• "Gwiazdkowe Marzenie"

     • Święta tuż, tuż, zatem czas na napisanie listu do Świętego Mikołaja. Uczniowie klasy 1a w towarzystwie zacnych gości, Burmistrza Dzielnicy Ursus Pana Bogdana Olesińskiego oraz zastępców Burmistrza Panów Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika, napisali i wysłali swoje listy. Liczymy, że świąteczne marzenia dzieci się spełnią, bo ta gwiazdka ma być radosna. Uczniowie podzielili się swoimi świątecznymi marzeniami w ramach akcji "Gwiazdkowe Marzenie". Teraz przygotowani czekamy na święta i prawdziwie zimową aurę.

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

     • PRAWA DZIECKA - Twoje Prawa!

      Szkoła Podstawowa nr 382 im. Warszawskich Dzieci bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data- rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. 
          W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkich dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.  
          Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 
          W obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa nr 382, która zorganizowała „niebieski dzień” podczas którego każdy uczeń i pracownik szkoły miał na sobie choć jeden niebieski element ubioru. 

      Koordynator projektu Marzena Mrózek

     • "Od zabawy do sportu"

     • 16-go listopada, kolejny raz  nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek rekreacyjno - sportowych organizowanych przez Urząd Miasta.
      "Od zabawy do sportu" to zawody, w których rywalizują drużyny 12 osobowe, po dwóch chłopców i dwie dziewczynki z klas 2-4. 
      Nasi uczniowie pod opieką Pana Damiana Sobańskiego zajęli II miejsce. 
      Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

     • Szlachetna Paczka

     • Szanowni Państwo,

      Nasza szkoła, za pośrednictwem szkolnego wolontariatu, bierze udział w zbiórce produktów dla Szlachetnej Paczki.

      Zbieramy:

      Produkty żywnościowe:
      - kasza, ryż, mąka, makaron
      - kawa, herbata
      - cukier
      - konserwy warzywne, rybne
      - olej
      - dżem
      - groszek, kukurydza oraz pomidory w puszcze,
      - oraz inne produkty pakowane i z długim terminem przydatności.

      Środki czystości:
      - proszek do prania, płyn do płukania
      - płyn do mycia naczyń
      - mydło/żel myjący
      - płyny czyszczące
      - szampon
      - szczoteczka do zębów
      - oraz inne produkty czystości z długim terminem przydatności.

      Odzież:
      Potrzebna jest odzież damska dla osoby do max. 174 cm wzrostu oraz odzież dziecięca (chłopięca i dziewczęca) w rozmiarze od najmniejszego do max. 150 cm wzrostu. Są spore potrzeby, więc przyjmiemy wszystkie rodzaje ubrań - przejściowe, zimowe jak i na wiosnę. Nie muszą to być nowe rzeczy, mogą być używane, ale ważne żeby były czyste, w dobrym stanie, bez widocznych śladów użytkowania i bez zniszczeń, tak żeby mogły jeszcze komuś posłużyć.

      Wszystkie rzeczy można pozostawiać w oznaczonych kartonach, które znajdują się przy wejściu do szkoły (obok dyżurki) bądź przekazać bezpośrednio do szkolnych koordynatorów zbiórki p. Lucyny Trzaskowskiej (sala nr 2) i p. Pauliny Markiewicz (sala nr 31).

      Zbiórka potrwa do piątku 26.11.21r.

      Już teraz dziękujemy za wsparcie rodzin, które potrzebują pomocy by przetrwać zimę i choćby minimalnie przygotować się na nadchodzące święta.

      Koordynatorzy zbiórki