Święta majowe

Z okazji majowych świąt przedstawiamy dwie prezentacje. Nie spędzimy ich tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi, więc może to tym bardziej okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy,

1. Pierwsza prezentacja "Majowe święta" przeznaczona jest dla uczniów szkoły podstawowej. Zawiera przystępnie podane informacje na temat Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3 Maja.
  2. Druga prezentacja przeznaczona jest dla nieco starszych uczniów. Poświęcona jest w całości Konstytucji 3 maja. Prezentacja zawiera informacje na temat tła historycznego, uchwalenia, autorów, obchodów i znaczenia.
Nasi uczniowie biorą udział w akcji "Andra’ tutto bene!"

Wszyscy żyjemy w dużej niepewności co przyniesie kolejny dzień. Być może jesteśmy trochę mniej radości, mniej energiczni. Trzymamy się zasad, zostaliśmy w domu. Dookoła nas opustoszałe ulice i bulwary przypominają, że wszyscy walczymy o lepsze jutro.
Nasi uczniowie przyłączyli się do akcji "Andra’ tutto bene!" czyli "Wszystko będzie dobrze". Stanęli  w jedności ze społecznością włoską i całego świata. Pokazują dzielnie, że może być piękniej, że jesteśmy razem nie tylko wtedy gdy wszystko jest wspaniałe, ale także wtedy, kiedy jest trudno. Nasi uczniowie swoimi pracami dodają otuchy, wywołują uśmiech i wiarę, że wszystko będzie dobrze.
Kampania  #MyFreedomDay

W dniach 02.03 – 11.03.2020 r. we współpracy z Kulczyk Foundtion w naszej szkole przeprowadzono kampanię pt. #MyFreedomDay. Kampania organizowana była w ramach CNNFreedom Project. Jej celem było zwiększenie świadomości na temat problemu współczesnego niewolnictwa i skłonienie do refleksji na temat wolności.

Uczniom przekazano informacje na temat święta wolności i wolności jako wartości. Dzieci obejrzały fragmenty programu dokumentalnego pt. "Efekt Domina", wykonały piękne karty pracy i udzielały odpowiedzi na pytanie "Czym dla nich jest wolność?" Wspólnie z nauczycielami przygotowały dokumentację fotograficzną oraz krótki filmik, obrazujące ich pracę. Materiały udostępniono Kulczyk Foundation.

Bal karnawałowy grup "0" oraz kl. 1-3

06.02.2020r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla grup 0 i klas I-III "W KRAINIE BAŚNI I BAJEK."

Spotkanie rozpoczęliśmy bajkowym korowodem krokami poloneza. Uroczystym otwarciem naszego tanecznego spotkania było przecięcie wstęgi przez Panią Dyrektor Agnieszkę Jasitczak – Wolską.

Zaklęcie "sim sala bim", pomogło nam zamienić bal w prawdziwą bajkową krainę. Wspólne pamiątkowe zdjęcie i radosne węże zaprowadziły nas na spotkanie z pierwszym Gościem, a mianowicie - Alicją z krainy czarów. Pokazała nam Ona prawdziwe czary i roztańczyła wszystkich wkoło.

Towarzyszącej nam na balu wróżce udało się także wyczarować z prawdziwą Piratkę. Ona również zadbała, byśmy wspaniale się bawili. Na koniec przybyła do nas z wczasów Pani Mikołajowa, która zabrała nas w interaktywną bajkę, podczas której byliśmy prawdziwymi bohaterami.

To muzyczno – edukacyjne spotkanie na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tak wspaniałego dzieła.

Warsztaty chóralne

Pod koniec stycznia 2020 roku uczestnicy chóru Tra Le Nuvole mieli znów okazję wziąć udział w warsztatach muzycznych. Tym razem zajęcia poprowadziła p. Oliwia Kaczyńska - Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych w klasie profesora Andrzeja Banasiewicza; studiowała także Dyrygenturę Symfoniczno-Operową w klasie prof. Bogusława Madeya), oraz Michał Mroczkowski - Muzyk, tancerz, animator kultury. Absolwent Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, członek Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury. Twórca choreografii do spektakli, musicali. Warsztaty były sfinansowane z funduszu im. Staszka Jonczyka "Śpiewaj" z ramienia Fundacji Batorego. To już ostatnie warsztaty dzięki dotacji. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu uczestnicy chóru mieli okazję popracować ze wspaniałymi muzykami, wokalistami oraz aktorami i tancerzami. Bardzo dziękujemy!