foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

11 listopada w klasie 6g
 
Uczniowie klasy 6g jak co roku uczestniczą w obchodach Dnia Niepodległości. W tym roku, wyjątkowo mogli to zrobić tylko wirtualnie, bądź indywidualnie w domu. Pamiętali o wywieszeniu flag, czy odśpiewaniu o 12:00 hymnu narodowego.
 
Reprezentanci naszej klasy wzięli również udział w projekcie Śpiewamy Razem Dla Niepodległej i wraz z gronem dumnych Polaków, wykonali utwór "Przybyli ułani pod okienko".
 
Fryderyku i Kubo - gratulujemy i dziękujemy!!
Płatnerstwo w klasach 6
 
Uczniowie klas szóstych C, D, E, G podczas lekcji plastyki poznali rzemiosło wykonywane przez średniowiecznego płatnerza. Praca tego fachowca polegała na kształtowaniu przedmiotów, zwykle elementów zbroi wykonanych z metalu.
Wzorując się na artystach średniowiecznych uczniowie mieli za zadanie wykonać projekt zbroi dla bohatera lub bohaterki gry komputerowej o tematyce historycznej lub przygodowej.
Remember, remember the 5th of November!
 
5 listopada to dzień niezwykle ważny dla mieszkańców Anglii. W naszej szkole uczniowie 6d oraz 6e, na zajęciach  języka angielskiego dowiedzieli się jak to święto jest co roku obchodzone oraz jakie jest jego podłoże historyczne. Zadaniem uczniów było wykonać komiks, w jaki sposób wyobrażają sobie główną scenę spisku prochowego. W tej kwestii nie było żadnych limitów i dodatkowych wytycznych, uczniowie mogli puścić wodze swojej fantazji i oczami wyobraźni przenieść się do XVII-wiecznej Anglii. Pracę można było wykonać dowolną techniką, a dialogi mogły być zapisane w stylu formalnym lub zupełnie nieformalnym, używając nawet wyrażeń współczesnego języka. Komiks wtedy czyta się lekko i staje się miejscami zabawny ;) Oczywiście kreatywność i zaangażowanie uczniów przerosły oczekiwania nauczyciela. Prace są bardzo starannie i kreatywnie wykonane, widoczna jest praca i serce jakie zostały włożone w wykonanie tych komiksów. Pomimo iż praca była dla chętnych, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ogromnie nas cieszy taka aktywność szóstoklasistów.
Dzień Chłopaka w klasie 6b
 
Świetną niespodziankę przygotowały dziewczęta z klasy 6b swoim kolegom. Można powiedzieć na miarę czasu. Nie było upominków, słodyczy, bo sytuacja na to nie pozwala, a była prezentacja multimedialna. O każdym z chłopców coś miłego, krótka charakterystyka, ciekawa historyjka plus oryginalne życzenia z ikonkami  Johnny”ego  Bravo.

W kuluarach słychać, że chłopcy myślą o równie miłym rewanżu :-)

Brawo Dziewczęta!

Wszystkiego dobrego Chłopcy i na co dzień i od święta.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie