• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

   Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
   Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

   Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • 8a i 8c - Twierdza Modlin aktywnie

   3 czerwca br. klasa 8a i 8c wraz z paniami: Anną Wieczorkiewicz, Małgorzatą Plewą i Katarzyną Daniłow, udały się na wycieczkę krajoznawczą do Twierdzy Modlin. Poza aspektami historycznymi i edukacyjnymi, klasy miały możliwość spędzenia czasu w sposób aktywny na świeżym powietrzu. Klasową integrację dodatkowo wzmocniło ognisko utrzymane w klimacie tegoż pięknego miejsca. Gry terenowe obfitowały w wiele niespodzianek, a dodatkowo tempo wykonywania zadań nadzorowane było przez wojskowych drużynowych.
   Piękna pogoda i doborowe towarzystwo zagwarantowały, iż wycieczka bez wątpienia się udała i z całą pewnością będzie co wspominać.

  • Mazurska przygoda klasy 8g

   W dniach 30 maja – 1 czerwca uczniowie klasy 8g uczestniczyli w wycieczce do Kulki - urokliwego zakątka nad Jeziorem Łęsk.
   Pogoda dopisała i z uśmiechem na ustach mogliśmy brać udział w wielu ciekawych zajęciach. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem zabawy w parku linowym oraz zajęć kryptograficznych „Enigma”. Wieczorem piekliśmy kiełbaski w ognisku. Była nawet rywalizacja w śpiewaniu. Drugi dzień był bardzo intensywny: poznawaliśmy kosmos w animacji 3D, próbowaliśmy swoich sił na ściance wspinaczkowej, graliśmy w siatkówkę, testowaliśmy umiejętność współpracy podczas zajęć łącznościowych oraz surwiwalowego budowania obozowiska. Byliśmy nawet w laboratorium. Na koniec bawiliśmy się w detektywów.
   Trzeciego dnia, przed wyjazdem do domu, zdążyliśmy jeszcze uczestniczyć w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. W drodze powrotnej wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była zdecydowanie za krótka. Na pewno często będziemy wracać do niej w naszych rozmowach i wspomnieniach.

  • 8b i 8i - Wycieczka trzydniowa do Jastrzębiej Góry

   W dniach 11-13 kwietnia 2022r. uczniowie klas 8B oraz 8I wybrali się na wycieczkę do Jastrzębiej Góry. W programie wycieczki mieli różnorodne atrakcje m.in. zwiedzanie gdańskiej Starówki z przewodnikiem czy Bazyliki Mariackiej. Uczniowie odwiedzili również interaktywną wystawę ,,Ludzie – Statki – Porty”, gdzie mogli dowiedzieć się, jak powstaje wir wodny i fala tsunami oraz skorzystać z możliwości sterowania modelami różnego typu jednostek pływających. Wieczorem, odpowiednio wyposażeni, wybraliśmy się na plażę w celu odnalezienia bursztynów.
   Następnego dnia odwiedziliśmy słynne Muzeum II Wojny Światowej, a następnie uczniowie mogli zagrać w elektroniczny paintball oraz w ciągu godziny wydostać się z escaperooms. Wieczorem odbywały się zabawy integracyjne oraz dyskoteka.
   W dniu powrotu, uczniowie mieli jeszcze okazję do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach kulinarnych. Własnoręcznie wykonali chleb oraz masło. Uczniom bardzo podobała się wycieczka, a wspomnienia z niej pozostaną na długo w ich pamięci.

  • 8g w niesamowitym świecie iluzji

   12 kwietnia 2022 r klasa 8g odwiedziła Muzeum Świat Iluzji, które mieści się przy Rynku Starego Miasta. Zmierzyliśmy się z niezwykłym miejscem, które chciało oszukać nasze zmysły. Przechodziliśmy przez tunel vortex, po którym trudno o zachowanie równowagi i powagi. Byliśmy w pokojach luster, komnacie cieni, dowiedzieliśmy się, że iluzja to też nauka. Niektórzy nawet stracili (na chwilę) głowę. Bawiliśmy się wspaniale i wszystkim polecamy to Muzeum.

  • 8g bez plecaków

   25 marca wymagał od nas trochę kreatywności. Był to dzień bez plecaka. Wszystkie książki i inne potrzebne rzeczy przynosiliśmy w przeróżnych „opakowaniach”.

   Zabawa była świetna.

  • 8g - Dzień Kobiet

   8 marca chłopaki z 8g nie zapomnieli o swoich koleżankach. Przygotowali dla nich piękne życzenia oraz słodkie niespodzianki.

  • 8g i 8m - Wycieczka do Józefowa

   15 października klasy 8g i 8m udały się na wycieczkę do Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie. Uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji historii, podczas której zaprezentowano nam zabytkowe mundury, pokazywano elementy wyposażenia i uzbrojenie żołnierzy polskich z lat 1918 – 1945. Mogliśmy przejechać się zabytkowymi pojazdami. Mieliśmy możliwość dotykania eksponatów oraz próbowania jak działają, np. karabiny. Przekonaliśmy się, że obsługa czołgu, a nawet wejście do niego jest wyjątkową trudnością i sztuką. Pobyt zakończyliśmy grillem z kiełbaskami.
    

  • 8g - Wigilia klasowa

   Święta coraz bliżej, dlatego czując ten nadchodzący magiczny czas chcieliśmy po raz ostatni zorganizować klasową wigilię. Przygotowaliśmy trochę pyszności, składaliśmy sobie życzenia, słuchaliśmy kolęd ale najważniejsze, że mogliśmy pobyć razem.

   • 8i - Mikołajkowy wieczór filmowy