• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

    Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
    Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

    Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • 1c w Wildze

   14.06 klasa 1c była na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym "Stajnia Wilga", gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji.
   Tematem przewodnim byli Indianie o których niedawno mieliśmy okazję rozmawiać podczas lekcji :)
   Budowaliśmy tipi i totemy, strzelaliśmy z łuku, szukaliśmy złota, jeździliśmy bryczką, tworzyliśmy własne amulety i pióropusze. A wszystko to w przepięknym lesie :)
   Każdy z nas miał okazję poczuć się jak prawdziwy Indianin!

  • 1c - Prawa Dzieci

   Czerwiec to czas, kiedy myślami już jesteśmy przy wakacjach... Jednak nie zapominamy o tym co ważne!
   Ostatnio rozmawialiśmy o prawach, jakie mają dzieci.
   Z tej okazji przygotowaliśmy piękne plakaty, które prezentowaliśmy podczas lekcji :)

  • Dzień Dziecka w 1c

   Dzień Dziecka to dla nas szczególne święto :)
   Z tej okazji uczniowie klasy 1c wybrali się wspólnie na lody. Było przepysznie! :)

  • WF w 1a

   „Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – idź naprzód" :) Wytrwałości uczymy się m.in. na naszych lekcjach wf-u, na których nie tylko świetnie się bawimy, ale ćwiczymy również koncentrację, fair play i to, że zawsze warto grać do końca... Nawet nasza Pani ćwiczy z nami, zwłaszcza w poniedziałki, po słodkim dniu z naszą książka kucharską... Ciekawe dlaczego... ;)

  • 1a wycieczki

   Świat jest piękny...chyba się z nami zgodzicie :) Wystarczy wyjść na spacer po najbliższej okolicy, żeby się o tym przekonać. Bardzo lubimy jak nasza Pani, na naszych lekcjach, zabiera nas w podróże po Polsce. Pokazuje nam mapy, pocztówki, albumy, przewodniki, czyta legendy...A kiedy zatęsknimy za prawdziwym kontaktem z przyrodą, wsiadamy w autokar, jedziemy i zwiedzamy różne piękne miejsca...bo "na każdym spacerze w naturze człowiek otrzymuje więcej niż szuka". Zresztą zobaczcie sami... :) 

  • Lekcja języka polskiego w 1a

   Słowa mają moc!!! Kilka słów wypowiedzianych lub napisanych od serca, potrafi zostać z nami na całe życie ... Pewnego dnia, na pewnej lekcji języka polskiego w naszej klasie, powstał pomysł założenia skrzynki na listy. Piszemy listy do naszej Pani, a ona nam na nie odpisuje. Dzięki temu, na pewno zapamiętamy, że początek zdania, nazwę miejscowości, zwroty grzecznościowe piszemy wielką literą... Ciekawe tylko dlaczego, nasza Pani z takim skupieniem, wyjmuje listy ze skrzynki? Ostatnio było ich tylko 25 :)

  • 1c - Wielkanoc

   Ostatni dzień przed wiosenną przerwą świąteczną spędziliśmy na wspólnym świętowaniu i integracji :)
   Zaczęliśmy od wspólnego, własnoręcznie przygotowanego śniadania wielkanocnego. Były babki, jajeczka i przepyszne kanapki :)
   Później malowaliśmy pisanki :)
   Na koniec graliśmy w nasze ulubione gry planszowe.
   To był cudowny, wspólnie spędzony czas :)

  • 1c w gospodarstwie Cuda i Wianki

   16 marca klasa 1c była na wycieczce w gospodarstwie edukacyjnym Cuda i Wianki.
   Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji!
   Ozdabialiśmy wielkanocne jajka, karmiliśmy zwierzątka, przygotowywaliśmy podpłomyki, jeździliśmy wozem...
   A to wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody!
   Było naprawdę wspaniale!
   W drugiej klasie z pewnością tam wrócimy!

  • 1e - Wielkanocny koszyczek

   Na początku kwietnia klasa 1e poznawała tradycje i zwyczaje związane ze Świetami Wielkanocnymi. Jedną z nich była tradycja świecenia pokarmów. Każdy uczeń mógł stworzyć swoj papierowy koszyczek i umieścić w nim co uważał za najważniejsze. Oczywiście we wszystkich koszykach pojawiły się: chleb, babka, wędlina, baranek, korzeń chrzanu, sól, pieprz, a także pisanki, które każdemu przypominają o tym wyjątkowym czasie. W trakcie zajęć rozmawialiśmy także co symbolizują pokarmy i rzeczy, które umieszczamy w środku Święconki. Na koniec każdy przyozdobił swoj koszyczek serwetką, bukszpanem i wieloma innymi dekoracjami.

  • Poniedziałki w 1a

   Czy Wy też lubicie poniedziałki tak jak my? Nie? To zapraszamy do naszej klasy.
   Któregoś dnia, na zajęciach matematyki, nasza Pani wprowadziła nas w świat ważenia, przekładania, przelewania, dokładania, odejmowania... To właśnie wtedy wpadliśmy na pomysł, że możemy ćwiczyć te umiejętności również w domu. I właśnie tak powstała "Książka kucharska klasy 1a". Każdy z nas zabiera książkę ze sobą do domu. Przygotowuje wybraną potrawę i przynosi w poniedziałek do szkoły. Wszyscy jej próbujemy i oceniamy. Dodatkowo uczymy się świadomości i odpowiedzialności za swoje zdrowie. Analizujemy skład, określamy co lubimy, czego nie, czy mamy alergię na dany składnik. Już na samo wspomnienie tych wszystkich pyszności, które mogliśmy spróbować do tej pory, ślinka nam cieknie. A i nasza Pani przestała mówić "jak ja nie lubię poniedziałku".

  • 1a - Dzień Świadomości Autyzmu

   Niebieski to kolor niewinności, nadziei. To kolor nieba. Bezchmurne, kojarzy nam się z ciepłym, letnim porankiem. To również ulubiony kolor Oliwki i kolor oczu Antka. Niebieski to także symbol autyzmu. Dzięki naszej Pani już wiemy, czym jest, co charakteryzuje osoby z autyzmem, jak postrzegają Oni świat. Pomimo, że ciężko to zauważyć na zewnątrz, wiemy jak bardzo trudno zmierzyć im się z codziennością, która dla nas jest tak naturalna i oczywista. Wiemy też, jak możemy się zachować, kiedy poznamy taką osobę i jak poradzić sobie z emocjami, które mogą nam towarzyszyć. W pewien kwietniowy dzień, nasza klasa Zaświeciła Się Na Niebiesko.

  • Wycieczka klasy 1e i 2e do Łodzi

   27 marca klasy 1e i 2e wybrały się razem na wycieczkę do Łodzi. Celem wycieczki było odwiedzenie łódzkiego ZOO, orientarium, spacer ulicą Piotrkowską i zabawa z laserami. Mimo, że pogoda nie zawsze nam sprzyjała, wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

  • 1e - Pierwszy dzień wiosny

   Dzieci z klasy 1e z niecierpliwością wyczekiwały pierwszego dnia wiosny. Mimo niskiej temperatury i pochmurnego nieba postanowiliśmy, że ozdobimy naszą salę i dzięki temu wiosna szbciej do nas wróci. Dzieci wyklejały szablony krokusów przy pomocy kulek zrobionych z bibuły. Kolejnego dnia zajęliśmy się gotowaniem, a dokładniej tworzeniem pysznych sałatek (warzywnych i owocowych) oraz kolorowych kanapek i przekąsek. Wszystko co zrobiliśmy było bardzo smaczne i przede wszystkim zdrowe.

  • 1a - Dzień Kobiet

   Jak cudownie być Kobietą, a zwłaszcza 8 marca, kiedy wiosna nieśmiało zagląda nam do okien, a chłopcy są szczególnie mili już od samego rana. Co prawda, nie mają z nami najłatwiej, bo jest nas zdecydowanie więcej. Żeby nie było im smutno, tego dnia, czekała i dla nich słodka niespodzianka. Co z tego, że na chwilę, musieli przymierzyć różowe włosy? Było im w nich do twarzy. A my? Dobrze, że mamy dystans do samych siebie i znamy się na żartach.

  • Kolejowe ABC - niezwykły gość w klasie 1e

   Na początku lutego w klasie 1e pojawił się niesamowity gość - Nosorożec Rogatek. Czas spędzony w obecności Rogatka i jego przyjaciół był cudowny. Wszystko za sprawą bardzo ciekawych zajęć, które łączyły naukę z zabawą. Powtórzyliśmy wiele przydatnych dla pierwszoklasistów informacji. Na koniec Rogatek ze swoimi przyjaciółmi przygotowali dla wszystkich niespodzianki. Każdy uczeń otrzymał odblaskowy worek z wieloma rzeczami w środku. Były tam opaski odblaskowe, kamizelki, kolorowanki, które uczyły, gry i przede wszystkim maskotki Rogatka, które zawsze będą przypominały nam o tym wspaniałym spotkaniu.

  • 1e - rośliny

   Kilka miesięcy temu dzieci z klasy 1e przesadzały kwiaty. Od tamtego momentu każdy z nas miał za zadanie troszczyć się o nasze klasowe rośliny. Jak widać pielęgnacja roślin wychodzi nam znakomicie, ponieważ jeszcze przed feriami zauważyliśmy pąki na naszych kwiatach.

  • 1e - Dzień Pizzy

   17 stycznia klasa 1e świętowała dzień lubianego przez wszystkich kawałka ciasta z pomidorami i serem - pizzy. Dzieci w ramach zajęć plastycznych wykonały swoje pizzę z ulubionymi dodatkami. Graliśmy także w memory-pizza. Na kartach znajdowały się składniki, które najczęściej można spotkać na cieście. Tego dnia nie mogło zabraknąć prawdziwej pizzy, która samym zapachem, a przede wszystkim smakiem wywołała ogromne uśmiechy na naszych twarzach.

  • 1e - warsztaty psychoedukacyjne

   Pod koniec stycznia odwiedziła nas nasza kochana pani psycholog. Poprowadziła z nami warsztaty, których tematem były emocje. Poznaliśmy je bliżej, tworząc wspólnie rysunki danych emocji. Każda
   z nich różniła sie wieloma cechami, o których wspólnie dyskutowaliśmy.

  • 1e - Zabawy ruchowe

   Dzieci z klasy 1e bardzo lubią lekcje wychowania fizycznego. Na każdych zajęciach poznajemy nowe zabawy i ich zasady. Gdy tylko pogoda nam pozwala wychodzimy na szkolne boisko. Żaden śnieg czy mróz nie są nam straszne.

  • 1e - Bal karnawałowy

   W lutym, tuż przed feriami w klasie 1e odbył się bal karnawałowy. Każdy tego dnia wyglądał zupełnie inaczej niż codziennie. To był bardzo aktywny dzień i pełen atrakcji. Wciąż słychać było muzykę, która sprawiała, że nasze nogi same rwały się do tańca. W kolejnych dniach w ramach zajęć plastycznych podzieliliśmy się na grupy i zaprojektowaliśmy nasze wymarzone stroje karnawalowe. Każdy w grupie miał swoje zadanie, każdy był za coś odpowiedzialny. Po zdjęciach efektów końcowych można stwierdzić, że dzieci z klasy 1e uwielbiają pracę w grupach.

  • ​​​​​​1a - Bal karnawałowy​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

   Myśleliście, że zapadliśmy w zimowy sen i smacznie śpimy? ;) Nic z tego. W naszej klasie jak zawsze dużo się dzieje. Weszliśmy w Nowy Rok tanecznym krokiem, z nowymi postanowieniami... Przed samymi feriami, nasza Pani, zorganizowała w naszej klasie bal karnawałowy. Na chwilę przenieśliśmy się w kolorowy świat, gdzie każdy z nas mógł być tym, kim tylko chciał. Głośny śmiech i dobry nastrój towarzyszył nam jeszcze przez wiele dni, zwłaszcza, że zaczęły się ferie, a nasza Pani przygotowała dla nas niespodziankę. Tylko dlaczego, kazała ją otworzyć dopiero 14 lutego. Przecież my tak nie lubimy czekać... 

  • 1c - Bal karnawałowy

   Czas karnawału to idealny moment na bal przebierańców!
   9 lutego nasza sala zamieniła się w prawdziwą salę balową, którą udekorowali dla nas nasi wspaniali rodzice :)
   Wszyscy mięliśmy piękne stroje! Były czarownice, księżniczki, rycerze, policjanci, piraci, a nawet pokemony! :)
   Tańcom i wspólnym zabawom nie było końca!
   Ach, co to był za bal!!!

  • Grudzień w 1a

   Grudzień to magiczny miesiąc. To miesiąc wypełniony oczekiwaniem. Na Mikołajki, na śnieg, na wolny czas, pierwszą gwiazdkę, na Wigilię, prezenty, Sylwestra... Kończymy rok. Tak wiele się wydarzyło do tej pory. Na samym początku grudnia odwiedziliśmy cudowne miejsce. Gospodarstwo edukacyjne Cuda i Wianki. Już u progu chaty czuć było ciepło palonego drewna w piecu, a w powietrzu unosił się zapach goździków, cynamonu, pomarańczy i ... domowego ciasta drożdżowego. Spędziliśmy wspólne chwile zarówno w pobliskim lesie szukając choinki, jak i w chacie wypiekając pierniki. Z pięknymi wspomnieniami wróciliśmy do Warszawy. A to co później działo się w naszej klasie i szkole to czysta magia. Zresztą, zobaczcie sami... 

  • 1d - mikołajki

   Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało i mroźno i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów? W klasie 1d również odbyły się klasowe Mikołajki, ponieważ wszyscy byli bardzo grzeczni. Każdy z uczniów otrzymał prezent niespodziankę. Tego dnia nie zabrakło również wspólnej zabawy.
   Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. To był dla nas miły i pełen niespodzianek dzień!

  • 1c - W Zamku Królewskim

   7 grudnia klasa 1c brała udział w lekcji muzealnej "Jaki znak twój? Polskie symbole narodowe", która odbywała się w Zamku Królewskim.
   Uczniowie poznali historię polskiej flagi, legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz dowiedzieli się jak zmieniał biały orzeł w polskim godle.
   Przy okazji mieli okazję zwiedzić komnaty Zamku Królewskiego i obejrzeć obrazy Jana Matejki.
   Ta lekcja historii na długo zapadnie w ich pamięci.

    

  • 1c - Mikołajki

   Ahh co to był za dzień! 6 grudnia z okazji mikołajek wszyscy uczniowie klasy 1 c ubrali się na czerwono. Z samego rana odwiedził nas Święty Mikołaj z torbą pełną słodkości.
   Tego dnia mieliśmy też okazję przez chwilę stać się prawdziwymi naukowcami podczas warsztatów chemicznych.
   Na koniec rozwiązywaliśmy mikołajkowe łamigłówki i przygotowywaliśmy piękne prace plastyczne :)

    

  • 1e - Mikołajki

   6 grudnia uczniowie z klasy 1e obchodzili Mikołajki. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się na czerwono. W końcu po czym poznajemy Świetego Mikołaja? Po czerwonym stroju. Dzień zaczęliśmy od wspólnego ubrania choinki w klasie. Cały czas towarzyszyły nam piosenki o tematyce zimowej i świątecznej. Napisaliśmy listy, a następnie wrzuciliśmy je do skrzynki, którą później nasza pani przekazała Świętemu Mikołajowi. Oczywiście Mikołaj odwiedził nas, ponieważ w naszej klasie są sami grzeczni i wzorowi uczniowie. Dostaliśmy wspaniałe prezenty, które sprawiły, że przerwy stały się jeszcze bardziej przyjemne. Naszym ostatnim zadaniem było zrobienie jak najdłuższego łańcucha z papieru w historii naszej szkoły. Wszyscy połączyliśmy nasze siły i dzięki temu powstał łańcuch o długości prawie 20 m, a dokładniej 19,8 m.

  • 1a - Andrzejki

   Kto z nas nie chciałby chociaż odrobinę poznać swojej przyszłości? :) Dlatego nie mogliśmy doczekać się andrzejek. Przygotowaliśmy na ten czas mnóstwo wróżb. Było tajemniczo i wesoło :) Zachowaliśmy je wszystkie. Sprawdzimy za kilka lat, czy chociaż jedno z nich się spełniło ;) Nawet nasza Pani celowała szpilką w czerwone serce. Ciekawe dlaczego nie chciała przyznać się jakie imię trafiła ;) a my przecież wiemy, że to tylko dobra zabawa... :) 

  • 1e - Andrzejki

   30.11 uczniowie z klasy 1e świętowali Andrzejki. Tego dnia nie mogło zabraknąć takich atrakcji jak przelewanie wosku przez klucz czy przebijanie serc z imionami. Otrzymaliśmy także od naszej Pani ogromną kulkę, którą otwieraliśmy powoli i delikatnie. Każdy miał za zadanie zerwać jedną warstwę papieru, a zaraz pod nią czekała na nas niespodzianka - pyszne cukierki. Dotąd znane nam ciasteczka z wróżbą zamieniliśmy na balony, w których ukryły się wróżby. Już pewnie wszyscy domyślają się w jaki sposób dostaliśmy się do wróżb. Oczywiście musieliśmy przebić balony igłą. Narobiliśmy przy tym sporo hałasu, ale zabawa była świetna. To był dzień pełen świetnej zabawy i wrażeń.

  • 1a - Jesień w naszej klasie

   Jesień zadomowiła się u nas na dobre. Coraz częściej czuć jej kapryśną naturę :) ale nadal zachwycamy się jej kolorami, które staramy się jak najdłużej zachować w naszych pracach plastycznych. Rozmawiamy też z naszą Panią o przygotowaniach do zimy, której już nie możemy się doczekać :) Podczas realizowania tematu o zwierzętach, każdy z nas mógł przygotować plakat o swoim ulubionym zwierzątku i zaprezentować się przed klasą. Pierwsze wystąpienia publiczne mamy już za sobą :) i już wiemy, że taki rodzaj lekcji, będzie naszym  ulubionym. Na koniec tygodnia czekała na nas niespodzianka. Odwiedziła nas mama Antka ze świnkami morskimi. Dowiedzieliśmy się o nich dużo ciekawych rzeczy, a co najważniejsze mogliśmy je dotknąć i przytulić :) Są takie milutkie w dotyku :) Ciekawe tylko, dlaczego nasza Pani obserwowała nas z boku... ;) 
    

  • 1a - Odwiedziny w naszej klasie

   Odkąd mamy ślimaki w naszej klasie, wiemy jak to jest kimś się opiekować. Jest to bardzo miłe uczucie. Ostatnio odwiedzili nas koledzy i koleżanki ze starszych klas, aby pomóc nam w lekcjach. Jak miło było z nimi pracować :) i co najważniejsze, nagle zniknęły zaległości z naszych książek... :) Nasza Pani będzie z nas dumna :) a my dziękujemy Pani Joli i zapraszamy do nas częściej... :) 

  • 1a - Przerwy w naszej klasie

   Jedną z naszych ulubionych chwil, podczas pobytu w szkole, są przerwy :) Można w końcu zjeść pyszne śniadanie, porozmawiać ze sobą, wypełnić obowiązki dyżurnego, nadrobić kaligrafię, która była pracą domową, a ćwiczenie jakimś cudem zostało w szkole ;) lub świetnie się bawić, przy okazji rozwijając różne umiejętności. A wszystko to dzięki aktywnej przerwie. Dostajemy od naszej Pani, z magicznego pudełka, różne szczypce, nożyczki, łyżeczki, buteleczki i przenosimy, przekładamy, przelewamy...Bardzo nam się to podoba. Szkoda tylko, że przerwa tak krótko trwa. Ale chociaż nasza Pani nie marudzi i jest zadowolona, bo ma chwilę, żeby dopić swoją już zimną kawę...;) 

  • 1a - Zwykły dzień w naszej klasie

   Jak to jest opiekować się kimś? Na co dzień opiekują się nami rodzice i nasza Pani w szkole. Czujemy to codziennie. Bardzo chcieliśmy i my się kimś zaopiekować. Dlatego, razem z mamą Antka, wpadliśmy na pomysł, żeby w klasie zamieszkały z nami ślimaki. Ślimaki giganty :) Żeby dobrze się nimi opiekować, najpierw zebraliśmy dużo informacji o nich. Nadaliśmy im imiona. Przynosimy z domu smakołyki i pełnimy dyżury. Chyba świetnie się u nas czują, bo od razu, kiedy tylko zadzwoni pierwszy dzwonek, wychodzą ze swoich skorupek i obserwują przez szybę, nasze klasowe życie :) Ciekawe co by nam powiedziały, jakby umiały mówić...

  • 1d - Święto Niepodległości

  • 1a, 1d - Wycieczka do Filharmonii

   7 listopada 2022r. klasy 1a i 1d wraz z wychowawcami wybrały się do Filharmonii dla Dzieci na koncert pt.: „Klasycznie, bajkowo, jazzowo i na 4 ręce!”. Było to wielkie artystyczne odkrycie dla młodych słuchaczy. Dzieci zostały wprowadzone w świat mistrzowskiej muzyki i sztuki, zyskały swobodę w świecie sztuki i mogły czerpać z niej zachwyt i inspiracje w przyszłości. Było to artystyczne przeżycie i znakomita edukacja. Nauczyły się rozpoznawać najsławniejszą klasykę, dowiedziały się kilku ciekawostek na temat znanych kompozytorów i poznały tajniki działania instrumentów.

  • 1c w Ośrodku Kultury Arsus

   7 listopada klasa 1c wybrała się do Ośrodka Kultury Arsus na przedstawienie pt. "Inspektor Psina". Tytułowy bohater próbował pomagać rozwiązywać problemy postaciom z bajek. Niestety, ciągle popełniał jakieś głupstwa :)
   Spektakl bardzo się nam podobał. Udało nam się rozpoznać wszystkie postacie.
   Wspólnie ustaliliśmy przesłanie przedstawienia: czasem wydaje się nam, że postępujemy słusznie, chroniąc innych przed tragicznymi zdarzeniami, zapominamy jednak, że bolesne doświadczenia są konieczne, gdy chcemy zrozumieć siebie i dokonać w sobie zmian.

  • Plastyczna jesień w klasie 1c

   Jesień to przepiękna pora roku! Zmiany zachodzące w przyrodzie i przepiękne kolory inspirują nas do wykonywania kreatywnych prac plastycznych :) Różnokolorowe drzewa, malowane dynie, przestrzenne grzyby to tylko część dzieł uczniów klasy 1c!

  • 1e - zajęcia w ramach projektu "Natalka i Antek"

   W tym miesiącu, w ramach projektu „Natalka i Antek” poświeciliśmy więcej czasu na zagadnienia dotyczące matematyki na drodze. Rozmawialiśmy o znakach drogowych, opisywaliśmy je, zadawaliśmy sobie zagadki. Przy okazji powtórzyliśmy zasady, których należy przestrzegać przechodząc przez przejście dla pieszych. Wspólnie uznaliśmy, że warto przećwiczyć powtórzone zasady. Dlatego wybraliśmy się na spacer poza teren naszej szkoły. Wszyscy uczniowie w parach przedstawiali właściwe zachowania, o których powinnismy pamiętać, chcąc przejść przez ulicę. Podczas spaceru szukaliśmy także różnych znaków drogowych, o których rozmawialiśmy w trakcie zajęć. 

  • 1e - Jesienna plastyka

   Uczniowie z klasy 1e postanowili miło przywitać kolejną porę roku, wykonując laurki, które przedstawiały to z czym kojarzy nam się jesień. Do wszystkich prac wykorzystaliśmy jedną technikę - lepiliśmy kulki z bibuły, a następnie przyklejaliśmy na kartkę. Dużo mieliśmy przy tym zabawy, choć kosztowało to nas wiele wysiłku. Staraliśmy się lepić i przyklejać kuleczki najstaranniej, jak tylko potrafimy. 

  • 1a i 1e w teatrze

   6 października klasy 1a i 1e wybrały się wspólnie na wycieczkę. Naszym celem był Teatr Guliwer i spektakl „Pączek i Pompon wracają do domu”. To była świetna przygoda. Sama wycieczka, jak i spektakl wiele nas nauczyły. Przede wszystkim jak należy zachowywać się w teatrze. Główni bohaterowie spektaklu dali nam lekcje co należy zrobić w sytuacji, gdy się zgubimy i nie ma z nami osoby, którą znamy. Zatrzymujemy zarówno lekcje, jak i wskazówki Pączka i Pompona dla siebie. Jednak mamy nadzieje, że taka sytuacja nigdy żadnego z nas nie spotka. 
    

  • 1a - Lekcje muzyki

   Na lekcjach muzyki uczymy się nie tylko pięknie śpiewać, ale także gry na instrumentach. Od samego początku towarzyszą nam bum bum rurki, które świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii, harmonii. Dodatkowo, nawet o tym nie wiedząc, ćwiczymy koncentrację uwagi, spostrzegawczość i refleks. A co najważniejsze...umiemy już zagrać "Sto lat" :) Od teraz, każde klasowe urodziny, będą świętowane w akompaniamencie bum bum rurek :) Ciekawe co na to nasza Pani... ;) 

  • 1a - Zajęcia plastyczne

   Umiemy już prawidłowo pisać niektóre litery alfabetu. Uczymy się tego wytrwale. Na ostatniej lekcji, nasza Pani, wprowadziła nam literę L. L jak lalka. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że pierwsze lalki wykonane były z gałęzi znalezionych w lesie. Pozazdrościliśmy i sami wykonaliśmy swoje z różnych materiałów, znalezionych w domu. Nasza kreatywność nie miała końca. Gorzej z palcami Pani, które ucierpiały przy doklejaniu nam miniaturowych elementów, klejem na gorąco ;) 

  • 1e - Dzień Chłopaka

   30 września klasa 1e wybrała się do Stolicy Lodów i Pączków z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy chcieli skorzystać z ostatnich letnich i ciepłych powiewów wiatru. Wspólnie z rodzicami uznaliśmy, że to dobra okazja, by razem zjeść lody. W końcu zaraz jesień i zrobi się chłodniej. Jak widać nasze wyjście bardzo się udało i sprawiło, że u każdego z nas, nawet u Pani pojawił się na twarzy ogromny uśmiech. 

