foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kl. 5a i 5s w kinie "Atlantic"
 
W dniu 9 marca 2020 roku klasy 5a i 5s odwiedziły kino "Atlantic". Celem naszej wizyty było obejrzenie filmu dokumentalnego "Nasze miejsce na ziemi".
Film jest niesamowity, każdy powinien go obejrzeć. Tak rzadko zastanawiamy się skąd pochodzą owoce, warzywa, jaja, a także mięso, które spożywamy. Kupujemy, zjadamy i potem znowu wybieramy się na zakupy.
Film pięknie pokazuje jak dużo musimy nauczyć się jeszcze, aby zrozumieć otaczającą nas naturę i zależności w niej zachodzące. Ten film uświadamia, że jesteśmy częścią otaczającego nas świata i powinniśmy współistnieć z nim, wspierać go, a nie wciąż niszczyć swoimi codziennymi decyzjami. Łańcuch pokarmowy, krąg życia czy taniec współzależności – to właściwe określenia głównego przesłania filmu. Polecamy wszystkim, zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Kl. 5g teatralnie
 
Dnia 28 lutego 2020 roku wraz z młodszymi kolegami wybraliśmy się do Teatru Capitol na przedstawienie "Przyjaciele". To  piękny, szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne!

Musical Friends wspiera program #JestemzSOS prowadzony przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Program promuje empatię i tolerancję wśród rówieśników w szkołach w Polsce.
Część dochodu z biletów przeznaczamy na pomoc dla naszych rówieśników, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Pożegnanie w 5g
 
Klasa, to taka druga rodzina. Razem spędzamy sporo czasu, dzielimy się radościami i smutkami, wspieramy się, czasami dzielimy się kanapką. Przyjaźń to wspaniała rzecz, której nie da się kupić ani zdobyć na siłę.
Nasza klasa, to od pięciu lat przyjaciele cieszący się z każdego spotkania.
 
Niestety czasami bywa tak,że ktoś odchodzi, bo czeka go inny świat. Mamy nadzieję,że jeszcze lepszy.
Maksiu życzymy Ci wszystkiego co piękne. Poznawaj nowe miejsca, nowych przyjaciół, ale nie zapominaj o nas!!!
Rodzinna Wigilia w 5g
 
"Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat,
Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole."
 
Od pięciu lat tworzymy przepiękną, szanującą się i wspierającą rodzinę. Nie wyobrażamy sobie zatem świąt, bez wspólnego spotkania przy wigilijnym stole, bez wspólnego kolędowania, bez białego opłatka, czy bez serdecznych życzeń. 
Dlatego wigilia u nas to spotkanie dzieci, rodziców i wychowawczyni, to uśmiech płynący z serca i takie zwyczajne bycie razem.
Niech magia świąt trwa!!
Prymki z 5g i kolędowanie dla Fundacji Dziecięca Fantazja
 
Czas oczekiwanie na przyjście Jezusa jest niesamowity i wyjątkowy. Nasz zespół "Prymki" dzieli się tym, co otrzymał w darze, czyli umiejętnością śpiewu. Kolędujemy zatem gdzie się da i tym, którzy mają ochotę nas wysłuchać. Niesiemy dobrą nowinę.
Dzięki zaproszeniu Fundacji Dziecięca Fantazja kolędowaliśmy dla podopiecznych, którym choroba zabiera piękne dzieciństwo.
Prymki z 5g i Mali Maleńkiemu
 
Dnia 6 grudnia 2019 r. w Ośrodku Kultury "Arsus" odbył się dzielnicowy koncert "Mali Maleńkiemu". Już piaty raz dane nam było śpiewać kolędy i nieść całemu światu, że Jezus się rodzi. 
Koncert był przepiękny, klimatyczny i nastrojowy a wzruszenie na twarzach naszych bliskich dało nam ogromną radość.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie