foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kl. 7a i 7c na warsztatach edukacyjnych #zdrowynawyk
 
W dniu 15.01.2020r. uczniowie klasy 7a i 7c, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "#zdrowynawyk", organizowanych przez grupę młodych pasjonatów zdrowego trybu życia, studentów SGGW. W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się jak w prosty sposób przygotować zdrowy posiłek, zaimplementować ruch do codziennych aktywności i podnieśli swoją świadomość żywieniową.
Klasy 7b i 7c na Musicalu Friends
 
14 stycznia 2020 roku klasy 7b i 7c wraz z opiekunami miały niepowtarzalną przyjemność uczestniczyć w fantastycznym widowisku artystycznym. W Teatrze Capitol podziwialiśmy musical Friends. Młodzi artyści bardzo obrazowo przedstawili nam problemy z jakimi boryka się wielu nastolatków. Występ wzbogacony został o znakomite pokazy akrobatyczne, wokalne i taneczne - choreografia na medal.
Zwieńczeniem widowiska była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z aktorami i warsztaty prowadzone przez Panie wolontariuszki SOS Wiosek Dziecięcych. 
Wycieczka wzbogaciła nas mentalnie nie tylko poprzez znakomity pokaz artystyczny, ale także dzięki bardzo dobrej lekcji życia i z życia.
Kl. 7b w Żelazowej Woli
 
W dniu 10 grudnia 2019 roku klasa 7b odwiedziła dom, w którym urodził się Fryderyk Chopin i park wokół niego w Żelazowej Woli. Następnym punktem było Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich z rzeźbionymi ruchomymi figurami w Sromowie. W ostatnim etapie wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach tkackich, gdzie poznali budowę oraz sposób pracy na krosnach.
Kl. 7c na spektaklu "Dziecko, strach, rany boskie"

W dniu 21 października 2019 roku wybraliśmy się do Domu Kultury Włochy na spektakl muzyczny "Dziecko, strach, rany boskie". Od samego początku zapowiadał się on niezwykle ciekawie ze względu na formę musicalu oraz aktorów, wśród których znalazł się nasz kolega z klasy - Janek.

Całe przedstawienie ruszyło z wielką fetą. Swoimi głosami obudzili nas niezwykle utalentowani członkowie zespołu muzycznego. Wokaliści ubrani w stroje wzorowane na mundurkach szkolnych, z ucharakteryzowanymi  na mima twarzami kontrastowali z tekstami piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Niezwykle ciekawie przygotowana została również cała sceneria. Podczas gdy niebiesko - czerwone światła padały na widownię, wśród zielonej mgły rozgrywało się przedstawienie o zawiłym świecie dzieci. Piosenki mówiły między innymi o dwutwarzowości naszych rówieśników. Gdy wchodzi dorosły - uśmiechają się przymilnie, gdy są sami - rozrabiają. Można by to przyrównać do znanego nam wszystkim przysłowia: "Gdy kota nie ma, myszy harcują". Musical opowiadał także o naszym postrzeganiu otoczenia, o nieskończonej ciekawości świata i chęci do psot.

Po zakończeniu spektaklu mieliśmy możliwość stanąć na scenie i zrobić sobie zdjęcie z kolegą aktorem. Wyjazd był bardzo udany.

Jesienny Test Coopera dla wszystkich - przedstawiciele kl. 7a
 
5 października 2019 roku przedstawiciele klasy 7a wzięli udział w niecodziennym, wydarzeniu promującym zdrowy styl życia - Jesiennym Teście Coopera dla Wszystkich, który odbył się  na stadionie OSIR URSUS przy ul. Sosnkowskiego 3 w Warszawie. Test ten to jedna z prób wysiłkowych, która pomaga określić swoją formę. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie przebytego w ciągu 12 minut dystansu  Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Przedstawiciele klasy 7a biorący udział w akcji otrzymali pamiątkową koszulkę oraz dyplom.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie