscy chętni uczniowie klas I oraz nauczyciele świetlicy, którzy przynieśli swoje książki. Jedni przeczytali wiersze, inni fragmenty większe lub mniejsze książek dla dzieci, byli również uczniowie, którzy czytali całe długie rozdziały. Poza polską lekturą mieliśmy okazję wysłuchać bajki w języku białoruskim. 
      Niestety zabrakło na naszym spotkaniu naszej zaprzyjaźnionej klasy 8j, która w II semestrze w ramach projektu wolontariatu regularnie towarzyszy nam w zajęciach i warsztatach. Rozumiemy jednak, iż ze względu na egzamin ósmoklasisty muszą skupić się oni na nauce. Za to  miło było nam gościć panią dyrektor Małgorzatę Dębowską, która będąc jednocześnie nauczycielem języka polskiego dała nam piękne świadectwo codziennego czytania książek w wersji tradycyjnej. Podczas pogadanki okazało się, że dzieci również doceniają wartość czytanie książek, a wersja papierowa szczególnie pobudza u nich wyobraźnię oraz zmysł wzroku, dotyku, a nawet węchu. Na zakończenie naszego czytelniczego spotkania, wszyscy uczniowie obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami.

     • Szkolny koncert "Bukiet dźwięków"

     • 14 maja 2022r. dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz ogromnej pracy i zaangażowaniu uczniów mogliśmy spotkać się na koncercie „Bukiet dźwięków”  w naszej hali sportowej. 
      Wystąpili:
      Chór Tra Le Nuvole – nauczyciel prowadzący: p. Dorota Bartnik
      Zespół Taneczny Attraxion – nauczyciel prowadzący: p. Alicja Żołądkiewicz
      Szkolne Koło Teatralne – nauczyciel prowadzący: p. Monika Bil
      Michał Włoszczuk, Piotr Sawicki, Wiktor Rudolf – fortepian
      Alicja Brzoskwinia, Szymon Górecki - wokal
      Izabela Zalewska – gość specjalny laureatka programu Szansa na Sukces i 57. KFPP Opole 2020
      To niezwykły czas ubogacania się sztuką. Z pewnością na długo zostanie w naszych głowach i sercach. 

     • Plener malarski

     • W  środę 11 maja w Parku  Achera  odbyły się warsztaty malarskie. W ramach zajęć pozalekcyjnych, chętni uczniowie mogli rozwijać swoje pasje plastyczne pod okiem profesjonalistów. Plener  był okazją do wspólnego spędzenia czasu w otoczeniu przyrody i wzbudził duże zainteresowanie uczestników oraz spacerowiczów. Efekty  naszego spotkania możecie podziwiać na zdjęciu. 

     • XVIII Przegląd Świetlic Szkolnych

     • 10 maja 2022 roku w OK Arsus odbył się XVIII Przegląd Świetlic Szkolnych naszej dzielnicy. Tematem przewodnim były wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Nasza szkoła zdecydowała się przedstawić wiersz Jana Brzechwy
      "Na straganie". Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy 1e i 1d.  Bawiliśmy się wspaniale!

     • Akcja "Lato w mieście 2022"

     • Szanowni Państwo,
      w tym roku szkolnym akcja „Lato w mieście” w Szkole Podstawowej  nr 382 będzie organizowana w terminie 8.08-31.08.2022 r. 

      W pozostałe dni wakacyjne akcja organizowana jest w innych placówkach na terenie dzielnicy Ursus.

      Rodzice i opiekunowie prawni mogą zgłaszać uczniów mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie. W akcji mogą uczestniczyć uczniowie z klas I-VIII.

      Rekrutacja rozpoczyna się w terminie określonym w harmonogramie od 10.05.2022 r.  od godziny 8:00 do 22.05.2022r. do godz. 24:00 za pośrednictwem elektronicznego systemu pod adresem www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl  

      Rodzice/opiekunowie prawni kandydata mogą zarejestrować dziecko tylko jeden raz używając numeru PESEL jako loginu oraz unikalnego hasła ustanowionego przez zgłaszającego. W przypadku braku numeru PESEL rodzice/opiekunowie prawni kandydata udają się do FPE w celu uzyskania identyfikatora - loginu, który umożliwi zarejestrowanie dziecka w elektronicznym systemie zgłoszeń.

      Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za:
      - opiekę w wysokości 35 zł dziennie
      - posiłki w wysokości 15 zł dziennie

      Przed przystąpieniem do rekrutacji i udziału w akcji rodzice/ opiekunowie prawni zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem feryjnej placówki edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 382 oraz z zasadami postępowania rekrutacyjnego do Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2022 r.

       

      Zasady rekrutacji, harmonogram

       

     • Święto Konstytucji 3 Maja

     • Wolontariusze z klasy 8a poprowadzili zajęcia dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z grup świetlicowych klasy 1a i 1b. Była lekcja historii, zagadki, filmy i jak zawsze miła atmosfera. Gratulujemy ciekawego pomysłu na przybliżenie uczniom wydarzeń z historii naszego państwa.

     • Dzień Zdrowia

     • 28 kwietnia dzieci z oddzialu przedszkolnego 0c zaprezentowały inscenizację z okazji Dnia Zdrowia. Mali aktorzy wierszami i piosenkami zachęcali społeczność szkolną do zdrowego odżywiania się i aktywnego trybu życia. 

     • Szkolny Zespół Taneczny "Attraxion" na Asteriadzie

     • 21.04.2022r. uczennice ze szkolnego Zespołu Tanecznego ,,Attraxion” wzięły udział w XX Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA.
      Od 20 lat jest to jedno z większych mazowieckich przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia. Uczniowie z wielu szkół oraz placówek pozaszkolnych konkurują w kategoriach tanecznych: tańca nowoczesnego oraz widowiska ruchowo – tanecznego. Uczennice naszej szkoły pięknie zaprezentowały choreografię ,,Star Girls” w kategorii dziecięcej tańca nowoczesnego. 
      Dziewczynom gratulujemy występu.