foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Matki w kl. 3d
 
Dzień Mamy jest obchodzony prawie na całym świecie. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość.
26 maja MAMY są zwykle obdarowywane przez swoje dzieci kwiatami i różnego rodzaju drobnymi prezentami, najczęściej własnoręcznie przygotowanymi. Uczniowie klasy 3d oprócz prezentów, które sami przygotowali dla swoich MAM mają małą niespodziankę - nagranie wideo...
Latające ssaki w klasie 3d
 
W dniu 20 maja uczniowie klasy 3s mieli okazję aktywnie uczestniczyć w lekcji przyrody. Tym razem uczestnicy zajęć z uwagą wysłuchali wielu ciekawych opowieści z życia nietoperzy. W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani z biologią i środowiskiem życia tych fascynujących zwierząt. 
Na zajęciach wykorzystane zostały prezentacje multimedialne. 
Uczniowie kl. 3d na zajęciach pt. "Przyjaciele zwierząt"
 
Dnia 6 maja uczniowie klasy 3d wzięli udział w zajęciach pt. "Przyjaciele zwierząt", które zostały przeprowadzone przez Straż Miejską. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na problem przemytu zwierząt chronionych. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli historię żółwia Marcina. Dzieci wspólnie zastanawiały się, w jaki sposób zwierzęta egzotyczne trafiają do naszych domów. Wyjaśniły różnicę między myśliwym i kłusownikiem oraz ustaliły, kto jest odpowiedzialny za przemyt zwierząt. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich uczniów była informacja, że 90% zwierząt w naszych sklepach pochodzi właśnie z przemytu.
3a na angielskim
 
‘Holidays, so beautiful.
Take me to a place called paradise.
Holidays, so beautiful.
Listen to this sound and I'm closing my eyes.’
 
"Zabierz mnie do miejsca zwanego rajem" jak to brzmiało w piosence. A uczniowie klasy 3a na języku angielskim zabrali nas w ich ulubione miejsca nad morzem.
Trzeba przyznać, mają talent! ;)
Lapbooki - Regiony Polski - kl. 3g

Utrwalenie materiału nie musi być nudne. Uczniowie 3g aktywnie utrwalali wiedzę przygotowując i  prezentując lapbooki.
Najpierw zbierali informację w grupach na temat danego regionu Polski, potem przygotowywali krzyżówki, quizy, zagadki, kolorowanki. Następnie tworzyli „papierowy laptop” i prezentowali go przed klasą. Była to praca zespołowa i rozwijała współpracę
Realizacja innowacji w kl. 3g - "Czytam z klasą"

W ramach realizacji innowacji "Czytam z klasą", wraz z uczniami 3g przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy Pokaz mody z recyklingu. Uczniowie aktywnie wzięli udział w przygotowaniu strojów. Zajęcia te rozwijały kreatywność, pomysłowość, współpracę i dały nam wiele radości. Zwieńczeniem był wspaniały pokaz mody.
Dzień Wiosny- klasa 3h
 
W niedzielę 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Dzień ten wiąże się m.in. ze zwyczajem topienia marzanny. Jest to także Dzień Wagarowicza, a w naszej klasie Zielony Dzień. Uczniowie klasy 3h przywitali wiosnę radośnie! Przedstawiamy nasze domowe ogródki i hodowle roślin.
 
Lapbooki - Mózg- klasa 3h
 
Mózg to nasze centrum dowodzenia. Najważniejszy organ ciała człowieka. Choć jest tak istotny dla naszego funkcjonowania, wciąż nie udało się odkryć wszystkich jego tajemnic. Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu, który obchodziliśmy 18 marca, przedstawiamy nasze Lapbooki.
 
 
"Dzieci z Bullerbyn" w kl. 3a
 
Omawianie lektury nie musi być nudne, o czym przekonali się uczniowie klasy 3a. W lutym na pierwszy plan wzięli ,,Dzieci z Bullerbyn”. Jednak nie było to zwykle omawianie. Dzieci utrwalały przeczytane treści tworząc wspólnie makiety Bullerbyn oraz plakaty zawierające charakterystykę bohaterów. Praca w grupach pozwoliła dzieciom na wymianę informacji oraz doskonalenie współpracy.
Dzień przyjaźni w kl. 3a
 
W lutym wszyscy obchodzą WALENTYNKI. Uczniowie klasy 3a postanowili DZIEŃ ZAKOCHANYCH zamienić na DZIEŃ PRZYJAŹNI i obdarować siebie nawzajem wykonanymi samodzielnie laurkami i miłym słowem, pełnym uśmiechu. Uczniowie chętnie wzięli udział w losowaniu karteczek z imionami oraz z zaangażowaniem wykonali kartki, wypełniając je pozytywnymi sformułowaniami. Na końcu każdy otrzymał kopertę ze swoją przesyłką od anonimowego nadawcy. Radość po ich otrzymaniu była wielka. Dzieci zrozumiały, jak ważne dla każdego jest otrzymanie dobrego słowa od innych. Zauważyły, że w każdym drzemie dobroć i wiele pozytywnych cech.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie