foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Ekoinspiracje

W tym kąciku znajdziesz wszelkiego rodzaju pomysły na wtórne wykorzystanie rzeczy, czy też roślin. W tym wiosennym czasie, gdy jesteśmy w domu, z pewnością macie okazje przyjrzeć się dokładnie procesowi przygotowania posiłków. Dziś właśnie o tym będzie mowa. Serdecznie zachęcamy do zrobienia domowego wiosennego ogródka.

Zielone Ufoludki

Przygotuj:

 • 2 papierowe rolki,
 • zieloną farbę, pędzelek,
 • kawałek zielonego oraz białego papieru,
 • czarny flamaster,
 • patyczki kreatywne,
 • pomponiki,
 • nożyczki, klej (mocny, np. Magiczny).

Instrukcja wykonania:

Czytaj więcej...

Eko - Solniczka i pieprzniczka

Witajcie ponownie!

Chcemy dziś Was zainspirować nieco wakacyjnie… Któż z nas nie pakował kiedyś koszyka piknikowego lub plecaka na wyjazd. Co wtedy ma największe znaczenie? Miejsce! Kiedy jedziemy, wiadomo, że mamy ograniczone możliwości jeśli chodzi o miejsce w bagażu, jaki by on nie był. Gdy chodzi o jedzenie, jest to szczególnie ważne, gdyż rzeczy, które zabieramy, muszą być odporne na potłuczenie, czyli bezpieczne. Nasza dzisiejsza inspiracja łączy te dwie funkcje. Macie pomysł, co to może być? Przedstawiamy Wam przepis na własnoręczne solniczkę i pieprzniczkę. Potrzebne będą: pojemniczki po zabawkach z jajek niespodzianek lub czegoś podobnego, igła (dość duża), zapalniczka i, najważniejsze, pomoc rodziców :-) gwarantujemy Wam, że gdy powiecie rodzicom o tym pomyśle, na pewno z przyjemnością przejdą do realizacji. Pojemniczki trzeba dokładnie umyć, opłukać, osuszyć i to będzie Wasze pierwsze zadanie. Następnie należy poprosić rodziców o pomoc w wykonaniu dziurek w górnym wieczku. Najlepiej zrobić to, podgrzewając końcówkę igły nad płomieniem zapalniczki i następnie "zatapiając" ją w wieczku. Należy powtórzyć tę czynność kilka razy, robiąc wzorek, jaki sobie życzycie. W solniczce należy zrobić więcej dziurek, niż w pieprzniczce. Kiedy rodzice skończą swoją pracę, Wy wykonujecie kolejną czynność, czyli nasypanie odpowiednio soli i pieprzu w przeznaczone i gotowe pojemniczki. Aby zakryć dziurki np. w podróży należy jedynie zakleić taśmą klejącą lub pomiędzy górą a dolną część włożyć kawałek chusteczki :-)

Patykowy ludzik

Przygotuj:

 • 2 patyki, jeden w kształcie litery Y, drugi w kształcie litery I,
 • kolorowe włóczki,
 • 2 mini pomponiki na oczy ( możesz zastąpić je oczami wyciętymi z papieru),
 • klej, nożyczki.

Postępuj według instrukcji:

Czytaj więcej...

Dzień dobry, dziś mamy dla Was naprawdę prosty, a zarazem efektowny pomysł. Inspiracja na własnoręczną konewkę. Tak, to możliwe, przy małej pomocy kogoś dorosłego. Czego potrzebujecie? Opakowania po płynie do prania J rozmiar, oczywiście, zależy od Was. Konewka na balkon, czy do pokoju nie musi, czy wręcz nie powinna być duża, ale jeśli chcielibyście mieć konewkę do ogrodu to polecamy, żeby miała ok. 5 litrów. Waszym pierwszym i najważniejszym zadaniem będzie wypłukanie resztek płynu z pojemnika, to bardzo ważne, bo inaczej można zatruć roślinki. Natomiast zadaniem dla dorosłego jest nawiercenie za pomocą wiertarki dziurek w korku, tak aby powstała konewka. Pomysł piękny w swej prostocie, a dzięki niemu redukujemy ilość śmieci, więc jest też bardzo eco. Spróbujcie! Oto nasz efekt:

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie