• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

    Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
    Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

    Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • 2b w stolarni

   Klasa 2b była na wycieczce w stolarni, gdzie uczniowie dowiedzieli  się kto to jest stolarz, jak powstają meble i z jakich gatunków drzew. Były też śpiewy i tańce, a na koniec ognisko i pieczenie kiełbasek.

  • 2b - Wielkanocne świętowanie

   Najlepiej smakuje to co zrobi się samodzielnie. 5 kwietnia klasa 2b przygotowała samodzielnie kanapki, które stanęły na stole wielkanocnym. Uczniowie wspólnie spędzili miło czas, poznali zwyczaje i tradycje wielkanocne.

  • 2b - bal karnawałowy

   Klasa 2B świetnie bawiła się na klasowym balu karnawałowym. Wszyscy mieli ciekawe przebrania. Największą radość sprawiły uczniom tańce w innych klasach.

  • 2c – Niech żyje bal!


   „W karnawale wszyscy urządzają bale.
   To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara.
   Niech się bawią duzi, mali
   zgromadzeni na tej sali.” 

   Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej klasie. W pięknie udekorowanej sali pojawiły się postacie wymyślone przez dzieci. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

  • 2e na sportowo

   Klasa 2e w pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 chętnie poznawała różne dyscypliny sportowe. Swoją przygodę z nowymi umiejętnościami rozpoczęli od podstaw unihokeja, następnie zainteresowali się siatkówką oraz koszykówką. Na każdych zajęciach poznawali zasady gry oraz ćwiczyli niezbędne umiejętności potrzebne do uprawiania tych dyscyplin. Każdy miał dużo satysfakcji z rozwoju swojej motoryki oraz zdobywaniu nowych umiejętności.

  • 2e - Dzień Popcornu

   19 stycznia klasa 2e uczciła nietypowy dzień ,,Dzień popcornu'' obejrzeniem Magicznego Autobusu i przestrzeni kosmicznej, kosztując przy tym pyszny, chrupiący popcorn. Utrwalenie materiału dotyczącego kosmosu było przyjemne i przyniosło pozytywny skutek w utrzymaniu poznanych terminów i zagadnień uczniom.

  • 2e omawia lekturę

   18 stycznia uczniowie klasy 2e omawiali lekturę ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek''. Jak najlepiej omawiać lekturę? Tworząc samodzielnie. Tak też zrobili uczniowie. Stworzyli swoją jedenastą skarpetkę, której później historię wymyślili i zaprezentowali klasie. Fantastyczne historie i kolorowe skarpetki pobudziły uczniów do kreatywnego i twórczego działania.

  • 2e - Warsztaty świąteczne

   20 grudnia uczniowie klasy 2e wspólnie ze swoimi rodzinami tworzyli stroiki świąteczne oraz gwiazdy z torebek śniadaniowych. Świąteczna atmosfera, tak udzieliła się uczniom, że na drugi dzień wykonali świątecznego skrzata z włóczki oraz bombkę z papieru. Wszystkie prace pięknie ozdobiły domu uczniów.

    

  • 2e - Aktywności zimowe

   Klasa 2e korzystała z zimy pełną parą. Uczniowie wyposażeni w sanki, jabłuszka zorganizowali na szkolnym boisku wyścigi saneczkowe. Stworzyli wspólny zaprzęg saneczkowy. Chętnie grali w zimową piłkę nożną, robili aniołki w śniegu oraz rzucali się śnieżkami, czy tworzyli budowle. Zmęczeni z uśmiechami na twarzy wrócili do szkoły, nie mogąc się doczekać kolejnych aktywności na śniegu.

  • 2e - Przyjaciele z Literkowa

   Klasa 2e podczas swojej szkolnej przygody doskonalą wiele umiejętności. Jedną z nich jest nabywanie, doskonalenie czujności ortograficznej. Dzieje się to poprzez realizacje zajęć z przyjaciółmi z Literkowa. Uczniowie poznają historię danych trudności, zasób słów do historii, ćwiczą je w różne sposoby np. poprzez tworzenie opowieści losując postać, fabułę, cechy postaci oraz komplikacje. Dzięki temu nie tylko rozwijają czujność ortograficzną, ale m.in. dłuższe wypowiedzi pisemne, tworząc wspaniałe historie z dowcipnym elementem. Każda historia to nowe słownictwo oraz kolejne rozwijające ćwiczenia.

  • 2d - Mikołajki

   6 grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Wszyscy uczniowie ubrani byli dziś w stroje z akcentem mikołajkowym.

  • 2e - Mikołajki

   6 grudnia klasa 2e przywitała św. Mikołaja. Wspólnie zaśpiewali kolędę. Otrzymali również prezenty, które okazały się bardzo rozwojowe i umożliwiające uczniom odkrycie swoich talentów muzycznych. Z okazji mikołajek uczniowie wykonali również pracę plastyczną odbijając swoje ręce i stopę, tworząc z nich obraz. Poprzez sensoryczne działania uczniowie świetnie się bawili, rozwijali. Nie mogą się już doczekać kolejnych takich zajęć.

  • 2e - Cuda Wianki

   2 grudnia klasa 2e odwiedziła ,,Cuda Wianki''. Uczniowie przygotowywali się do świąt. W świątecznym klimacie wykonywali swoje pierniki, poznali recepturę oraz rodzaje wyrobów. Mogli zasmakować przyprawy oraz samych pierników. Dowiedzieli się i wykonali piernikowy witraż z landrynki i ciasta. Kolejną aktywnością było tworzenie drewnianych ozdób metodą decoupage: zwierząt z farmy, czy aniołów. Uczniowie odwiedzili też pobliski lasek, w którym wykonywali zadania w terenie. Ostatni punktem były odwiedziny zwierząt, karmienie alpak, trzymanie milusich królików. oraz przejażdżka bryczką do lasu. Uczniowie chętnie obcowali z przyrodą na świeżym powietrzu. Z wycieczki przywieźli dużo wspomnień, prace wykonane samodzielnie oraz choinkę, którą udekorowali w klasie.

  • 2d - Andrzejki

   Kiedyś andrzejkowe wróżby traktowano bardzo poważnie, głoszono, że w nocy z 29 na 30 listopada otwierają się magiczne wrota do przyszłości i można dowiedzieć się wielu rzeczy poprzez wróżby. Dziś są świetną rozrywką dla dla dzieci i dorosłych. Uczniowie klasy 2d postanowili sprawdzić co czeka ich w przyszłości.

  • 2b i 3c oglądają musical "#Kopciuszek"

    

   28 października klasy 2b i 3c wybrały się do Teatru Capitol na musical pt: "#Kopciuszek". 
   Była to współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze. 
   Był to miło spędzony czas, który zintegrował klasy.

  • 2c - Dzień Pluszowego Misia

   Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada, a szczególnie wszędzie tam, gdzie są dzieci. Nie mogło go zabraknąć w naszej klasie. Klasa 2c obejrzała film edukacyjny, dzięki któremu, poznała historię Prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosevelta. Wykonała ciekawe zadania dotyczące pluszowego misia oraz zaprezentowała swoje maskotki. 

  • 2c - Narodowe Święto Niepodległości

   Od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, szacunku dla polskich symboli. 
   Dlatego też 10 listopada 2022r. w klasie 2 c odbyła się uroczysta lekcja z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
   Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ubrani w stroje galowe. Utrwalili  wiadomości o symbolach narodowych, czytali wiersze o tematyce patriotycznej, wykonywali zadania, słuchali i śpiewali pieśni patriotyczne. Przygotowali prace plastyczne - flagę Polski oraz kotyliony w kształcie serc. 
   Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w klasie 2c i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

  • 2e - Dzieciaki Sadzeniaki

   13 października klasa 2e odwiedziła sklep ogrodniczy Leroy Merlin, poznała dział ogrodniczy. Poznali nazwy roślin doskonałych do uprawy w domu. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczo-ogrodniczych. Każdy miał możliwość zasadzenia swojego kwiatu. Uczniowie zostali zapoznani z elementami niezbędnymi do uprawy rośliny oraz poinstruowani w jaki sposób należy ją pielęgnować oraz jakie ma właściwości, gdy mamy ją w domu. Na koniec mogli zadać pytania dotyczące roślin posiadanych w domu oraz interesujących ich rzeczy. Za swoje zaangażowanie otrzymali dyplomy oraz upominki.

  • Dynie w klasie 2c

   Przez tropiki przez pustynie
   toczył zając wielką dynię
   toczył toczył dynię w dół
   pękła dynia mu na pół
   pestki z niej się wysypały
   więc je zbierał przez dzień cały: raz, dwa, trzy…
   ile pestek zbierzesz ty?

   Dynia, królowa jesieni, to obecnie jedno z najpopularniejszych warzyw w okresie jesiennym. Smaczna, zdrowa, do tego – pięknie się prezentuje. Październik to najlepszy moment, by przyjrzeć się jej bliżej. Klasa 2c postanowiła wykorzystać dynie na swoich zajęciach plastycznych, powstały piękne dekoracje domów, ogrodów i balkonów.

  • 2b - Igła nie jest taka ostra:)

   W ramach lekcji techniki uczniowie uczyli się nawlekać igłę, oraz wykonali ozdoby z jarzębiny.
    

  • 2d - Dzieciaki Sadzeniaki

   Uczniowie klasy 2d wzięli udział w warsztatach ogrodniczych „Dzieciaki Sadzeniaki” LEROY MERLIN. Po prezentacji o ekologii i roślinach, dzieciaki samodzielnie uczyły się przesadzać roślinę ozdobną, którą dostały w prezencie.

  • 2d - Jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów na zimę?

   Nawiązując do tematu „Wędrówki ptaków " uczniowie klasy 2d  wzięli czynny udział w zajęciach, na których dowiedzieli się jakie ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów oraz jak można zadbać o ptaki, które pozostają u nas w kraju. Dzieci chętnie wykonały plakaty przestawiające wybrane ptaki.

  • 2c - kreatywne prace plastyczne

   W roku szkolnym 2022/ 2023 klasa 2c bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez działania plastyczne.
   Uczniowie klasy 2c wykonują zadania zaproponowane przez autorkę projektu i tworzą prawdziwe działa sztuki. Zachęcamy do oglądania naszych prac, dziś prezentujemy: muchomory, jeże i zwierzątka z kasztanów.

  • 2a, 2b, 2d - Dzień w gospodarstwie edukacyjnym

   W Gospodarstwie edukacyjnym ,,Cuda i Wianki" w Kcinach spędziliśmy miły dzień pełen wrażeń.  Nauczyliśmy się robić podpłomyki oraz figurki techniką decoupage. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się na placu zabaw, ale najważniejsze były spotkania ze zwierzętami. Karmiliśmy alpaki i kozła Mietka, głaskaliśmy króliki i dwa cudowne psy, spacerowaliśmy po lesie z osiołkiem i kucykiem oraz wybraliśmy się na przejażdżkę bryczką. Było nam dobrze, sielsko i miło.
    

  • 2d - Pierwszy Dzień Jesieni

   „Liście się złocą w całym lesie,
   To znak właśnie, że już jesień
   Lasem, łąką, polem,
   Chodzi ze złocistym parasolem.”

   23 września obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia królował kolor pomarańczowy. 

  • Dzień Chłopaka w klasie 2c

   30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 2c stanęły na wysokości zadania i własnoręcznie wykonały kartki dla swoich kolegów z klasy. A dzięki pomocy rodziców cała klasa wybrała się do cukierni. Wspólne świętowanie okazało się wspaniałym pomysłem! Było smacznie, słodko i wesoło! 

  • 2d - Dzień Chłopaka

   30 września w klasie 2d chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń i odśpiewania sto lat, wręczyły kolegom upominki, które stanowiły pamiątkę tego miłego dnia w szkole. 
    

  • Wycieczka klasy 2c do Bałtowa

    

   23 września klasa 2c wyjechała na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Przewodnicy oprowadzili nas po JuraParku, zobaczyliśmy Bałtowski Zwierzyniec, Polskę w Miniaturze oraz Sabatówkę. Podczas warsztatów pod opieką animatora wykonaliśmy niepowtarzalne dzieła: kolorowe amonity. Towarzyszyły nam ciekawe atrakcje, łączące w sobie zabawę i naukę. Był też czas na pyszny obiad w Bałtowskim Zapiecku oraz zakup pamiątek. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi!

  • 2c - Dzień Kropki


   Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu odkrywamy talenty, poznajemy swoje mocne strony, pobudzamy wyobraźnię i wspólnie się bawimy. Uczniowie klasy 2c w tym dniu przyszli do szkoły ubrani w kropki, grochy, groszki. Podczas zajęć obejrzeli film edukacyjny THE DOT, wykonali szereg zadań, prezentowali swoje mocne strony.