• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

    Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
    Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

    Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • 3d - Dzień Mamy

   Uczniowie klasy 3d przygotowali przepiękne upominki dla swoich Mam.

  • 3d - zajęcia z psychologiem

   Na fantastycznych zajęciach z p. psycholog uczniowie z klasy 3d dowiedzieli się w jaki sposób mówić otwarcie o swoich potrzebach i uczuciach, w jaki sposób możemy wyrażać swoje zdanie, szanować poglądy innych. W trakcie scenek uczniowie ćwiczyli umiejętność asertywnego wyrażania własnego zdania. Zajęcia były bardzo ciekawe.

  • 3d - Herbatka

   25 kwietnia długa przerwa była inna niż wszystkie, na przerwie obiadowej napiliśmy się wyśmienitej herbatki z ulubionych naszych kubków. Co jak co, ale herbatka smakuje wyśmienicie w wybornym towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy.

  • 3c w Gospodarstwie Edukacyjnym Cuda i Wianki

   Przed samymi świętami klasa 3C wybrała się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego Cuda i Wianki, aby wziąć udział w zajęciach pt."Wielkanoc na wsi polskiej mazowieckiej". Program spotkania był bardzo ciekawy. Uczestniczyliśmy m.in. w warsztatach ludowych, artystycznych, ogrodniczych, kulinarnych "od ziarenka do bochenka" , zajęciach w zagrodzie ze zwierzętami,  skorzystaliśmy z przejażdżki wozem przez pola i lasy mazowieckie w poszukiwaniu oznak wiosny, jedliśmy przepyszną zupę przygotowaną przez Gospodarzy, graliśmy w grę terenową, korzystaliśmy z placu zabaw. Gopodarze przywitali nas w strojach ludowych i dbali o miłą atmosferę, a kontakt ze zwierzętami żyjącymi w symbiozie z ludźmi był dla nas ogromnym przeżyciem. Ta wycieczka z pewnością wiele nas nauczyła i na długo zostanie w naszej pamięci.

  • 3a - Dzień Świadomości Autyzmu

   Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole był bardzo hucznie świętowany. Specjaliści pracujący w naszej szkole bardzo się starali, by dzieci spędziły dobry czas i zapamiętały go na długo. Nie zabrakło również klasy 3a. Solidarnie ubraliśmy się na niebiesko i wyruszyliśmy w niezwykłą podróż. Dzieci na różne sposoby doświadczały otaczającego je świata. Dodatkowo stworzyliśmy motyla z odcisków naszych rąk oraz pokolorowaliśmy tematyczna kolorowankę na znak solidarności z osobami w spektrum autyzmu.

  • 3c - Dzień Świadomości Autyzmu

   2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

  • 3d - Warsztaty wielkanocne

   Wiosenna, a zarazem wielkanocna atmosfera zagościła w naszej szkole już na dobre. W klasie 3d,  5 kwietnia odbyły się warsztaty wielkanocne, na które zostali zaproszeni Rodzice. Celem warsztatów było propagowanie wspólnego spędzania czasu, a przy okazji wspólne wykonanie ozdób na świąteczny stół. Rodzice i dzieci z zapałem wykonali piękne i wyjątkowe stroiki. Wszyscy wykazali się przy tym wielkim zaangażowaniem i pomysłowością.

  • 3a - Wielkanoc

   Dzień przed świątecznym wypoczynkiem w klasie 3a był bardzo ważny. Nie tylko wspólnie świętowaliśmy przy stole, ale również uczniowie z naszej klasy uświetnili Wielkanocny Apel, będący bardzo wzruszającym wydarzeniem. Pomimo odrobiny stresu, później uśmiechom nie było końca.

  • 3c - Spotkanie wielkanocne

   W przedświątecznym czasie postanowiliśmy spotkać przy wspólnym stole, który sami udekorowaliśmy. Złożyliśmy sobie życzenia i zabraliśmy się za wykonanie zdrowych, wiosennych kanapek. Było smacznie, pachnąco i wesoło. 

  • Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa oraz powitanie wiosny w klasie 3c

   Choć większości dzień 21 marca kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień, w którym zwracamy
   szczególną uwagę na potrzeby osób z zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. 

   W naszej szkole i klasie powitaliśmy nową porę roku zielonym akcentem naszego stroju, uczestniczyliśmy także w apelu poświęconym wiośnie.
   Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa założyliśmy kolorowe i różne od siebie skarpetki oraz wykonaliśmy swoje projekty. 
   Zależało nam na tym, aby ten dzień był świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe, dlatego naszą uwagę skierowaliśmy na kształtowaniu świadomości w tym temacie, budowaniu postawy szacunku, akceptacji oraz wrażliwości na potrzeby swoje oraz innych. 

  • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w klasie 3a

   21.03 to szczególny dzień w naszych kalendarzach - nie tylko dlatego, że zaczyna się wiosna, ale również swoje święto mają osoby z Zespołem Downa. W naszej szkole i klasie powitaliśmy nową porę roku zielonym akcentem naszego stroju, zaś solidarność okazaliśmy poprzez założenie kolorowych i różnych od siebie skarpetek. Dwie z nich były na naszych nogach, a trzecia (symbol trzeciego chromosomu, który "namieszał" u osób z ZD) zawisła w oknie, by jeszcze bardziej podkreslić fakt, że jesteśmy z tymi osobami całym sercem i akceptujemy je wśród nas.

  • ​​​Piątek w 3d​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

   Piątki to ulubiony dzień tygodnia w klasie 3 d.  10 marca oczywiście w piątek na zajęciach plastycznych przygotowaliśmy SLIME z pianki do golenia.

  • Dzień Kobiet w 3d

   Nasza klasa lubi wspólnie świętować np. urodziny, imieniny itp. Tym razem świętowaliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu damska część klasy mogła poczuć się wyjątkowo, chłopcy złożyli przepiękne życzenia, obdarowali fantastycznymi prezentami koleżanki z klasy. Wspólne uroczystości integrują Nas jeszcze bardziej.

  • 3d - Bezpieczne ferie

   Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Na dzisiejszych lekcjach przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. W grupach przygotowaliśmy fantastyczne plakaty.

  • 3c - Bezpieczne ferie

   Przygotowując się do ferii pracowaliśmy metodą projektu. Każdy zespół miał podzielić się w grupie zadaniami. Następnie podczas zajęć przygotowywaliśmy wspólnie i omawialiśmy plakaty dotyczące właściwych zachowań, aby bezpiecznie i owocnie spędzić czas odpoczynku feryjnego. Z naszych prac stworzyliśmy gazetkę tematyczną, aby podzielić się z innymi efektami naszych działań i przypomnieć o istocie dbania o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

  • 3a - Bal karnawałowy

   Bal karnawałowy był długo wyczekiwanym przez wszystkich uczniów wydarzeniem. Dzień ten był pełen atrakcji: pokaz karnawałowej mody, tańce, konkursy, zabawy to tylko niektóre z nich. Było wesoło, kolorowo i słodko. Z utęsknieniem czekamy na kolejny rok!

  • 3d - bal karnawałowy

   Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubiana przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Klasa 3d 8 lutego zorganizowała swój klasowy bal karnawałowy. Przy rytmach wesołej muzyki bawiliśmy się wspaniale.

  • 3c - bal karnawałowy

   Przygotowania do balu rozpoczęliśmy od wykonania zaproszeń. Każde było jedyne i niepowtarzalne. Zawierało wszystkie niezbędne informacje. Następnie podzieliliśmy się na 3 grupy i każda była odpowiedzialna za inną część. Pierwszy zespół przygotowywał utwory muzyczne, przy których chcieliśmy się bawić. Kolejny odpowiadał za projekt dekoracji. Ostatni za zabawy integracyjne. W domach samodzielnie przygotowywaliśmy stroje wybranych postaci z bajek i lektur.  Zabawa była wspaniała, a następnego dnia po zakończonym balu wykonaliśmy opisy naszych bohaterów.

  • 3d - Dzień Babci i Dziadka

   Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w życiu wnuków. Uczniowie klasy 3 d przygotowali własnoręcznie przepiękne kartki oraz słoiki wypełnione karteczkami z podziękowaniem dla kochanych Babć i Dziadków. Drodzy Dziadkowie, życzymy Wam długich lat życia wypełnionych zdrowiem, radością oraz szacunkiem, życzliwością i miłością najbliższych, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość niech służy innym.

  • ​​​​​​​​​​​3d - Zajęcia artystyczne​​​​​​​​​​​​​​

   Klasa 3d uwielbia zajęcia artystyczne, z zaangażowaniem uczymy się grać na dzwonkach chromatycznych. Na zajęciach plastycznych wykonujemy przepiękne, różnorodne  prace plastyczne.

  • 3d Wigilia klasowa

   Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Uczniowie klasy 3 d samodzielnie przygotowali przepyszny poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się prezentami i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

  • Warsztaty świąteczne w 3d

   14 grudnia wspólnie z Naszymi wspaniałymi Rodzicami uczestniczyliśmy w rodzinnych  warsztatach. Wykonaliśmy  pierniki, świeczki, dekoracje świąteczne, piękne skrzaty  które przekazaliśmy na kiermasz świąteczny. Żałujemy, że w takim składzie nie spotkamy się w przyszłym roku szkolnym.

  • 3c - Warsztaty świąteczne

   8 grudnia spotkaliśmy się razem z naszymi rodzicami i rodzeństwem na świątecznych warsztatach. 
   Przygtowywaliśmy aniołki ze sklejki, którą wcześniej pomógł nam pociąć na elementy jeden z ojców :)
   Powstały prawdziwe dzieła sztuki. Każdy aniołek był jedyny i niepowtarzalny.
   Ogromną radością było dla nas spotkać się w takich okolicznościach i towarzystwie, by móc razem działać twórczo na rzecz naszej szkoły :)

  • Mikołajki w 3d

   W dniu 6.12. 2022 naszą klasę  odwiedził Mikołaj. Przy dźwiękach świątecznej muzyki Mikołaj rozmawiał z uczniami naszej klasy. Niespodzianką było to, że każdy grzeczny uczeń otrzymał słodką niespodziankę. Nasza klasa była wyjątkowo grzeczna, dostała dodatkowy prezent , który sprawił Nam wiele radości.

  • 3c - Mikołajki

   6 grudnia był dla nas wyjątkowym dniem pełnym różnych wrażeń i doświadczeń :)

   Udało nam się spotkać z Mikołajem i porozmawiać o planach i marzeniach. 

   Otrzymaliśmy wspaniałe upominki, którymi był między innymi udział w warsztatach naukowych. 

   Wykonywaliśy doświadczenia i wyciągaliśmy wnioski. 

   My również przygotowaliśmy coś dla Mikołaja - wspaniały plakat z Jego wizerunkiem :) Był pod ogromnym wrażeniem :)

   Po warsztatach zabraliśmy się za zrobienie ozdób, którymi udekorowaliśmy korytarz szkolny. To był niezapomniany czas. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych zdjęć.

  • 3d - Cuda i Wianki

   W dniu 2 grudnia 2022 roku uczniowie klas 2 e i 3 d wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego „Cuda i Wianki” w Kicinach.
   Spodziewaliśmy się zobaczyć ładne miejsce, ale rzeczywistość, można powiedzieć, przerosła nasze oczekiwania. Przemiła Pani Ula zapoznała nas ze swoim 10 hektarowym gospodarstwem. Uczniowie, podzieleni na cztery grupy, uczyli się opieki nad alpakami i innymi zwierzętami gospodarskimi, samodzielnie przygotowali pyszne, piękne pierniki, uczestniczyli w grze terenowej.  Nie zabrakło oczywiście pysznych regionalnych przysmaków oraz fantastycznej zupy pomidorowej.
   Uczniowie zgodnie stwierdzili, że wycieczka była rewelacyjna.

  • 3c - Andrzejki

   Klasowe andrzejki spędziliśmy na zabawach integracyjnych. Było ciekawie, wesoło i sportowo :) 
   Słowo RAZEM jest jednym z naszych ulubionych :)

  • Andrzejki w 3d

   Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
   Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele.

  • 3d na lekcji matematyki. Waga, miara, objętość.

   Klasa 3d bardzo lubi matematykę. Wszyscy wiemy, że najlepiej przyswaja się wiedzę, lepiej zapamiętuje jeśli sami czegoś doświadczamy,  wysuwamy wnioski, analizujemy.  Na zajęciach z edukacji matematycznej mogliśmy sprawdzić czy np. kilogram jabłek po pokrojeniu na mniejsze kawałki nadal będzie ważył tyle samo. Ile soku powstanie z kilograma marchwi. Ważyliśmy owoce, warzywa oraz inne przedmioty na przygotowanych samodzielnie wagach. Bardzo lubimy takie zajęcia.

  • 3d na sportowo

   Nasza klasa jest bardzo żywiołowa. Lubimy aktywnie spędzać czas. W tym roku kontynuujemy zajęcia basenowe, doskonalimy technikę pływania. Na boisku szkolnym gramy w gry zespołowe. Zajęcia ruchowe (w-f) to nasze ulubione lekcje w szkole.
    

  • 3d w Miejscach Pamięci

   Nawiązując do Dnia Wszystkich Świętych, uczniowie klasy 3d, postanowili uczcić miejsce pamięci. W skupieniu zapalili znicz pod pobliskim pomnikiem. Minutą ciszy oddaliśmy cześć bohaterom.  Poprzez takie wyjścia pielęgnujemy wartości patriotyczne.

  • 3b, 1d - Apel z okazji Święta Niepodległości

   10 listopada 2022 roku klasa IIIB oraz ID przygotowały uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali wiersze oraz pieśni patriotyczne. Apel był bardzo uroczysty i wzruszający. 

  • 3d - "Sprawiedliwość" – zajęcia z psychologiem

   9 listopada odbyła się fantastyczna lekcja z naszą szkolną panią psycholog. Pani Emma w jasny, ciekawy sposób przedstawiła nam co to jest sprawiedliwość, co zrobić jeśli czujemy się oszukani, jak radzić sobie z trudnymi uczuciami, emocjami. Wiemy gdzie w razie potrzeby zwrócić się o pomoc.
    

  • 3b - Wycieczka do Arsusa

   7 listopada 2022 roku klasa IIIB była na przedstawieniu w DK Arsus pt: "Inspektor Psina". Przedstawienie było wesołe i pełne zaskakujących momentów. 

  • 3c w Teatrze Capitol

   28 października wybraliśmy się razem z klasą 2B do Teatru Capitol na musical pt."#Kopciuszek".
   Obejrzeliśmy współczesną interpretację klasycznej baśni Braci Grim. Przedstawiała ona histoię o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, 
   smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. 
   Dzięki tej wycieczce poznaliśmy właściwe i niewłaściwe przykłady wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjnych, pisaliśmy również recenzję. Utrwalaliśmy zasady bezpiecznego korzystania ze środków masowego przekazu. 
   Z radością integrowaliśmy się z młodszymi koleżankami i kolegami. To byl dla nas owocny czas. 

  • Międzynarodowy Dzień Dziewczynek w klasie 3c

   Chłopcy z klasy 3c przygotowali 11 października z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek niespodzianki dla swoich koleżanek. Własnoręcznie wykonali laurki i legitymacje dla każdej SUPER DZIEWCZYNKI :), złożyli piękne życzenia i wręczyli drobne upominki. Uwieńczeniem spotkania był wspólny taniec i śpiew. To był bardzo miło spędzony czas.

  • 3c - Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni

   23 września powitaśmy kalendarzową jesień. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie podczas tej pory roku i wykonywaliśmy prace techniczne. Zapraszamy do obejrzenia galerii dzieł naszych rąk.

  • Hodowla roślin w 3c

   Chcielibyśmy się pochwalić naszą hodowlą roślin. Od ubiegłego roku, łącznie z wakacjami dbamy o naszych "zielonych przyjaciół". Cieszymy się ogromnie, kiedy obserwujemy owoce naszej sumiennej i systematycznej pracy.

  • 3c - Klasowy Dzień Chłopaka

   30 września dziewczynki z klasy 3C postanowiły złożyć swoim kolegom życzenia.  Przygotowały wspaniałe kartki. Dobrym słowem i uśmiechem oraz drobnymi upominkami  obdarowały swoich kolegów. To był bardzo przyjemny dzień. 

  • 3d  - Dzień Chłopaka

   Nasza klasa lubi wspólnie świętować np. urodziny, imieniny itp. Tym razem świętowaliśmy Dzień Chłopaka.  W tym dniu męska część klasy mogła poczuć się wyjątkowo. Koleżanki  z klasy 3d zaplanowały fantastyczny dzień.

  • Pan Kleks w 3d

    

   Uczniowie klasy 3d co miesiąc podejmują się czytania nowej lektury i omawiania jej treści w szkole podczas zajęć. Przez wakacje również pamiętaliśmy o systematycznym czytaniu i podróżowaliśmy podczas wakacji z wybraną w demokratycznym głosowaniu  lekturą Akademia Pana Kleksa. Wybór był strzałem w 10.

  • 3c pracuje metodą projektu

   Uwieńczeniem naszych lekcji o parkach narodowych była praca metodą projektu. 
   Najpierw podzieliliśmy się na grupy i ustaliliśmy odpowiedzialnych za poszczególne etapy pracy. Następnie wyszukiwaliśmy w bezpiecznych źródłach informacje dotyczące konkretnego parku, który wybrała nasza grupa. Na koniec prezentowaliśmy przed klasą swoje dzieła. 
   To był bardzo ciekawy sposób na zdobycie nowych wiadomości. 

  • 3d - Wycieczka na pocztę

   15 września klasa 3d  wybrała się do Urzędu Pocztowego. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Uczniowie wysłali własnoręcznie napisane listy do swoich kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki. Wrzucenie kopert do skrzynki wzbudziło najwięcej emocji. 

  • 3c sadzi wrzosy

   Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy wziąć udział w akcji "Kwiaty za elektrograty".
   Najpierw sumiennie zbieraliśmy elektrośmieci. Następnie  wymieniliśmy  je na kwitnące wrzosy, które  posadziliśmy na terenie naszej szkoły.
   To zadanie sprawiło nam wiele radości i uświadomiło, jak ważne jest bycie przyjacielem przyrody.