foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wycieczka klasy 7b na "Dziki Zachód"

W dniu 23.06.2021r. klasa 7b wybrała się na wycieczkę na "Dziki Zachód”. Na uczniów czekał szereg atrakcji: kowbojskie przywitanie na ranczo, zwiedzanie budynków w west city, przejażdżka pociągiem, zjeżdżalnia do siana, strzelanie z łuku, rzut podkową do beczki, szkoła płukania złota, dyskoteka w saloonie, przeciąganie liny, przejażdżka na koniu, skansen wsi polskiej, namioty tipi, rzut lassem i malowanie twarzy. Uczniowie spędzili miło czas, integrując się i bawiąc. Odbyło się również ognisko z kiełbaskami.

Uczniowie klasy 7m składają roboty MakeBlock mBot
 
Na lekcji informatyki uczniowie klasy 7m zmierzyli się z niecodziennym zadaniem... składali roboty MakeBlock mBot, które stworzone są do nauki programowania, idealne na początek przygody z robotyką i programowaniem dla uczniów podstawówki.
 
Była to bardzo ciekawa lekcja, która rozwijała nie tylko umiejętności manualne uczniów, ale również ich kreatywność i logiczne myślenie.
Dzień Dziecka w kl. 7i
 
Lekcja nie z tej ziemi w kl. 7b
 
W dniu 17.05.2021r. klasa 7b miała zaszczyć uczestniczyć w spotkaniu online z panią dr Joanną Kozakiewicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorem inicjatywy było Centrum Nauki Kopernik. Tematem lekcji byli: "Kosmiczni poszukiwacze – górnictwo kosmiczne a eksploracja kosmosu".

Dr Joanna Kozakiewicz jest astronomem, pracuje na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Uczniowie zapoznali się z wieloma bardzo interesującymi zagadnieniami, m.in.: Dlaczego odkrywamy kosmos? Co to jest górnictwo kosmiczne? Jakich surowców szukamy w kosmosie, które z nich są najpowszechniejsze, a które najważniejsze? Dlaczego górnictwo kosmiczne jest istotne w eksploracji kosmosu? Czy obecnie pozyskujemy materiały w kosmosie? Jakie są szanse i zagrożenia eksploracji kosmosu? Pani ekspertka porozmawiała z uczniami na temat misji kosmicznych, a na koniec słuchacze mieli możliwość zadawania różnych pytań, z czego chętnie skorzystali. Lekcja bardzo spodobała się uczniom, myślę, że na długo zapadnie im ona w pamięci.  

Artystyczne kreacje w klasach siódmych
 
W czasie nauki zdalnej w ramach zajęć plastyki uczniowie prowadzili różnorodne działania twórcze. Zachęcam do obejrzenia efektów pracy uczniów klas siódmych pt. "Gra światła i cienia".

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie