foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Lapbooki na Dzień Taty w kl. 2d

Choć za oknem czuć już wakacje to uczniowie klasy 2d pracowicie przygotowują się do Dnia Taty :) w tym roku przygotowali na tę okazję piękne Lapbooki!

Warsztaty fizyczno-chemiczne w kl. 2d
 
W dniach 8-9 czerwca uczniowie klasy 2d mieli okazję zamienić się w małych chemików :) Podczas warsztatów zapoznali się z właściwościami ciekłego azotu i własnoręcznie wykonali slime :)
Święta Wielkanocne tuż, tuż...
 
Uczniowie klasy 2f podczas nauczania zdalnego pamiętają o swoich ulubionych zajęciach plastycznych. W trakcie tych zajęć staramy się wykonywać takie prace, by później je wykorzystać np. ozdabiając swój dom czy pokój. Ostatni dzień zajęć przed świętami poświęciliśmy na rozmowy na temat tradycji, w jaki sposób spędzamy świąteczny czas i właśnie na zajęcia plastyczne. Podczas świątecznych warsztatów każdy uczeń wykonał wieniec wielkanocny, który składał się z pisanek. Staraliśmy się, by każda pisanka była inaczej ozdobiona. Niektóre z prac można podziwiać w galerii.
Cudowna przemiana z "Brzydkiego kaczątka" (gąsienicy) w pięknego motyla
 
8 kwietnia 2021 roku rozmawialiśmy o cudownej przemianie, która następuje w przyrodzie wiosną każdego roku. Bohaterką naszych rozmów była gąsienica, która przeobraża się w motyla. Tego dnia poznaliśmy szczegółowo etapy przemiany gąsienicy w motyla. Wspólnie uznaliśmy, że ta zmiana przypomina nam historię głównego bohatera baśni H. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko".

Postanowiliśmy, że w ramach zajęć plastycznych stworzymy obraz, na którym będzie widać w jaki sposób gąsienica przeobraża się w motyla. Wszystkie pracy wykonaliśmy przy pomocy farb i naszych dłoni. Pędzle tego dnia nam się nie przydały :)
Wielkanocne pisanki z klasy 2a

Na lekcji plastyki, z przygotowanych kraszanek w tradycyjny sposób tj. kolorując wydmuszki na jeden kolor, tworzyliśmy kolorowe pisanki. Do zabawy kraszenia, pisania wzorków i naklejania dołączyli nawet rodzice. Prezentacja wielkanocnych jajek wygląda wspaniale. Wykorzystamy je do ozdobienia koszyczka i stołów wielkanocnych.                                                            Życzymy wszystkim Nauczycielom, pracownikom szkoły, koleżankom, kolegom i rodzicom dużo zdrowia, wielkanocnej radości i dobroci płynącej z  Waszych serc wobec Tych, którzy Was wokół otaczają. 

Spotkanie z klasową poetką i pisarką z 2a
 
Ogromnie jesteśmy dumni z naszej koleżanki Matyldy, która została klasową poetką, pisząc wiersze oraz prawdziwą pisarką, autorką książki w formie zbioru opowiadań. Matylda jest też ilustratorką własnej twórczości. Zachęcamy do przeczytania zaprezentowanych utworów literackich. Matylda zgłosiła się do udziału w XV Dzielnicowym Konkursie Literackim "Ursuska Szuflada Małolata".
Życzymy jej pomysłów na kolejne utwory i mnóstwo czytelników.
Kartki wielkanocne w klasie 2f
 
24 marca klasa 2f postanowiła wykorzystać zajęcia plastyczne na wykonanie pięknych kartek wielkanocnych. Wszystkie kartki były wyjątkowe, kolorowe. Uczniowie w środku umieścili życzenia, a następnie wysłali kartki do swoich bliskich. Taka samodzielnie wykonana kartka to cudowny i niepowtarzalny prezent z okazji zbliżających się świąt.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie