foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Projekt: "Od grosika do złotówki"

W roku szkolnym 2019/2020 klasy: 2a, 2b, 2c, 2e, 2f, 2g, 2h biorą udział w projekcie "Od grosika do złotówki" utworzonego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Finansów. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Głównymi celami programu jest nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu oraz nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa a także przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji najmłodszych.

Prezentacja dla Rodziców - "Wprowadzamy dziecko w świat finansów i przedsiębiorczości".

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie