foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018
 
22 czerwca 2018 roku uczniowie klas IV i V o godz. 8:00 uroczyście pożegnali rok szkolny 2017/2018, a o godz. 10:00 dokonali tego uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej. Zas o godz. 11:00 swoje zakończenie miały dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Wśród zaproszonych gości był m. in. Pan Wiesław Krzemień - Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Pani Wanda Kopcińska - Przewodnicząca Komisji Oświaty Dzielnicy Ursus, a także przedstawiciele Rady Rodziców: Pan Robert Faliszewski - Przewodniczący RR, Pani Edyta Bartos - Zastępca Przewodniczącego RR oraz Pani Małgorzata Białas.
Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji oraz wypoczynku :-)
0g na wycieczce w Grzybowie
 
Grupa 0g wybrała się na jednodniową wycieczkę do Grzybowa gdzie podczas zajęć z Peterem Stratenwerthem poznała zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego. Karmiła małe kozy oraz wzięła udział w zajęciach w Biopiekarni. Samodzielnie wykonała świece z wosku pszczelego. Przywiozła ze sobą miłe wspomnienia i dużo ciekawych informacji.
Integracja klasy 3h z nowymi uczennicami
 
Od września 2018 roku do naszej klasy przychodzą dwie uczennice. Mając na uwadze ich dobre samopoczucie postanowiliśmy się z nimi zapoznać trochę wcześniej.  Dlatego zostały zorganizowane w naszej klasie warsztaty doświadczalne. Wyprodukowaliśmy lampę musującą, malowaliśmy przy pomocy mleka i atramentu, zrobiliśmy erupcję wulkanów i wiele, wiele innych doświadczeń.
 
Mamy nadzieję, że Wiktoria i Julia dobrze poczuły się u nas i będą z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie roku i spotkanie z nami.
Warsztaty muzyczne i nocowanie w szkole kl. 3h
 
Dnia 15 czerwca 2018 roku zebraliśmy się w szkole na warsztaty muzyczne na których muzykowaliśmy na bum bum rurkach. Najpierw każdy z nas poznał dźwięki oraz ich kolejność w utworze a następnie zaczęliśmy tworzyć. Na zakończenie, ku naszej ogromnej radości zagraliśmy utwór na orkiestrę.
Po warsztatach była wspaniałą uczta przygotowana przez naszych rodziców. Były ciasta, owoce, sałatki, ciepłe hot dogi, czy tosty.
Po uczcie odbyły się gry, zabawy i piżama party. Następnie obejrzeliśmy film "Dzieci z Bullerbyn " i poszliśmy spać.
Kolejnego dnia rano, szczęśliwi wróciliśmy do swych domów.
VIII Ogólnopolski Festiwal "Szkoła z Klasą 2.0"
 
8 i 9 czerwca 2018 roku uczennice klasy 5b Julia, Alicja i Karolina wraz z koordynatorką programu Justyną Czarnecką brały udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 w Warszawie.

W roku szkolnym 2017/18 w akcji "Szkoła z Klasą" uczestniczyły 96 szkoły z całej Polski. Jest nam niezmiernie miło, że byliśmy w gronie 18 szkół, które zostały zakwalifikowane na festiwal.

Podczas festiwalu zobaczyłyśmy jak pracują w ramach tego programu inne szkoły, ale też mogłyśmy zaprezentować to, co zrobiliśmy w naszej szkole. Reprezentacja szkoły na miejscu pracowała w międzyszkolnych zespołach prowadzonych przez trenera i w obecności eksperta. Naszym zadaniem było zaprezentowanie efektów całorocznej pracy w programie "Szkoła z klasą". Wybrany przez nas obszar działania to "Bezpieczeństwo i zaufanie", a działania w wybranym przez mas obszarze oparte były na pracy zespołowej, nastawione na współdziałanie, badanie potrzeb, wspólne diagnozowanie i rozwiązywanie problemów.

W czasie festiwalu nie zabrakło różnego rodzaju atrakcji. Pierwszego dnia odbyliśmy spacer po Warszawie z przewodnikiem-varsavianistą. Drugiego dnia braliśmy udział w warsztatach Design Thinking. Metoda design thinking ma na celu kreację i wdrażanie w życie innowacyjnych rozwiązań. W oparciu o tę metodę, dzieci stworzyły swoje pierwsze prototypy plecaka, biurka, szafy i krzesła, które potem zaprezentowały wszystkim uczestnikom festiwalu. Wszystkie otrzymały odznakę Junior Design ThinkingSpecialist.

Udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 to dla naszej szkoły ogromne wyróżnienie i nagroda dla całej społeczności szkolnej.

Szkoła Podstawowa Nr 382 w Warszawie