•  

   • Witamy w SP 382
   • Imię SZKOŁA WARSZAWSKICH DZIECI zobowiązuje. SP 382 jest szkołą dzieci – tych małych i tych troszkę większych, szkołą beztroskiego dzieciństwa, zawierania dziecięcych przyjaźni i mądrego wchodzenia w dorosłość.
   • Baza szkoły
   • Posiadamy nowoczesne sale lekcyjne wyposażone w tablice interaktywne i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku uczniów i specyfiki przedmiotu. Prowadzimy klasy z rozszerzonym programem nauczania j. angielskiego, matematyki i informatyki.
   • Zajęcia dla najmłodszych
   • Dla najmłodszych mamy kolorowy plac zabaw i zajęcia świetlicowe w przyjaznej, bezpiecznej i życzliwej atmosferze.
   • Sport w szkole
   • Dysponujemy doskonałą bazą sportową. Prowadzimy oddziały sportowe o profilu: piłka siatkowa dla dziewcząt oraz piłka nożna dla chłopców.
   • Specjalistyczna pomoc
   • Zapewniamy pomoc uczniom mającym trudności - pozostają pod opieką szkolnego pedagoga, psychologa, logopedy, terapeuty. Biorą udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.
  • Poniedziałek 18:30 - 21:00
   Wtorek 19:30 - 21:00
   Środa 17:00 - 21:00
   Czwartek 19:30 - 21:00
   Piątek 19:30 - 21:00
   Sobota 9:00 - 21:00
   Niedziela 9:00 - 21:00
     • Wieczornica patriotyczna "Uwierz Polsko"

      17 listopada 2022 r. nasza społeczność szkolna spotkała się na wyjątkowym wydarzeniu - WIECZORNICY PATRIOTYCZNEJ.
      To wspólne patriotyczne muzykowanie odbyło się pod hasłem "Uwierz Polsko".
      Symboliczne ognisko, dźwięki gitary, akompaniament fortepianu wraz ze wspólnym śpiewem przeplatanym tekstami poetyckimi sprawił, że nasza hala sportowa stała się miejscem wielopokoleniowej lekcji historii.
      Swoją obecnością zaszczycił nas Zespół wokalny "Leszczyna" Klubu Seniora Domu Kultury Kolorowa.
      Na fortepianie chórowi Tra Le Nuvole akompaniował Grzegorz Sykulski, w ramach warsztatów zorganizowanych przez ogólnopolski program Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.
      Na gitarze przygrywali między innymi rodzice naszych uczniów.
      Po oficjalnej części uroczystości nasi goście zostali zaproszeni na międzypokoleniowe spotkanie przy herbatce i słodkościach. Pomoc w poczęstunku zapewniła młodzież ze szkol

     • Święto Niepodległości

      W przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły przygotowali dwie uroczystości, które przypomniały nam tak ważne dla każdego Polaka wydarzenia. Uroczyste apele dla klas młodszych i starszych przybliżyły nam wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez naszą Ojczyznę upragnionej wolności. Podczas urczystości wysłuchaliśmy wierszy i pieśni patriotycznych, które wprawiły nas w podniosły nastrój.

     • Z wizytą w Hobbitonie

      W październiku, w ramach lekcji języka polskiego, uczniowie klas 6a i 6s wybrali się z wizytą do Shire. Po zakamarkach urokliwej krainy oprowadzał ich sam Bilbo Baggins, który ubarwiał wycieczkę opowieściami ze świata magii i czarów.
      Uczniowie, w towarzystwie swego przewodnika i jego serdecznych przyjaciół - Krasnoludów, przemierzyli cały Hobbiton, a to, co widzieli, zachwyciło ich tak bardzo, że i z Wami chcieli się tym podzielić.
      Jesteście ciekawi, jak wygląda słynny Dom pod Pagórkiem? Zajrzyjcie do galerii.

     • Turniej szachowy

      25 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w dzielnicowych eliminacjach LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach w kategorii młodzież. Zajęliśmy II miejsce w dzielnicy Ursus.

      Gratulujemy.

     • Uroczystość pasowania na ucznia

      13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. To szczególny dzień dla każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, w którym znalazly się wiersze i piosenki. Gośćmi na uroczystości byli Pan Burmistrz Wiesław Krzemień oraz Pani Wanda Kopcińska - przewodnicząca Komisji Oświaty.

     • Już jesień!

      Jesień na dobre zagościła w naszej szkole. Spotykamy ją w postaci pięknych, kolorowych dekoracji korytarzy i sal, podczas jesiennych konkursów oraz wycieczek plenerowych.

      Nasi najmłodi uczniowie z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w szkolnym konkursie "Stworki i potworki z owoców i warzyw". Dzieci wyczarowały przepiękne stworki, zwierzęta, wykazały się przy tym ogromną inwencją twórczą, pomysłowością i oryginalnością. Prace można było podziwiać na wystawie w holu szkoły.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

      30 września w szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Ideą tego dnia jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.
      Dlatego u nas odbyły się zajęcia ruchowe, w tym wyścigi rzędów które miały na celu kształtować sprawność ruchową całego ciała, rozwijać sprawność motoryczną w zakresie szybkości, skoczności, zwinności i zręczności oraz kształtować inwencję twórczą i wzmacniać napięcia mięśniowe.
      Uczniowie tego dnia także sprawdzili się w siatkówce i piłce nożnej.
      Ogromnych emocji dostarczyła również gra w tzw. "zbijaka", dzięki której uczniowie utrwalai zasady fair play w minigrach. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w zabawę, kibicowały sobie wzajemnie.
      Europejski Dzień Szkolnego Sportu w naszej szkole przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

     • Dzień Języków Obcych w naszej szkole

      26 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 5 i 6 przygotowali stoiska reprezentujące kraj, który uprzednio wylosowali. Kreatywność oraz zaangażowanie uczniów zaskoczyła nas wszystkich. Na każdym stoisku obowiązkowo znajdowała się flaga reprezentowanego kraju, dodatkowo dzieci przygotowały plakaty, quizy, pamiątki a nawet jedzenie! Osoby zarządzające stoiskiem były ubrane w barwy danego kraju. Pozostali uczniowie naszej szkoły chętnie zaglądali na stoiska, zapoznawali się z ciekawostkami, częstowali się smakołykami. Niektóre „kraje” postanowiły zachęcić przechodniów do zgłębienia wiedzy na temat swojego kraju, oferując słodycze i poczęstunek. Tym samym pojawił się duch zdrowej rywalizacji. Uczniowie klas 5 i 6 wywiązali się ze swojego zadania fenomenalnie, pokazali że potrafią się zintegrować i pracować zespołowo. Wszystkie stoiska były wspan

     • Piknik oświatowy

      7 września spotkaliśmy się na pikniku oświatowym w Parku Czechowickim. Wydarzenie okazało się wyjątkowe. Na stoisku naszej szkoły dzieci z Ursusa mogły wykonać eko-sowę, zasadzić bluszcz w pomysłowych dniczkach z plastikowych butelek, poczęstować się owocami i słodkościami przygotowanymi przez naszych uczniów i ich rodziców, przejść ścieżką sensoryczną, spróbować swoich sił w konkursach, wykonać podkładki z ekologicznych materiałów.
      Wydarzenie uświetnił również występ uczniów z naszej szkoły. Zaprezentwał się chór Tra Le Nuvole pod kierunkiem Pani Doroty Bartnik, zespół taneczny Attraxion przygotowany przez Panią Alicję Żołądkiewicz, grupa teatralna klasy 3c pod kierunkiem Pani Moniki Bil - Dynek. Piosenkę z repertuaru Czesława Niemena zaprezentował Szymon Górecki. Za uczniów trzymała kciuki nasza szkolna maskotka.

     • Little Red Riding Hood

      22 czerwca klasa 5d z Panią Anią Domżalską zaprosiła najmłodszych uczniów na szczególne przedstawienie. Treść była dobrze znana wszystkim dzieciom, to baśń Czerwony Kapturek. Tym razem jednak została przedstawiona po angielsku. Okazało się jednak, że dzieci bez trudu rozumiały co się dzieje na scenie, a po przedstawieniu same zaprezentowały swoje umiejętności językowe.

  • Nasze sukcesy