• Wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 382 podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

   Zgodnie z Art. 81 ust. 1 ww. Ustawy „Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej”.
   Zgodę taką posiada Szkoła Podstawowa nr 382 w Warszawie.

   Wszelkie wykorzystanie i rozpowszechnianie zdjęć bez wiedzy i zgody autorów oraz bez podania źródła zdjęć, jest zabronione.

  • 1e - Z wizytą w Straży Pożarnej

   9 czerwca klasa 1e udała się na spotkanie do OSP Ursus. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem, z którego korzystają strażacy podczas akcji ratunkowych. Byli świadkami jak długa jest drabina samochodu strażackiej, co wywołało wielkie zdziwienie wśród uczniów. Omówione zostały zasady wzywania pomocy oraz zapoznaliśmy się z elementami stroju strażackiego. W drugiej części wizyty uczniowie spotkali się z policjantami oraz strażnikiem miejskim. Wielką niespodzianką były odwiedziny Borsuka policyjnego, który jeździ po przedszkolach w ramach akcji profilaktycznej. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz jak powinni zachowywać się gdy zaczepi ich obca osoba. Przypomniane zostały numery alarmowe 112 oraz 986. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski, które obiecali przyczepić do szkolnych plecaków, aby byli widoczni na drodze. To spotkanie było kolejnym krokiem do przypomnienia uczniom zasady bezpieczeństwa.
    

  • 1e - Dzień Dziecka

   31 maja klasa 1e przygotowywała się do wspólnych obchodów Dnia Dziecka. W tym celu każdy z uczniów przygotował swoją koszulkę na zawody sportowe, w których uczniowie brali udział 1 czerwca. Wspólnie na pamiątkę klasy pierwszej uczniowie i wychowawca przygotowali koszulkę z podpisami. Dzień Dziecka był bardzo emocjonujący. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności podczas ćwiczeń na hali sportowej, za co otrzymali medal. Na koniec mogli delektować się pyszną watą oraz popcornem, uczniowie mogli również zrobić sobie w klasie zabawne zdjęcia z różnymi rekwizytami.
    

  • 1e - Światowy Dzień Pszczół

   20 maja klasa 1e obchodziła Światowy Dzień Pszczół. Obchody tego dnia są okazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności. To także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów. Uczniowie wykonywali gimnastykę buzi zgodnie z rysunkami pszczółek, poznali rozwój pszczół ich budowę oraz funkcje poszczególnych osobników w ulu. Zapoznali się z wieloma ciekawostkami oraz rozwiązywali rebusy i zagadki. Na koniec zajęć wszystkie informacje wykorzystali do wykonania lapbooka, który udekorowali plastrami miodu, wykorzystując do ich zrobienia folię bąbelkową oraz farby.
    

  • 1e - Frajdalandia

   11 maja klasa 1c i 1e odwiedziły Park Rozrywki Frajdalandia. Podczas pobytu na świeżym powietrzu oglądaliśmy pokaz sokolniczy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat różnych gatunków ptaków. Mieliśmy okazję tworzyć las dla sokoła i zrobić sobie zdjęcie z jastrzębiem, czy pogłaskać sowy. Zobaczyliśmy również szkolenie tych ptaków. Odwiedziliśmy również MiniZoo. Usłyszeliśmy informację na temat opieki nad kucykiem, strusiem, alpakami, owcami, baranami, świnkami oraz królikami. Karmiąc zwierzęta pamiętaliśmy o właściwym zachowaniu. Zarówno dla zwierząt, jak i dla uczniów była to emocjonująca chwila. Zastanawialiśmy się, które z ciekawostek np. o strusiu są prawdziwe, a które fałszywe. Podczas wycieczki pokonywaliśmy również strach przed przejściem tunelu. Uczniowie mieli okazję na koniec pobytu skorzystać między innymi z tyrolki, czy wziąć udział w zabawach na świeżym powietrzu.

  • 1e - Zdrowo rosnę

   20 kwietnia uczniowie klasy 1e wzięli udział w akcja #ZDROWOROSNĘ. Jest to akcja dedykowana dla przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. W ramach akcji otrzymaliśmy darmowe pakiety edukacyjne #ZDROWOROSNA i rozpoczęliśmy przygodę z uprawą nasion w klasie. Wspólnie wysiewaliśmy nasiona zdrowego i pełnego witamin koperku.

  • 1c, 1d - Dzień Ziemi

   Koniec kwietnia to czas, kiedy obchodzimy w szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas Ic i Id przygotowali przedstawienie uświadamiające wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

  • 1d - Dzień Kobiet

   Chłopcy z klasy 1d składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.

  • 1d - Tłusty Czwartek

   Tłusty czwartek kojarzony jest z różanymi pączkami, faworkami i innymi słodkimi wypiekami. Jest to dzień, podczas którego nikt z nas nie liczy kalorii. W tym słodkim dniu Pierwszaki  po słodkim poczęstunku utrwalały poznane litery.

  • 1d - Światowy Dzień Kota

   Dzień Kota to święto, które obchodzi się co roku 17 lutego. Kot to zwierzę uwielbiane i hodowane na całym świecie. To zaraz obok psów ulubiony towarzysz człowieka – zarówno w miastach, jak i na wsiach. Dzień Kota podkreśla, jak ważni są pupile dla ich właścicieli. To także okres pomocy kotom bezdomnym i pokrzywdzonym przez los.

  • 1b - Plastyka jest super

   W ramach innowacji Plastyka jest super- Kreatywne prace plastyczne, co miesiąc w klasie 1B powstają super prace plastyczne. Prace uczniów prezentowane są na wystawie na korytarzu oraz na faunapage Kreatywne Prace Plastyczne

  • 1b - Uczymy się pór roku i nazw miesięcy


   Praca w grupie to wyzwanie.
   Uczniowie 1b razem stworzyli kalendarz pór roku.

    

  • 1b - Wf nie musi być nudny

   Klasa 1B na lekcjach wf gra także w gry planszowe ruchowe. Jest wtedy mnóstwo zabawy i śmiechu.

  • 1d - Walentynki

   14 luty to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.  To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Uczniowie klasy 1d uczcili ten dzień wysyłając do siebie kartki z miłym słowem.
    

  • 1d - Bal karnawałowy

   Bal karnawałowy w szkole to wielka atrakcja, bardzo lubiana przez dzieci, dostarczająca im wielu emocji i przeżyć. Mimo, iż bal przybrał formę klasowego balu, dzieci świetnie się bawiły prezentując swoje kolorowe stroje i uczestnicząc w konkursach tanecznych.

  • 1b - Bal karnawałowy

   Cóż to byłby za karnawał bez balu…
   Klasa 1B 21 stycznia zorganizowała Klasowy Bal Karnawałowy. Każdy przebrał się za tajemniczą postać i było mnóstwo tańców i zabaw.

  • 1b - Wigilia klasowa

    

    

  • 1c - Wigilia klasowa

   Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy wszyscy są blisko siebie, panuje nastrój przepełniony rodzinnym ciepłem i radością. Uczniowie klasy 1c, jak co roku zapragnęli uczcić to święto. Było łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń oraz wspólne kolędowanie. Na koniec wszyscy zasiedli do klasowej wigilii.

  • 1c - Warsztaty bożonarodzeniowe

   By poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W trakcie zajęć uczniowie klasy 1c własnoręcznie tworzyli lampiony. Samodzielnie dekorowali słoiczki solą i przywiązywali do nich kokardki z dzwoneczkami nadając lampionom bożonarodzeniowy nastrój. Następnie umieszczali w nich świeczki. 

   Zajęcia pobudzały dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie, a stworzony lampion był piękną ozdobą domu na święta. 

  • 1c - Kochany Panie Mikołaju!... - odwiedziny szczególnego gościa

   Przedświąteczny czas jest bardzo dobrym momentem w trakcie zajęć, kiedy możemy pozwolić sobie na odrobinę luzu i wprowadzić na nasze lekcje szczyptę magii. Nic i nikt nie nadaje się do tego tak dobrze jak postać świętego Mikołaja, który chyba każdemu kojarzy się z dzieciństwem i automatycznie wywołuje uśmiech na twarzy. Mikołaja nie trzeba nikomu przedstawiać – wystarczy „zaprosić” go na zajęcia, a jego wizerunek, historię i niezwykłe zdolności wykorzystać do nauki, tak też było w naszej klasie. 

  • 1d - Mikołajki

   „6 grudnia jak dobrze Wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie”

   Mikołajki to święto, które szczególnie celebrujemy w naszej szkole. Uczniowie czekają na nie przez cały rok. Tradycyjnie 6 grudnia do wszystkich grzecznych dzieci z klasy Id zawitał zacny gość – Święty Mikołaj. Jak zwykle nie zawiódł swoich małych przyjaciół i zjawił się z workiem pełnym prezentów. Okazało się, że każde dziecko zasłużyło na podarunek.

   Spotkanie z Mikołajem sprawiło nam wszystkim wiele radości i dostarczyło sporo wrażeń.

  • 1a - Gwiazdkowe Marzenie

   Uczniowie klasy 1a wzięli udział w akcji "Gwiazdkowe Marzenie". Napisali wspaniałe listy do Mikołaja i tak przygotowani czekają na święta i nadejście zimy.

  • 1d - Dzień Pluszowego Misia

   Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W naszej szkole również co roku świętujemy w tym dniu, uczniowie przynoszą swoje ulubione maskotki, czytamy bajki i opowiadania, których bohaterami są misie. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

  • 1d - Światowy Dzień Życzliwości

   21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji czyli „Światowy Dzień Życzliwości”
   Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

  • 1a - Wycieczka na farmę „Cztery pory roku” w Powsinie

   20 listopada, klasa 1a była na wycieczce w farmie „Cztery pory roku” w Powsinie na lekcji „Spiżarnia pełna przysmaków”. W ramach zajęć dzieci dowiedziały się jak przygotować przetwory na zimę, na czym polega wekowanie, kiszenie i konserwowanie. Przygotowały w słoikach własne zimowe kompozycje. Przyrządziły sok marchwiowo- jabłkowy oraz zjadły pyszną pomidorówkę. W czasie zwiedzania farmy poznały również jej mieszkańców: koguta Wadera, owcę Monikę, kucyki, świnie wietnamskie, indyki i kaczki. Dowiedziały się jak dbać o zwierzęta, mogły je również pogłaskać i nakarmić.

  • 1b - Kreatywne Prace Plastyczne


    

   19.11.21 klasa 1B wykonała kolejną pracę w ramach międzynarodowego projektu Kreatywne Prace Plastyczne. Tym razem uczniowie stworzyli piękne muchomory.
   To jest świetna zabawa.

  • 1a - Dzień Postaci z Bajek

   Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy  5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.
   Również do klasy 1a zawitała bajkowa atmosfera. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przyszły ubrane w tym dniu w ubrania z ulubioną postacią  z dowolnej bajki. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych zabaw.

  • 1d - Wycieczka do Wioski pod Kogutem

   Klasa 1d wybrała się na wycieczkę do podwarszawskiej Wioski pod Kogutem. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy mini zoo, a podczas warsztatów dzieci  doiły krowę ( na fantomie) oraz ozdabiały koguta kolorowymi piórami. Na koniec mogły pobawić się na pirackim placu zabaw i pograć w piłkę nożną. To był bardzo przyjemny dzień.

  • 1a - Spotkanie z funkcjonariuszką Policji

   Pani Policjantka przeprowadziła pogadankę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze – przybliżyła uczniom zagadnienia związane z kształtowaniem umiejętności  bezpiecznego zachowania się dziecka na drodze – dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach przez pieszych, zapoznały się ze skutkami niewłaściwych zachowań i kształtowaniem umiejętności ich przewidywania. Dzieci dowiedziały się, jakie czyhają na nich zagrożenia oraz w jaki sposób poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

  • 1a - warsztaty ze Strażą Miejską

   Celem godzinnego spotkania z klasą pierwszą było utrwalenie informacji dotyczących odpowiedniego reagowania w sytuacji spotkania osoby nieznajomej. Uczniowie najpierw w rozmowie, a następnie za pomocą scenek przedstawiali w jaki sposób zachować się, gdy ktoś nieznajomy proponuje im np. wspólne poszukiwanie pieska, lub oferuje cukierki.
   Klasa z uwagą słuchała Pana ze Straży Miejskiej oraz miała możliwość uzyskania odpowiedzi na swoje pytania.

   • 1a - Dzień Piżamy

    Wrzesień jest Miesiącem Świadomości Nowotworów Dziecięcych, której celem jest zwiększanie świadomości na temat chorób nowotworowych wśród dzieci. W ramach wsparcia dla dzieci z oddziałów onkologicznych klasa 1a wzięła udział w tegorocznej akcji poświęconej chorym dzieciom. Dlaczego w piżamach? Dla wielu chorych dzieci piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem - dla nich jest symbolem walki o zdrowie i życie. Założenie piżam było symbolem solidarności z chorymi dziećmi i wsparciem wszystkich najmłodszych pacjentów oraz ich rodzin.

  • 1d - Dzień Kropki

   15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klasy 1d od samego rana cieszyli  się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!