• "Gwiazdkowe Marzenie"

     • Święta tuż, tuż, zatem czas na napisanie listu do Świętego Mikołaja. Uczniowie klasy 1a w towarzystwie zacnych gości, Burmistrza Dzielnicy Ursus Pana Bogdana Olesińskiego oraz zastępców Burmistrza Panów Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika, napisali i wysłali swoje listy. Liczymy, że świąteczne marzenia dzieci się spełnią, bo ta gwiazdka ma być radosna. Uczniowie podzielili się swoimi świątecznymi marzeniami w ramach akcji "Gwiazdkowe Marzenie". Teraz przygotowani czekamy na święta i prawdziwie zimową aurę.

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

     • PRAWA DZIECKA - Twoje Prawa!

      Szkoła Podstawowa nr 382 im. Warszawskich Dzieci bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data- rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. 
          W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkich dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.  
          Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 
          W obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa nr 382, która zorganizowała „niebieski dzień” podczas którego każdy uczeń i pracownik szkoły miał na sobie choć jeden niebieski element ubioru. 

      Koordynator projektu Marzena Mrózek

     • "Od zabawy do sportu"

     • 16-go listopada, kolejny raz  nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek rekreacyjno - sportowych organizowanych przez Urząd Miasta.
      "Od zabawy do sportu" to zawody, w których rywalizują drużyny 12 osobowe, po dwóch chłopców i dwie dziewczynki z klas 2-4. 
      Nasi uczniowie pod opieką Pana Damiana Sobańskiego zajęli II miejsce. 
      Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

     • Szlachetna Paczka

     • Szanowni Państwo,

      Nasza szkoła, za pośrednictwem szkolnego wolontariatu, bierze udział w zbiórce produktów dla Szlachetnej Paczki.

      Zbieramy:

      Produkty żywnościowe:
      - kasza, ryż, mąka, makaron
      - kawa, herbata
      - cukier
      - konserwy warzywne, rybne
      - olej
      - dżem
      - groszek, kukurydza oraz pomidory w puszcze,
      - oraz inne produkty pakowane i z długim terminem przydatności.

      Środki czystości:
      - proszek do prania, płyn do płukania
      - płyn do mycia naczyń
      - mydło/żel myjący
      - płyny czyszczące
      - szampon
      - szczoteczka do zębów
      - oraz inne produkty czystości z długim terminem przydatności.

      Odzież:
      Potrzebna jest odzież damska dla osoby do max. 174 cm wzrostu oraz odzież dziecięca (chłopięca i dziewczęca) w rozmiarze od najmniejszego do max. 150 cm wzrostu. Są spore potrzeby, więc przyjmiemy wszystkie rodzaje ubrań - przejściowe, zimowe jak i na wiosnę. Nie muszą to być nowe rzeczy, mogą być używane, ale ważne żeby były czyste, w dobrym stanie, bez widocznych śladów użytkowania i bez zniszczeń, tak żeby mogły jeszcze komuś posłużyć.

      Wszystkie rzeczy można pozostawiać w oznaczonych kartonach, które znajdują się przy wejściu do szkoły (obok dyżurki) bądź przekazać bezpośrednio do szkolnych koordynatorów zbiórki p. Lucyny Trzaskowskiej (sala nr 2) i p. Pauliny Markiewicz (sala nr 31).

      Zbiórka potrwa do piątku 26.11.21r.

      Już teraz dziękujemy za wsparcie rodzin, które potrzebują pomocy by przetrwać zimę i choćby minimalnie przygotować się na nadchodzące święta.

      Koordynatorzy zbiórki

     • Ratowanie łączy!

     • W dniu 18.10.2021r. nasza szkoła wzięła udział w międzydzielnicowej akcji edukacyjnej „Ratowanie łączy”. Organizatorem  były 2 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie oraz Szkoła Podstawowa nr 277 im. Elizy Orzeszkowej w Warszawie.

      Łącznie w przedsięwzięciu po obu stronach Wisły wzięło udział 14 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym do pokazu masażu serca na fantomach zgłoszono 132 uczniów.

      Akcja „Ratowanie łączy” ma na celu promowanie umiejętności ratowniczych uczniów oraz edukację całej społeczności szkolnej. 
      Na szczególne podziękowania zasługują uczniowie:
      1. Nadia Hewelt kl. 8b
      2. Natalia Gardocka kl. 8J
      3. Piotr Indra kl. 8m
      4. Krzysztof Jurkowski kl. 8m
      Opiekun uczniów: Pani Alicja Żołądkiewicz

     • Konkurs "Jesienne stworki i potworki z owoców i warzyw"


     • W dn. 11.10. 2021r. - 12.10.2021r. w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Jesienne stworki, potworki z warzyw i owoców”. Konkurs adresowany był do rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych.  Zarówno rodzice jak i uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Uczestnicy konkursu wyczarowali przepiękne stworki, zwierzęta i rośliny z warzyw i owoców, wykazali się przy tym ogromną inwencją twórczą, pomysłowością i oryginalnością. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, musiała wybrać  te najpiękniejsze.
      Wyniki konkursu w zakładce: UCZNIOWIE - OSIĄGNIĘCIA.
      Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

     • Warsztaty szkolne Pho3nix Kids Poland


     • W dniu 15 października odwiedziła naszą szkołę Fundacja Pho3nix . Zorganizowane zostały warsztaty sportowe. Każdy składał się z części inspiracyjnej – spotkanie ze sportowcem z Pho3nix Athletes Program, oraz części praktycznej – sportowe próby na przygotowanych stacjach.
      Po krótkiej rozgrzewce, każdy uczestnik warsztatów  mógł sprawdzić swoje predyspozycje sportowe na specjalnie przygotowanych stacjach i zapisać wyniki na otrzymanej wcześniej akredytacji.
      Na warsztatach uczniowie poznali osobiście postać sportowca - Sylwii Kocerki (Lewandowskiej).

     • Warszawska Olimpiada Młodzieży


     • W dniu 13.10.2021r. w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Keniga 20 odbyły się dzielnicowe eliminacje LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci.
      Dziewczęta zajęły 2 miejsce, chłopcy 3 miejsce.
      Gratulujemy!

     • Pasowanie na ucznia

     • 14 października uczniowie pięciu klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Agnieszka Jasitczak - Wolska. Uczniowie zaprezentowali wraz ze swoimi wychowawcami wspaniały program artystyczny, a na widowni zasiedli dumni rodzice Pierwszoklasistów.

      Bardzo cieszymy się, że grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 382 powiększyło się i witamy w społeczności szkolnej.

     • Święto Komisji Edukacji Narodowej

     • 14 października uczniowie klas trzecich i piątych zaprezentowali programy artystyczne poświęcone Świętu Komisji Edukacji Narodowej. Nie zabrakło pięknych wierszy, piosenek, skeczy i życzeń dla nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Dnia 1 października po raz kolejny odbył się w naszej szkole Światowy Dzień  Tabliczki Mnożenia.
      Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  Na lekcjach matematyki były więc konkursy, zagadki, quizy, zagadki. Każdy miał okazje zdobyć tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia!
      Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią przygotowali prezentację, którą na lekcjach matematyki mogli obejrzeć uczniowie klas 4- 8.

      Fraszka o tabliczce mnożenia
      O droga tabliczko mnożenia
      Jak jesteś potrzebna nikt nie docenia
      Ja ważność twą widzę i opisuję
      Bo każdego dnia używam Cię i potrzebuję
      Tylko ty droga ma tabliczko łatwiej wchodź do głowy
      Bym mógł Cię pamiętać całą, a nie do połowy!

     • Europejski Dzień Języków


     • Już od 20 lat w całej Europie jest obchodzony Dzień Języków. Nasza szkoła co roku bierze udział w tym wydarzeniu. 28 września na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie dowiedzieli się, skąd dokładnie pochodzą języki europejskie oraz gdzie są używane. Uczestniczyli też w różnych grach i zabawach językowych. Było rozpoznawanie języków w piosenkach, próby pisania cyrylicą a także gra z kodami QR. W kodach ukryte były odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy o różnych krajach europejskich. Poprzez udział w EDJ uświadomiliśmy sobie również, że język polski nie jest jedynym językiem ojczystym, w którym mówią uczniowie naszej szkoły.

     • Pierwszy dzień jesieni w klasach 1 - 3

     • 23 września przywitaliśmy kalendarzową jesień. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali piękne jesienne dekoracje w swoich klasach. Oprócz tego chętne dzieci przyniosły jesienne dary takie jak: liście, kasztany czy jarzębinę. Było mnóstwo zabaw i śmiechu. Ponadto, w pierwszy dzień jesieni nasi uczniowie ubrali się w barwy tej kolorowej pory roku. Oby złota polska jesień towarzyszyła nam jak najdłużej!

     • Biegi przełajowe

     • Dużym sukcesem zakończył się udział reprezentacji uczniów naszej szkoły w indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu dzielnicowym. W dniu 28 września w Eko Parku przy ulicy Gierdziejewskiego rywalizowało kilkanaście szkół. Nasza reprezentowana była przez 45 uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Największy sukces odnieśli: Pola Żuk zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii - 2009, tuż za nią uplasowała się Hanna Pruszyńska zajmując 2 miejsce. Natomiast w kategorii rocznik 2008, 2 miejsce zdobyła Hanna Błuś i 3 miejsce Anna Nabiałczyk. W kategorii chłopców trzecie miejsce zdobył Antek Kapusta rocznik 2009. Do kolejnego etapu, czyli rywalizacji na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży zakwalifikowali się uczniowie zajmujący miejsca 1-7.Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Akcja "Sprzątanie Świata"

     • W trzeci weekend września przypada 28 akcja "Sprzątania Świata". Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci przystąpiły ochoczo do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata - Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji przypada w dniach 17-19 września 2021r. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. W akcji brały udział m.in. klasy 6s, 7b, 7d, 8g oraz oddziały przedszkolne - 0a, 0b i 0c. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, z wielkim zaangażowaniem oczyszczały wybrany obszar z odpadków i śmieci. Tym samym udowodniły, że każdy z nas może się przyczynić do ratowania naszej planety. Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy dać dobry przykład innym. Oby więcej takich inicjatyw!

     • 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

     • 17 września 2021 r. przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie  odbyła się uroczystość upamiętniająca 82 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W uroczystościach wzięła udział delegacja uczniów wraz ze sztandarem, która reprezentowała społeczność naszej szkoły. Obchody zorganizowało m.st. Warszawa wraz z Fundacją Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

     • Wystawa "Błogosławieni"


     • 12 września 2021r. Kościół w Polsce wzbogacił się o nowych błogosławionych - kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Czacką. Z tej okazji w szkole została zorganizowana wystawa prac przygotowanych przez dzieci. Przed nami duże wyzwanie i zadanie ,,by od siebie wymagać najwięcej" i ,,byśmy nie doświadczyli największego z nieszczęść ludzkości jakim jest pycha".

     • Światowy Dzień Fair Play

     • 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu codziennym. Z tej okazji uczniowie naszej  szkoły  wzięli  udziału w akcji  w ramach zajęć wychowania fizycznego #BiegFairPlayPKOl w dniach 7-10 września, uczniowie pokonywali dystans 400m.  

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     • 1 września 2021r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie po przerwie wakacyjnej wreszcie spotkali się ze swoimi nauczycielami, kolegami i koleżankami. W naszym gronie powitaliśmy nowych uczniów z trzech zerówek oraz pięciu klas trzecich. Mamy nadzieję, że tan rok szkolny będzie wiązał się z radością ze zdobywania wiedzy oraz będzie rokiem odkrywania nowych talentów i wielu uczniowskich sukcesów, czego wszystkimserdecznie życzymy.