foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dzień Dziecka w kl. 5c
 
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci. A ponieważ każde dziecko lubi spędzać czas z kolegami, bawić się i zjadać słodkości, to właśnie tak postanowiliśmy spędzić ten wspólny czas.
Artystyczne kreacje w klasach piątych: Martwa natura - Apetyczny posiłek
 
Na ostatnich lekcjach plastyki ćwiczyliśmy się w kompozycji i fotografowaniu.
Oto efekty naszych starań, które chcemy zaprezentować: "Apetyczny posiłek"
"Drzewo dla Ziemi " w wykonaniu klas 5
 
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To ekologiczne święto całego świata ma na celu uświadomić społeczeństwu jak i Wam Droga Młodzieży, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Projekt "Drzewo dla Ziemi", którego jesteście wykonawcami został przeprowadzony aby jeszcze bardziej przybliżyć jak ważną rolę dla życia na naszej planecie odgrywa drzewo. Tylko ono wciągu roku wytwarza tlen wystarczający dla 10-ciu osób. Drzewa są nie tylko zielonymi płucami Ziemi, ale również dają cień w upalne dni, smaczne owoce, a także są miłe dla oka o każdej porze roku. 
 
Dziękuję Wam za wspaniałe prace i gratuluję kreatywności i pomysłowości. Jestem z Was dumna.
Uczennica kl. 5c Laureatką w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik
 
SUPER WIADOMOŚĆ - Dorota Kajka uczennica kl. 5c została laureatką III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik.

Gratulacje!

Dzień Bezpiecznego Internetu w kl. 5s

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (9 lutego 2021 roku) w naszej szkole przeprowadzono na lekcjach informatyki oraz godzinach wychowawczych cykl zajęć mających na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie uczniów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Również uczniowie kl. 5s przyłączyli się do akcji i w ramach lekcji informatyki wykonali plakat dot. Dnia Bezpiecznego Internetu. 

"Z wizytą na Olimpie" - kl. 5s
 
3 lutego 2021 r. w klasie 5s odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego.

Uczniowie w ramach projektu "Z  wizytą na Olimpie" mieli przygotować krótką prezentację wybranego przez siebie boga greckiego, następnie wcielić się w dane bóstwo i opowiedzieć o nim, zachowując narrację pierwszoosobową.

Ponieważ zajęcia odbywały się online, zadaniem uczniów było nagranie filmików, na których to oni byli bogami.

Na lekcji cała klasa zobaczyła wyniki pracy kolegów i koleżanek, którzy podjęli się wykonania zadania. Na nagraniach można było ujrzeć Hadesa, Posejdona, Apollina, Demeter, Afrodytę i Atenę. Piękne stroje, atrybuty i ciekawe historie sprawiły, że filmiki oglądało się z wielką przyjemnością. 

Przy ocenie brana była pod uwagę zgodność z tematem, poprawność merytoryczna,
sposób prezentacji (np. płynność i swoboda wypowiedzi, mówienie z pamięci), przestrzeganie limitu czasu, kreatywność (np. przebranie, wykonanie atrybutów danego bóstwa) oraz zaciekawienie odbiorców. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i otrzymali bardzo wysokie oceny.

Lekcja była jednocześnie wspaniałą formą powtórzenia przed zbliżającym się sprawdzianem z mitologii.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie