foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Bieguny zimna w 2h

Luty to ostatni miesiąc zimy. Mimo, że w Warszawie nie ma śniegu i mrozu, to klasa 2h przeniosła się na chwilę na bieguny Ziemi: północny - Arktykę i południowy -  Antarktydę.

Innowacja pedagogiczna w kl. 2f: "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki"

Uczniowie klasy 2f  realizują innowację pedagogiczną  "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki", mającą na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Klasa 2f zakończyła I moduł. Książka, którą wybraliśmy i przeczytaliśmy to "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" (czterech prawych, sześciu lewych) Justyny Bednarek. Wykonaliśmy wszystkie zadania, zlecone nam do zaliczenia I Modułu np. kolorowe zakładki do książek, każdy projektował je i ozdabiał według własnych pomysłów, plakaty zachęcające do przeczytania lektury, zorganizowaliśmy wystawki na temat przeczytanej książki. Wykonaliśmy kącik czytelniczy, który zachęcał wszystkich do przeczytania lektury. Zrobiliśmy również dodatkowe prace techniczne takie jak: wyklejanie skarpetek oraz projektowanie skarpetek. Uczniowie bardzo się zaangażowali i chętnie wykonywali powierzone im zadania. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejną lekturę.

Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem" - kl. 2f

Klasa 2f bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacji pierwotnej "Zdrowo jem, więcej wiem".  Jest on kierowany dla uczniów szkół podstawowych. To właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, żeby te nawyki były prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Tematyka pierwszych zajęć, które są już za nami to: "Dobre śniadanie w domu i szkole".

Warsztaty kulinarne w kl. 2d
 
Klasa 2d brała udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Żywieniowo-Kulinarnej Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu, którego celem było promowanie zdrowego odżywiania się. Każdy uczestnik poznał 10 zasad jak dbać o  zdrowie. Uczniowie bardzo chętnie zrobili pastę z fasoli, kanapki z warzywami oraz koktajl z jarmużu i owoców. Wszystko smakowało wyśmienicie! 
Kl. 2b i 2c w Centrum nauki Kopernik

W dniu 13 grudnia 2019r. klasa 2b oraz 2c wybrała się do Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Punktem kulminacyjnym był pobyt w planetarium, gdzie uczniowie zabrani zostali w wirtualną podróż po planetach Układu Słonecznego.

Warsztaty świąteczne w kl. 2e
 
W dniu 11 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 2e, wraz z rodzicami spotkali się na warsztatach świątecznych. Wykonali piękne stroiki, które zostały przekazane na Szkolny Kiermasz Świąteczny. Był to czas spędzony w miłej atmosferze.
Wycieczka mikołajkowa kl. 2d
 
Kilka dni przed wycieczką, wysłaliśmy list z zaproszeniem do świętego Mikołaja, w którym poprosiliśmy Go, aby w tym roku odwiedził nas w Gąsiorowie.
W oczekiwaniu na świętego Mikołaja, Śnieżynki opowiedziały nam o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Wspólnie wykonywaliśmy różne ozdoby choinkowe. Zorganizowaliśmy konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Oprócz tego ozdabialiśmy świąteczne ciasteczka, które mogliśmy zjeść na miejscu albo zabrać ze sobą do domu.
Po pewnym czasie…. nagle… usłyszeliśmy pukanie do drzwi… okazało się, że przyjechał do nas święty Mikołaj. Spotkanie przebiegło miło i zabawnie. Święty Mikołaj opowiadał mam o swojej pracy w Fabryce Prezentów. Dla każdego z nas miał małe niespodzianki, które były świetnym pomysłem. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy Mikołajowi 100lat!!!

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie