#Dzień Życzliwości

Życzliwie donoszę:) Wraz ze Szkolnym Wolontariatem życzymy na każdy dzień dużo dobra, uśmiechu, pięknych słów i gestów :-)

Szczególne podziękowania dla Kuby Wojtczaka za montaż oraz dla uczniów kl. 0b, 6e i 8a :-)

Zapraszamy do obejrzenia filmu...
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi materiałami związanymi z Dniem Praw Dziecka:
Obchody 11 listopada - "Niepodległa do hymnu"

W tym roku nasza placówka, po raz kolejny włączyła się w akcję w ramach ogólnopolskiego projektu Biura Programu Niepodległa – "Niepodległa do hymnu". Dnia 10 listopada 2020r., punktualnie o godzinie 12:00 nauczyciele naszej szkoły odtworzyli uczniom hymn państwowy, a następnie wspólnie go odśpiewali. Z racji sytuacji panującej w kraju (pandemia) przedsięwzięcie miało charakter online poprzez platformę MS Teams.

To bez wątpienia nietypowy sposób uczczenia Dnia odzyskania Niepodległości przez Polskę, ale stworzenie atmosfery jedności i solidarności w tak ważnym dla nas wszystkich momencie jest bardzo ważne
 i potrzebne.

"W każdym z nas jest małe dziecko, które czeka na nagrodę. Pamiętaj o tym.
Ludzie chcą słyszeć dobre słowo, jeśli coś dobrze zrobią."
~Dale Carnegie

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
miło nam poinformować, że nasza szkoła brała udział w II edycji programu POZYTYWNA UWAGA! Przez cały listopad 2020 r. w mądry sposób chwaliliśmy naszych uczniów i samych siebie :) – bo przecież każdy z nas lubi czuć się doceniony, a w tak trudnym i wyjątkowym czasie, po prostu wszyscy potrzebujemy pozytywnych emocji. Wszelkie informacje o programie dostępne są pod linkiem: https://pozytywnauwaga.pl/informacje-o-ii-edycji/

W razie jakichkolwiek pytań – zapraszamy do kontaktu:
Pedagog szkolny – Dorota Kołacińska
Pedagog szkolny – Justyna Sulińska

Akcja "Sprzątanie Świata"

Głównym celem akcji "Sprzątanie Świata" było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja ta miała również na celu przekazanie uczniom jak ważna jest segregacja odpadów w codziennym życiu.

W dniach 05.10.2020 i 07.10.2020 uczniowie SP382 w Warszawie zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice wzięli udział w Akcji "Sprzątanie Świata".

Klasy 4b i 6b miały wyznaczony teren, który posprzątały. Po zakończeniu akcji, uczniowie złożyli worki w wyznaczonym miejscu i udali się do klas. Czynny udział młodzieży w takich akcjach zwraca uwagę na to, że należy segregować odpady i dbać o swoje środowisko.