  • 1a - Dzień Chłopaka

   Wrzesień pożegnaliśmy miłym dla wszystkich Panów świętem "Dniem Chłopaka". Ponieważ mamy ich w klasie zdecydowanie za mało, doceniamy każdego z nich :) Chłopcy bardzo ucieszyli się z drobnych upominków, a my dziewczyny już nie możemy doczekać się 8 marca :) Nie zabrakło również słodkich cukierków. Nawet dla dziewczyn, żeby nie było im smutno. Przecież do wiosny jeszcze sporo czasu. Ale żeby nie było tak łatwo, na dwie sekundy musiały zamienić się w chłopaków... Na dłużej nie chciały ;) ciekawe dlaczego... ;) 

  • 1a na wycieczce w Sadach Klemensa

   W powietrzu czuć już prawdziwą jesień, ale my nie zamierzamy zapadać w zimowy sen ;) Wręcz przeciwnie, mamy mnóstwo energii. Dlatego wybraliśmy się do Sadów Klemensa. Przed wycieczką nasza Pani opowiadała nam o integracji. O tym, że jesteśmy zespołem. Jak ważna jest współpraca między nami. To wszystko mogliśmy poczuć i sprawdzić podczas wspólnych zabaw. Na sam koniec, odwiedziliśmy straszne miejsce, Strachowisko. Nie wiemy dlaczego, Pani dopytywała nas kilka razy, czy chcemy tu zostać ;) przecież jesteśmy tacy grzeczni. I dobrze, że znamy się na żartach ;) a najważniejsze, że już wiemy, co to znaczy zgrany zespół. 

  • Poważne zadania w 1a

   Już od miesiąca jesteśmy uczniami. Bardzo chcieliśmy poczuć się jeszcze poważniej i napisać swój pierwszy sprawdzian :) dlatego nasza Pani przygotowała dla nas diagnozę "U progu pierwszej klasy". Po raz pierwszy poczuliśmy dreszczyk emocji, rozwiązując zadania, najlepiej jak potrafimy. I wiemy już, nad czym musimy jeszcze popracować, a co mamy w małym paluszku.

  • 1c - powitanie jesieni

   23 września klasa 1C przywitała z uśmiechem Panią Jesień :) Wszystkie dzieci ubrały się na pomarańczowo i przygotowały piękne, jesienne mandale :)
   Na koniec lekcji wspólnie poszukiwaliśmy oznak jesieni na terenie wokół szkoły. Udało nam się znaleźć prawdziwe skarby!

  • 1a - Dzień Kropki

   Pierwsze kroki w kaligrafii i rachunkach mamy już za sobą... To trudna sztuka, ale pracujemy wytrwale. 
   W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kropki. Nasza Pani opowiedziała nam historię tej małej Bohaterki. Jaki smutny byłby świat bez niej. "I" nie miałoby swojej kropeczki, zdanie nie byłoby zdaniem bez niej na końcu, a Oliwka nie byłaby Oliwką bez swoich piegów :) 

  • Rozpoczynamy przygodę w klasie 1e

   1 września dzieci z klasy 1e rozpoczęły zupełnie nową przygodę w swoim życiu. Tego dnia wszyscy uczniowie tej klasy przekroczyli pierwszy raz próg szkoły. W ciągu pierwszych dni poznawaliśmy całą szkołę, zasady, które w niej obowiązują oraz nasze obowiązki. Nawiązaliśmy już wiele relacji. Z każdą chwilą czujemy się tu coraz lepiej. Jeszcze wiele przed nami. Na razie dziękujemy za miłe przyjęcie przez pracowników i uczniów szkoły. Niedługo odezwiemy się i przekażemy co u nas słychać.

   Uczniowie klasy 1e

  • Początek przygody w 1a

   Wrześniowe słońce zagląda nam do okien. Wiewiórki radośnie bawią się w berka na drzewie, a w naszej klasie, nasza Pani wprowadza nas w tajemniczy świat nauki. Od 1 września jesteśmy uczniami klasy pierwszej. Poznaliśmy już najważniejsze zasady obowiązujące w klasie, dostaliśmy pierwsze podręczniki i pracowaliśmy już w najprawdziwszych zeszytach! Żeby było nam raźniej, poznaliśmy przygody Plastusia z książki "Plastusiowy pamiętnik". Każdy z nas zapragnął mieć swojego, który zamieszka w naszych piórnikach. Będzie on świadkiem przygody, która właśnie się zaczęła... :)