CERTYFIKATY

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Wycieczka klasy 7b na "Dziki Zachód"

W dniu 23.06.2021r. klasa 7b wybrała się na wycieczkę na "Dziki Zachód”. Na uczniów czekał szereg atrakcji: kowbojskie przywitanie na ranczo, zwiedzanie budynków w west city, przejażdżka pociągiem, zjeżdżalnia do siana, strzelanie z łuku, rzut podkową do beczki, szkoła płukania złota, dyskoteka w saloonie, przeciąganie liny, przejażdżka na koniu, skansen wsi polskiej, namioty tipi, rzut lassem i malowanie twarzy. Uczniowie spędzili miło czas, integrując się i bawiąc. Odbyło się również ognisko z kiełbaskami.

Lapbooki na Dzień Taty w kl. 2d

Choć za oknem czuć już wakacje to uczniowie klasy 2d pracowicie przygotowują się do Dnia Taty :) w tym roku przygotowali na tę okazję piękne Lapbooki!

Dzień Ojca w kl. 1c

23 czerwca obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Ojca.

Z tej okazji uczniowie klasy 1C składają wszystkim Tatusiom moc gorących życzeń.

Drodzy Ojcowie – wszystkiego, co dobre i piękne!

Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie 4d

16 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 4d wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy. Uczniowie nabyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych przypadkach oraz wzywania fachowych służb ratowniczych. Zajęcia prowadzone przez Panią Monikę Janowską miały charakter teoretyczny i praktyczny. Przybliżyły zagadnienia związane z najczęściej spotykanymi stanami zagrożenia zdrowia i życia oraz metodami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Lekcje informatyki na świeżym powietrzu w towarzystwie robotów

W drugim tygodniu czerwca klasa 6d i 6m, korzystając ze sprzyjającej pogody, zrealizowała zajęcia informatyki na świeżym powietrzu. Towarzyszami uczniów były roboty edukacyjne: Photon oraz MakeBlock - Codey Rocky. Poprzez zabawę uczniowie rozwijali swoje umiejętności kodowania i programowania robotów, rozwijali swoje logiczne myślenie i kreatywność.
Udział kl. 4e w wykładzie Uniwersytetu Dzieci

W ramach projektu organizowanego przez Uniwersytet Dzieci, klasa 4e miała możliwość zapoznania się z nagraniem wykładu dotyczącego ciekawego zagadnienia, tj. sposobów uczenia się ludzkiego mózgu. Wykład ten prowadzony był przez dr. Wojciecha Glaca, specjalistę w dziedzinie kognitywistyki i odkrywania nieznanych obszarów ludzkiego mózgu.

Nie od dzisiaj wiadomo, że mózg jest głównym procesorem sterującym działaniami całego organizmu. Odpowiedzialny jest także za przyswajanie wiedzy, kodowanie jej, zapamiętywanie informacji i ich porządkowanie. Jednak, by znać sposoby skutecznego uczenia się warto zapoznać się z konkretnymi strukturami odpowiedzialnymi za te funkcje.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie obszary mózgu odpowiedzialne są za przechowywanie informacji i jakie istnieją skuteczne sposoby, aby zgromadzony materiał pozostał w pamięci na dłużej.